امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 3.06 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوشیدنی فوق العاده برای کاهش وزن
#1
Restart-1 
آیا می دانید چه نوشیدنی وزن شما را کاهش می دهد؟

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا می‌گویند: نوشیدن شیر سبب کاهش وزن می‌شود .

به گزارش زی هلث، نوشیدن دو لیوان شیر در روز منجر به کاهش وزن می‌شود.

بر اساس مطالعات اخیر دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، نوشیدن شیر کم چرب در افراد سبب کاهش وزن می‌شود.

افرادی که به طور متوسط روزانه دو لیوان شیر می نوشند ویتامین D مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند و همچنین باعث می‌شود اندام موزونی داشته باشند.

دانشمندان با مطالعه بر روی 300 زن و مرد چاق به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که طی دو سال هر روز 2 لیوان شیر نوشیده‌اند 6 کیلوگرم وزن طی این دوسال کاهش وزن داشته‌اند همچنین این افراد ویتامین D و کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کرده‌اند .
مصرف شیر و لبنیات از ابتلا به بیماری‌های استخوان از جمله پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.
[عکس: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
پاسخ }
#2
به نظر من چای سبز وزیره سیاه روی کاهش وزن تاثیر بسزایی داره
پاسخ }
#3
خواص فوق العاده چای سبز
خواص چای سبز(1)
چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید.


چای علاوه بر اینکه می‌تواند در آب و هوای گرم رشد کند همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی 2100 متر از سطح دریا نیز رشد نماید. بهترین چایها را می‌توان در ارتفاعات یافت جایی که برگهای آنها به آرامی رشد می‌کنند و طعم بهتری دارند. با توجه به ارتفاعی که چای در آنها می‌روید، برگهای تازه چای بین دو سال و نیم تا پنج سال طول می‌کشد تا برای چیدن آماده شوند. چای برگهای فراوانی دارد و گلهای آن بسیار شبیه گلهای کاملیاست اما تنها برگهای جوان و کوچک آن برای مصرف چیده می‌شوند. جوانه زدن چای در مناظق کم ارتفاع هر هفته صورت می‌گیرد ولی در ارتفاعات بالا، هفته‌ها طول می‌کشد.

فواید چای

حدود 30٪ از وزن برگ چای سبز از فلانویید تشکیل شده است که برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.محققان مشاهده نموده اند که فواید چای سبز برای سلامتی بستگی به میزان مصرف آن دارد که بیشترین مصرف آن در کشورهای آسیایی حدود 3 فنجان در روز است. ( که حدود 240 ـ 320 میلی گرم از پولی فنول بدن را تهیه می‌نماید.)

در افرادی که بصورت روزانه چای سبز مصرف می‌نمایند احتمال ابتلاء به انواع بیماریها اعم از بیماریهای باکتریایی و یا عفونتهای سخت و همچنین بیماریهایی نظیر سرطان، سکته، بیماریهای قلبی ـ عروقی و بیماریهای استخوانی را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از فواید مصرف چای سبز، کاهش مرگ و میر به دلیل هر نوع بیماری مخصوصاً بیماری قلبی ـ عروقی می‌باشد. در مطالعه‌ای که در سال 2006 صورت گرفت محققان دریافتند که چای از هر نوع نوشیدنی دیگر حتی آب خالص ، برای سلامتی مفیدتر است زیرا چای نه تنها بخوبی آب خالص ، بدن را هیدراته(آب رسانی) می کند بلکه منبعی غنی از پلی هنولز می‌باشد که از بیماریهای قلبی جلوگیری می‌کند.
در سال 1994 در ژاپن تحقیقی بر روی 40.530 فرد در سنین بین 40 تا 79 سال انجام گرفت که به مدت 11 سال به طول انجامید. در این گروه انتخاب شده 80٪ از افراد روزانه حدود 3 فنجان از چای سبز مصرف می‌نمودند. در این تحقیق مشاهده گردید که در افرادی که 5 فنجان در روز چای سبز می‌نوشیدند،‌ در مقایسه با افرادی که 1 فنجان چای می‌نوشیدند احتمال مرگ به دلیل هر بیماری خصوصاً بوسیله بیماریهای قلبی ـ عروقی بسیار کمتر بود حتی این آمار نشان داد که تاثیر چای سبز بر روی زنان بیشتر از مردان می‌باشد.


در زنان:
23٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
31٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی
62٪ کاهش مرگ بدلیل سکته

در مردان:
12٪ کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
22٪ کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی
42٪ کاهش مرگ بدلیل سکتههمچنین در مطالعه‌ای که بر روی زنانی که از چای سبز مصرف می‌کردند و کسانیکه مصرف نمی‌کردند صورت گرفت مشاهده شد که ریسک ابتلاء به سرطان سینه در زنانی که چای سبز مصرف می‌نمودند 22٪ کمتر از افراد دیگر است.

جلوگیری از بیماری گرفتگی رگها

در ژاپن طی مطالعاتی جداگانه بر روی چای سبز به این نتیجه رسیدند که افرادی که 5 فنجان و یا بیشتر از 5 فنجان در روز چای سبز می‌نوشند 16٪ احتمال ریسک ابتلاء به گرفتگی رگها در آنها کمتر است. میزان وجود رادیکالهای آزاد در رگها،‌ کلید ابتلاء به بیماریهای قلبی ـ عروقی می‌باشد. آخرین تحقیقات نشان داده‌اند که کتچینهای موجود در چای سبز مانع از درگیر شدن آنزیمها در تولید رادیکالهای آزاد موجود در رگها می‌گردد.

مشاهده شده است که چای سبز بوسیله کاهش کلسترول بد(LDL)، تری گلیسیرید،‌لیپید پروکسایدLipid Proxides ( رادیکالهای آزادی که باعث تخریب کلسترول بد و چربیها می‌شود) و فیبرینوژن( پروتئینی که در خون وجود دارد و باعث لخته شدن خون می‌شود) ریسک ابتلاء به گرفتگی رگها را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود میزان کلسترول خوب بیشتر از کلسترول بد در بدن باشد.

تاثیر چای سبز روی افراد مبتلاء به تری گلیسیرید

تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف چای سبز برای سلامت قلب افرادی که دارای تری گلیسیرید بالا هستند بسیار مفید می‌باشد. آزمایشات نشان داده‌اند کتچینهای موجود در چای سبز که با میزان مصرف نسبت مستقیم دارد(dose-dependently) مانع از فعالیت لیپاز پانکراس می‌شود(آنزیمی که بوسیله پانکراس ترشح می‌شود و چربیها را هضم مینماید.) در نتیجه این عملیات، سرعت شکستن چربیها و تبدیل آنها به تری گلیسیرید و همچنین افزایش تری گلیسیرید در خونی که بعد از صرف غذا اندازه گیری می‌شود بسیار آهسته صورت می‌گیرند.

با توجه به اینکه افرایش تری گلیسیرید بعد از خوردن غذا یکی از مشخصه‌های بیماری گرفتگی رگها است، نوشیدن 2 فنجان چای سبز همراه با غذا، بسیار مفید می‌باشد.

رقیق شدن خون و جلوگیری از لخته شدن آن

کتچینهای موجود در چای سبز بوسیله جلوگیری کردن از تشکیل مواد التهابی باعث رقیق شدن خون و مانع از ایجاد لختگی در خون می‌شود که این مواد التهابی از اسیدهای امگا 6 بوجود آمده اند و در گوشت و سبزیجات روغنی غیر قابل اشباع نظیر ذرت و روغن سویا یافت می‌شوند.

به حداقل رساندن میزان صدمات وارد شده به مغز و قلب

طبق بررسی های انجام شده، چای سبز نه تنها تعداد سلولهای مرده قلب و مغز را بعد از حمله قلبی و یا سکته مغزی کاهش می‌دهد بلکه بوسیله (EGCG) که بنظر می‌رسد عامل اصلی در ایجاد سلامتی می‌باشد در تسریع بهبودی بعد از سکته و حمله قلبی کمک می‌نماید.
قرارمان فصل انگور
شراب که شدم بیا
تو جام بیاور
من جان!
پاسخ }
#4
خانومای گل خواهشا خواهشا زیره به هر صورت برای لاغری نخورید چون در دراز مدت کور میکنه.من هر روشی که توهر قسمت مینویسم نتیجه اش رو رو شاگردام وخودم دیدم.بهترین نوشیدنی خوردن اب ولرم با کمی اب لیموترش هست
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
(۰۴-۰۹-۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ق.ظ)marss نوشته:  خانومای گل خواهشا خواهشا زیره به هر صورت برای لاغری نخورید چون در دراز مدت کور میکنه.من هر روشی که توهر قسمت مینویسم نتیجه اش رو رو شاگردام وخودم دیدم.بهترین نوشیدنی خوردن اب ولرم با کمی اب لیموترش هست

کور شدن؟؟؟؟ fak
ولی نه زیاد از حد روزی 1 ق.غ که چیزی نیست.... هان ..... نخوریییییییییم؟Dash2
می گن با هرکی دوست بشی شکل و فرم اونو می گیری
فکرشو بکن…اگه با خدا دوست بشی ، چه زیبا شکل میگیری
(1782)
پاسخ }
#6
خانومای عزیز در ضمن زیره سیاه یا سفید کلا باعث سقط جنین هم میشه برا اونایی که باردار بشن خوب نیست درسته خانم باردار رزیم نمیگیره .
ولی بعد از این رژیم اگه بچهدار بشه سقط میشه من خودم امتحان کردم.
مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.
[عکس: 20121115213258_11.jpg]
پاسخ }
#7
خانوما زیره نخورین اصلا گواتر میاره
پاسخ }
#8
(۱۳-۰۹-۱۳۹۱, ۱۰:۴۲ ق.ظ)kimiya.saam نوشته:  
(۰۴-۰۹-۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ق.ظ)marss نوشته:  خانومای گل خواهشا خواهشا زیره به هر صورت برای لاغری نخورید چون در دراز مدت کور میکنه.من هر روشی که توهر قسمت مینویسم نتیجه اش رو رو شاگردام وخودم دیدم.بهترین نوشیدنی خوردن اب ولرم با کمی اب لیموترش هست

کور شدن؟؟؟؟ fak
ولی نه زیاد از حد روزی 1 ق.غ که چیزی نیست.... هان ..... نخوریییییییییم؟Dash2

عزیزم به میزان و مدت بستگی داره میزان هرچه بیشتر مدت کوتاهتر میشه
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
من وقتی بچه دومم رو شیر میدادم (اواخر 2 سالگیش) به مدت 2 ماه شبها عرق زیره میخوردم هم شیرم خیلللللی زیاد شده بود هم طی دو ماه 10 کیلو وزن کم کردم بعدش بچه رو از شیر گرفتم و زیره هم نخوردم
ولی اطلاعی از اینکه کور میکنه یا گواتر میاره نداشتم و مشگلی هم برام پیش نیومدDunnof
کسبه تجربه خیلی خوبه هر چیزی که افراط بشه ضررش بیشتر از منفعتشه من شنیده بودم عرق شوید اگه به مدت طولانی مصرف بشه چشمها رو کم سو میکنه
و یا مصرفه زیاد زعفرون برا قلب خوب نیست و طپشه قلب میاره ولی کمش برا قلب خوبه ......Flowerysmile(1782)
پاسخ }
#10
(۱۴-۰۹-۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ق.ظ)سیمای نوشته:  من وقتی بچه دومم رو شیر میدادم (اواخر 2 سالگیش) به مدت 2 ماه شبها عرق زیره میخوردم هم شیرم خیلللللی زیاد شده بود هم طی دو ماه 10 کیلو وزن کم کردم بعدش بچه رو از شیر گرفتم و زیره هم نخوردم
ولی اطلاعی از اینکه کور میکنه یا گواتر میاره نداشتم و مشگلی هم برام پیش نیومدDunnof
کسبه تجربه خیلی خوبه هر چیزی که افراط بشه ضررش بیشتر از منفعتشه من شنیده بودم عرق شوید اگه به مدت طولانی مصرف بشه چشمها رو کم سو میکنه
و یا مصرفه زیاد زعفرون برا قلب خوب نیست و طپشه قلب میاره ولی کمش برا قلب خوبه ......Flowerysmile(1782)

منم برای زعفرون رو شنیدم میگن زعفرون بچه رو سقط میکنه
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نوشیدنی فوق العاده برای کاهش وزن t@manna 0 700 ۲۶-۰۷-۱۳۹۱, ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: t@manna