تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه
سلام به همه خانوم گل هاي خانه دار
WavesmileWavesmileWavesmileWavesmile
همه مي دونيم خدا اسراف كاران را دوست ندارد.
و همين طور مي دونيم كه، صرفه جويي مصرف نكردن نيست درست مصرف كردن است.
و بالاخره صرفه جويي هنر است.
gaggaggaggag
اينجا بياييم كارهايي كه توي خونه به عنوان يه خانوم خونه براي جلوگيري از اسراف و صرفه جويي تو زندگي (هرچند خيلي ناچيز) انجام مي دهيم را بگيم تا همه از اين مطالب استفاده كنيم.

نكته: اينجا هدف آموزش ابتكارات تزييني و استفاده مجدد از وسايل نيست
فقط نكات ريز خانه داري در مورد صرفه جويي و اسراف نكردن
83
پاسخ }
اوليشو خودم ميگم

وقتي تخم مرغ يا هر ميوه يا سبزيجاتي را آب پز مي كنيد و آب جوشيده شده اي توي ظرف باقي مي مونه و مي خوايد اونو بريزيد بيرون دست نگه داريد
tnx
بزاريد آب خنك بشه و براي آبياري گياهان خانگي ازش استفاده كنيد كه براي گياهانتون بسيار مفيد و همچنين صرفه جويي در مصرف آب مي باشد.
FlowerysmileFlowerysmileFlowerysmileFlowerysmile
83
پاسخ }
من اخیرا از بعضی لباسام دل کندم امادورکه نریختم روبالشی دوختم البته بعنوان استری بعضیاشونم ریش ریش کردم کوسن درست کردم اینو داشته باشین یادم اومد بازم مینویسم
بااونی زندگی نکن که بتونی باهاش زندگی کنی بااونی زندگی کن که نتونی بی اون زندگی کنی
پاسخ }
برا شما هم اتفاق افتاده که شام یا نهار یه بشقاب یا کمتر از یه بشقاب برنج اضافه اومده و خورشت هم تموم شده اون برنج رو بجای ریختن تو ظرف نون خشکمون میتونیم باهاش یه وعده نهار یا شام خوشمزه بزاریم Yum2من باهاش کتلت درست میکنم بجای سیب زمینی( برنج و کمی جعفری )میریزم و روش سس درس میکنم هم خوشمزه میشه هم از ریختن برنج بیرون جلوگیری کردیمhih
اگر از بهار لذت نبرید ، دچار خزان خواهید شد .ahh
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
یکی دیگه مثلا کالباس و سوسیس با نون باگت گرفتید از باگتا اضافه مونده بجای ریختن تو ظرف نون خشک (اگه نون باگت یه روز بمونه نمیشه خورد )بزارید خشک بشه اسیاب کنید موقع درست کردن کتلت بجای ارد نخوچی ازش استفاده کنیدhih
پاسخ }
وای کار دارم یکی هم یادم اومد بگم برم خانوم گلای عزیزFlowerysmileزن داییه همسرم میگفت یه ظرفی که درش محکمه رو تو اشپز خونه گذاشتم و میوه هایی که دیگه قابله خوردن نیست و میندازم توش مثل سیب یا هلو...(موقع تابستون )و سرکه خونگی درس میکنم و سرکه خوبی میشه ولی من درس نکردم چون سرکه بلد نیستم درس کنم Dash2نوشتم شاید به درد کسی بخورهDunnof
پاسخ }
[quote='s.sahel15' pid='601953' dateline='1358754159']
میتونی ازش برا ته دیگ برنجم استفاده کنی خوشمزه تر از برنج تازه هم میشه
آنکه می‌خواهد روزی پريدن آموزد، نخست می‌بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند
پاسخ }
سلام Flowerysmile
منم بگم ...بعضی وقتا برنجو که آیکش میکنم ابشو دور نمیریزم
توش یکم جو پرک و هویج و سیب زمینی و چیزای دیگه میریزم و یه سوپ خوشمزه درست میکنم Yum2
[عکس: 20150727111523_index.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۰۲-۱۱-۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ق.ظ)نیوشا نوشته:  سلام Flowerysmile
منم بگم ...بعضی وقتا برنجو که آیکش میکنم ابشو دور نمیریزم
توش یکم جو پرک و هویج و سیب زمینی و چیزای دیگه میریزم و یه سوپ خوشمزه درست میکنم Yum2

عزيزم مي توني از اين آب اگر نمك نداره براي آبياري گل ها و گياهانت هم استفاده كني
و هم مي توني يه كوچولو بزاري خنك بشه و به صورتت بمالي، براي پوست عاليه
gaggaggaggag
83
پاسخ }
WavesmileWavesmileWavesmile

بعضي خانوم ها وقتي سبزي براي آش رشته و خورشت و ... پاك مي كنن ساقه هاي سبزي هايي كه بزرگ و سفت هستن مثل جعفري و شويد و ... را به خاطر اين كه خوب خرد و پخته نميشه و توي غذا دوست ندارن ديده بشه ميريزن دور

يه راه حل براي دور نريختن و استفاده از اين ساقه ها

مي تونيم اين ساقه ها رو جدا كرده ، شسته و در سايه و نور غير مستقيم آفتاب خشك كنيم و پس از خشك شدن، يه كوچولو توي آسياب، آسيابش كنيم و توي كوكو، سوپ، و حتي خورشت و ... استفاده كنيم
gaggaggaggaggag

نكته1: بعضي وقتا ساقه خوب خشك نميشه كه براي اين مشكل هم مي تونيم قبل از اينكه بزاريم خشك بشه كمي خردشون كنيم.

نكته2:توي فصل سرما هم خشك كردن سبزي خصوصا ساقه سبزي خيلي سخته كه مي تونيم سبزي ها رو توي سيني يا روي فويل بزاريم و روي بخاري كه شعلش خيلي كم هست يا شوفاژ بزاريم، خيلي زود و راحت خشك ميشه

hihhihhihhih
83
پاسخ }