خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نان زنجبیلی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 821

ارسال: #1
نان زنجبیلی
این نون رو من چند سال پیش پختم برای همین عکسی ازش ندارم
ولی خیلی خوب بود و خوشمزه، بعد ها من شکر رو حذف کردم و نون باب میلم که نون شیرین دوست ندارم داشتم.
مواد لازم:

آرد 5 پیمانه(همین فنجون شیشه ای لومینارک)
تخم مرغ یک عدد
شیر یک پیمانه
شکر یک دوم پیمانه
روغن مایع یک دوم پیمانه
مایه خمیر ترش 2 قاشق سوپ خوری
نمک یک دوم قاشق مربا خوری
زنجبیل(زنجفیل) 1 قاشق مرباخوری

ابتدا مایه خمیر و نمک و شیر را مخلوط می کنیم، شکر و روغن را اضافه کرده تخم مرغ را داخل مایع میشکنیم و هم زده و به مدت 10 دقیقه می گذاریم عمل بیاید.
سپس زنجفیل و آرد را به مواد اضافه میکنیم تا جایی آرد میریزیم که به دست نچسبد به طور تقریبی همون 5 پیمانه آرد رو می بره.
به این مرحله که رسیدیم. خمیر رو گلوله می کنیم حالا زیر و روی خمیر رو کمی آرد می پاشیم. روی خمیر رو با یه تیکه نایلون می پوشونیم. روش یه دستمالی مثل حوله می گذاریم تا خمیر گرمش بشه و ور بیاد.یک الی یک و نیم ساعت توی محیط گرم قرار میدیم تا حجم خمیر دو برابر بشه.
نکته : برای اینکه بفهمیم خمیر برای پخت آماده ست انگشتمون رو توی خمیر فرو می کنیم. اگر برگشت و حالت ارتجاعی داشت آماده نیست ولی اگر جای انگشت روی خمیر موند بدونید وقت پختنشه.
حالا خمیر رو یه ورز حسابی میدیم و به شکل دلخواه داخل سینی فر میچینیم، روی خمیر زرده تخم مرغ زده شده می مالیم و اگر دوست داشتیم کنجد می پاشیم.
با دمای 180 درجه به مدت 30 الی 45 دقیقه می پزیم.
بعد از اینکه از پختش مطمئن شدیم، با گریل فر روی نان ها رو سرخ می کنیم.
کاسه آب داخل فر یادتون نره.
این نان خوشمزه و نسبتا شیرین هست، اگر بخواین شیرینتر بشه مقدار شکر رو دو برابر کنید.Flowerysmile
امضای loyee_15
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
۵-۳-۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از loyee_15 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
aminegar, nicecomet, طناز خانوم, shaditaha, asal arya, *sadaf*, بهارک11, s.hatami

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد