تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نما ترک
Package_favorite 
سلام دوستانWavesmile
میخوام چند روش برای ترک دادن به سطوح و اشیاء رو بهتون آموزش بدم.شاید بعضی از شما از کار ترک خوشتون میاد ولی نمیدونید چطوری اینکارو انجام بدید.حالا من یکی یکی روشهارو براتون توضیح میدم و واسه هر کدوم عکس میذارم.اگه از توضیحاتم نتونستید یاد بگیرید برا پیام خصوصی بزنید تا همینجا تصویری آموزش بدم.ولی تا بتونم کامل توضیح میدم تا خوبه خوب متوجه بشیدDreamyeyesf

روش اول
مواد لازم:کیلر-پودرسینکا_تینرفوری10000
کیلری که واسه اینکار استفاده میکنید تو قوطی های فلزی توی مغازه های رنگ فروشی عرضه میشه.قوطیش بزرگه و کیلرش غلیظ و سفت مثل عسله.یک مدل دیگه هم هست که قوطیش کوچیکتره و کیلرش رقیقتره و روونه که نباید ازش استفاده کنید چون ترکتون خراب میشه.
اول سطح یا شئی مورد نظرتونو رنگ میکنید و میذارید خشک بشه.بعد اگه سطح کارتون کوچیکه با انگشت وگرنه با چاقو یا کاردک از کیلر روی کار بمالید.چون کیلر غلیظه به صورت ضخیم روی کار مالیده میشه.که این غلظت ترکهارو بزرگتر میکنه.اگه ترک ریزتر خواستید باید سعی کنید کیلر رو خیلی نازک روی کار بمالید.
حالا بذارید کیلر خودشو بگیره.بعد توی یک ظرف کوچیک به اندازه 1 قاشق چایخوری پودر سینکا بریزید و بهش مقداری تینر فوری اضافه کنید.با انگشت با قلم مو مخلوط کنید تا جایی که مثل ماست زده شده بشه.باید تا تینر نپریده این محلول رو بمالید روی کار.من با انگشت انجام دادم تا سرعت عملم بالا باشه.اگه تینر پرید وکار شما تموم نشد دوباره تینر بریزید و سریع با سینکا مخلوطکنید و بکشید روی کار.همینطور که تینر میپره و خشک میشه کار شما هم ترک میخوره.
وقتی کار تموم شد بذارید کاملا خشک بشه بعد با انگشت یا قلم مو به صورت ضربه ای کار رو رنگ آمیزی کنید.
من از پودرسینکای سفید استفاده کردم.رنگهای دیگه هم گاهی پیدا میشن.میتونید از لوازم هنری ها تهیه کنید.
اینم یک سیب یونولیتی که به این روش ترک داده شده
[عکس: 20130716043056_IMG_0977.JPG]
[عکس: 20160229025239_images60.jpg]

Insta:samira_ba
پاسخ }
روش دوم
مواد لازم:رنگ روغن ساختمونی-رنگ پلاستیک ساختمونی
در این روش ابتدا سطح مورد نظرو کاملا تمیز میکنید.بعد با قلم مو رنگ روغن ساختمونی رو روش بصورت صاف و یکدست میکشید.صبر میکنید تا رنگ روغن خودشو کمی بگیره،نباید خشک حشک بشه.انگشت روش بزنید باید خیلی کم رنگی بشه.حالا رنگ پلاستیک رو که باید متضاد با رنگ روغنتون باشه کمی با آب رقیق میکنید و با قلم مو میکشید روی رنگ روغن .به مرور که رنگها خشک میشن سطح کار ترک میخوره.فکر کنم واسه دیوار هم بشه استفاده کرد.من امتحان نکردم.
این صندوق قدیمی و این قاب چوبی با این روش ترک داده شدن
[عکس: 20130716043837_DSC00367.JPG]

[عکس: 20130716043948_DSC00258.JPG]

پاسخ }
روش سوم
این روش هم با مواد و مدیوم های آماده هست که اگه بتونید پیدا کنید ترک های زیبایی بهتون میده
چون دیدم آموزشش هست لینکشو براتون گذاشتم.ترک ساده روی سفال

ترک روی دکوپاژ

ترک کروکدیل
اینم لینک آموزش ترک کروکدیل که فرقش با ترک قبلی اینه که ماده ترک رنگی هست ومثل قبلی نقاشی زیر ترک قابل روءیت نیست.

پاسخ }
روش چهارم
ایجاد ترک با استفاده از خاک رس.سطح کارو با رنگ تیره یا روشن رنگ آمیزی کنید.خاک رس رو با توجه به سطح کار داخل ظرف بریزید مقداری آب و از آب بیشتر چسب چوب بریزید و با هم مخلوط کنید.(مثلا اگه 1پیمانه خاک رس میریزید،2قاشق چسب چوب و کمی آب برای خمیر شدنش)مخلوط باید مثل ماست چکیده بدون آب بشه.
بعد سطح کارو آغشته به چسب چوب کنید و از مواد با دست بردارید روی کار بذارید و مثل وقتی که دارید مثلا خمیر باقلوارو توی قالب پهن میکنید،این مخلوط رو پهن کنید و سطح رو پوشش بدید.وقتی سطح کاملا با این خمیر پوشش داده شد باید حتما جلوی نور خورشید قرار بگیره تا همراه با خشک شدن ترک بخوره (گفتم حتما نور خورشید چون من طور دیگه خشک نکردم.شاید روی بخاری یا با سشوار هم بشه.من امتحان نکردمDunnof)
وقتی کار خشک و ترکها ظاهر شدن میتونید سطح کارو رنگ آمیزی کنید.
یا با انگشت به صورت ضربه ای هاله ای از رنگ بذارید یا تمام سطح رو کامل رنگ آمیزی کنید.
نکته:هرچی ضخامت خمیر بیشتر بشه ترکها بزرگ و عمیقتر میشن و هر چی خمیر نازکتر باشه ترکها ریزتر میشنFlowerysmile

[عکس: 20130816094813_IMG_1107.JPG]

[عکس: 20130816094905_IMG_1108.JPG]

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۲۷-۰۵-۱۳۹۲, ۰۷:۵۷ ب.ظ)el@hee نوشته:  سلام عزیز
مرسی از آموزشت یه سوال داشتم
میشه کار ترک رو روی اجسام شیشه ای هم انجام داد؟؟
یا ممکنه دوام نداشته باشه و ترک ها بریزن؟؟Dunnof
علیک سلامWavesmile
خواهش میکنم.قابل شمارو ندارهangelic
راستش من روی شیشه انجام ندادم.شما یک تکه کوچیک انجام بده و امتحان کن نتیجه رو هم به ما بگو.
البته مواد ترک کروکدیل روی شیشه و آینه انجام میشه چون جایی دیدم ولی بقیه روشهارو نمیدونم.Dunnof

پاسخ }
(۲۵-۱۰-۱۳۹۲, ۰۵:۱۴ ب.ظ)دخترمرداد نوشته:  خیلی جالب بود فقط ی سوات جنس صندوقی که رنگ کردی چوب بود؟من ی صندوق قدیمی دارم که روش فلز می تونم مثل تو ترکش بدم شما ازچه رنگی استفاده کردی

بله عزیزم صندوق من چوبی بود.شما هم میتوانی به این روش روی صندوق فلزی رنگ کنی.
من واسه زیر کار از رنگ روغن قهوه ای سوخته استفاده کردم.بعد واسه روش از رنگ سفید و آبی و زرد که با هم مخلوط کردم و رنگ فیروزه ای درست کردم.
رنگ زیر باید رنگ روغن ساختمانی باشه و رنگ رو رنگ پلاستیک باشد ح Flowerysmile

پاسخ }
(۲۱-۰۶-۱۳۹۳, ۱۱:۰۴ ب.ظ)KAVAN نوشته:  سلام ببخشید من چند سال پیش یه تابلو ترک درست کردم ولی حالا روش درست کردنشو تا حدودی یادم رفته میشه اساتید کمکم کنند تابلوم نما ترکه ایات قرانی روی چوب چسبوندم بعد مواد ترک روش اومده حالا سوالاتم
1. از چه چوبهایی برای ترک استفاده میشود برای کار تابلو
2. در یکی از مرحله ها ورق طلا را با یک ماده ای روی چوب میچسباندیم تا طلایی شود ان ماده اسمش چیه یادم رفته ؟
3. بعد از استیپ یک باید استیپ دو بزنیم یا یه ماده دیگر فاصله خشک شدن هر دو استیپ را بهم بگید
4.اخر سر از شاپون استفاده میکنیم تا خطوط مشخص شود و باید زود خشک کنیم یا نه بعد چند دقیقه
ممنونم جواب بدهید لطفا
سلام.تا اونجایی که بلد باشم به سوالات جواب میدم.
سوال اول:به نظرم از هرچوبی میتونی واسه کار ترک استفاده کنی.فقط باید زیرسازی انجام بدی.تخته۳لایه و ام دی اف و نیوپان فکرنکنم مشکلی داشته باشه.
سوال دوم:تا اونجایی که میدونم ورق طلارو با چسب ورق طلا میچسبونن حالا اگخ شما از چسب دیگه ای استفاده کردی خبرندارم.ولی برو لوازم هنریا بگو چسب ورق طلا میخوام.بگیر و استفاده کن
سوال سوم:استپ ۱ رو که زدی صبر میکنی شفاف بشه،اگه دوست داری ترکهای بزرگ داشته باشی استپ ۱ رو ۲بار بزن.بعد استپ ۲ رو بزن و بذار خشک بشه و ترکها ظاهر بشه.
سوال چهارم:شاپون رو که زدی زود خشک کن چون اگه خشک بشه همه طرحت میره زیرش و پاک کردنش سخته.من واسه بین ترکها از رنگ روغن تیوپی مشکی یا قهوه ای استفاده میکنم.
امیدوارم جواب سوالات رو گرفته باشی.
موفق باشی

پاسخ }
(۱۵-۰۱-۱۳۹۴, ۰۱:۳۹ ب.ظ)نسرین گلاب نوشته:  مامان سمیرای عزیزم میخوام باترک اسپایدر روی شیشه عکس بچه هام رو کار کنم از جلو شیشه میخوام عکس بذارم عکس رو دور تادور بچه ها ببرم یا مثلا یه دایره ببرم چی کنم که خوشکلتر بشه میشه لطفا راهنماییم کنی راستی با آموزشای خوبت عکس عروسی خواهر شوهرم رو با ترک روی شیشه کار کردم که بااینکه کار اولم بود خیلی قشنگ شد ممنونم عزیزم هزار بار
عزیزم این به سلیقه خودت برمیگرده.ببین چطوری دوست داری.یا ببین چطوری قشنگ تر میشه.موفق باشی83

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...