تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نان گشنیز و پنیر
[عکس: 20150525100958_1.jpg]

مواد لازم:
ارد 4/5 پیمانه
مایه خمیر 1 قاشق سوپخوری
شکر 1 قاشق چایخوری
قسمت سبزپیازچه 1/4 پیمانه
گشنیزخردشده 6 قاشق غذاخوری
پیازخردشده خشک 6 قاشق غذاخوری
آب ولرم یک پیمانه
ماست 4 قاشق غذاخوری
روغن زیتون 4قاشق غذاخوری
پنیر خرد شده 250 گرم
55
ابتدا خمیرمایه وشکر ونصف پیمانه اب راباهم مخلوط کنید وده دقیقه استراحت بدین تا مایه عمل بیاد.
درظرف مناسبی ارد گشنیز پیازچه وپیازخشک راباهم مخلوط کنید بعدمایه خمیربه عمل امده و بقیه اب ماست وروغن رااضافه کنیدوخوب مخلوط کنید وخمیررابه مدت ده دقیقه ورز بدید طوری که خمیر به دست نچسبه بعد به مدت یک ساعت درجای گرم بهش استراحت بدید تاحجم خمیردوبرابر بشه..خمیرراروی سطح اردپاشی شده بازکنیدوپنیررر روی اون بریزید واطراف خمیرهارو روی پنیر بیاریدوسه3 دقیقه ورز دهید.فرراازقبل با دمای220 درجه سانتیگرادگرم کرده .
خمیررابه ده قسمت مساوی تقسیم کنیدوهرقسمت را به قطر یک سانت پهن کنید خمیرهای پهن شده را درسینی چرب شده گذاشته وده دقیقه دیگه بهش استراحت دهید سپس سینی را درفرگذاشته و20-15 دقیقه بعد نون امادست.
اینم بافت نون
[عکس: 20150525103619_.jpg]

این نون خوشمزه رو به دوستانی که مثل ما عاشق طعم سبزی مخصوصا پیاز هستن پیشنهاد میکنم27
دستور این نون خوشمزه از مجله تغذیه وسلامتی 83
پاسخ }
1نونای من اصلن به خوشگلی مال سمیرا نشد20 وقتی گذاشتم تو فر یادم اومد که باید پهنش میکردم20دیگه کار از کار گذشته بود واسه همین بافتش اونجوری که میخاستم نشد، من گشنیز فریزری ریختم و پیازچه هم نداشتم همش پیاز زیختم واسه همین طعم پیاز و پنیر غالب بود20ببخشید سمیرایی که دستورتو خوب درستش نکردم83
[عکس: 20150823131931_DSC_2664.JPG]
[عکس: 20150713015122_sayna.jpg]
پاسخ }
(۲۵-۰۱-۱۳۹۵, ۰۴:۲۱ ب.ظ)tabasom نوشته:  ببخشین منظورتون از پیاز خشک یعنی چی؟
پیاز را خردکنید وتوسینی پهن کنیدتا اصطلاحا ابشو ازدست بده وسبک بشه...یا اگه عجله داشتین تو فر گرم ولی شعله خاموش بذارین.پیازخشک بخاطراینه که طعم پیاز زیاد غالب نشه ولی اگه با طعم پیاز مشکل ندارین میتونید خشک نکنید..
پاسخ }