خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نان بوحلته آلمانی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 3353

نان بوحلته آلمانی
من با این دستور درست کردم سرچ کردم تو سایت نبود 6 اگه هست خودتون زحمت انتقالش رو بکشید83

مواد لازم برای خمیر:
شکر / یک هشتم پیمانه
آب / سه چهارم پیمانه
خمیر مایه فوری / نصف قاشق سوپخوری
تخم مرغ / 1 عدد
نمک / یک دوم قاشق چایخوری
روغن مایع / یک هشتم پیمانه
شیر خشک / یک سوم پیمانه ( بجای شیر خشک ماست استفاده کردم)
آرد / حدود 400 گرم

مواد میانی:
مارمالاد توت فرنگی( شکلات چیپسی گذاشتم)

رومال:
زرده تخم مرغ
پودر قند

طرز تهیه:

یک قاشق چایخوری از شکر را در اب ولرم حل کنید سپس مابه خمیر را روی سطح اب بپاشیدو کنار بگذارید تا عمل بیاید و کف کند .
بقیه شکر ،تخم مرغ ،نمک ،روغن مایع وشیر خشک را با هم مخلوط می کنیم.خمیر مایه عمل امده را اضافه می کنیم.ارد را کم کم اضافه
می کنیم ورز می دهیم تا به دست نچسبه .خمیر را در جای گرمی به مدت یک الی دو ساعت اسنراحت می دهیم تا حجم خمیر دو برابر شود
قالب گرد 30 سانتی متری را چرب کرده از خمیر چانه های 30 گرمی بر می داریم با دست باز می کنیم و داخل ان مارمالاد قرار می دهیم
به همین ترتیب دور قالب را پر می کنیم.برای دور بعدی چانه های 20 گرمی بر داشته و مارمالاد قرار می دهیم تا قالب پر شود .نیم ساعت دیگه استراحت می دهیم .فر را با دمای 180 درجه روشن می کنیم.روی خمیر زرده تخم مرغ می مالیم و به مدت نیم ساعت در طبقه وسط فر قرار می دهیم.بعد از پخت نان در صورت تمایل پودر قند می پاشیم. ( بعد از پخت عسل زدم)20

[تصویر:  20150630012227_photo_2015-06-30_01-13-01.jpg]

[تصویر:  20150630012557_photo_2015-06-30_01-13-15.jpg]
۹-۴-۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
17 کاربر از shamim_13 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ریحون گلی$, زریاس, azam1360, مهلا گلي, یکتا20, ایران دخت, naghmeh24, 1368Sheri, mahsan3, parza, ساینا70, Golzar-khanOm, Atefe joon, laleh joon, parvaneh500, mozhgan57, Galaxy

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد