خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نکات مد و رفتار که باید رعایت کنیم

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 7

نکات مد و رفتار که باید رعایت کنیم
تو این مطلب نکاتی که برای خانومها به ذهنم میرسه از چیزهایی که دیدم (که بنظرمن و خیلیهای دیگه وقتی بحث میشه) نامتناسب و زننده ست مینویسم امیدوارم مفید باشه و خواهش میکنم اگه نکاتی به ذهنتون میرسه بگید. متاسفانه بعضی از خانومها دارند جوری رفتار میکنند که شان و شخصیت زن رو پایین میارند. در حالی که میشه در عین شیک پوشی و مد روز بودن متانت و شخصیت زن رو حفظ کرد و عشق و احترام اطرافیان رو جلب کرد.

بر هیچکسی پوشیده نیست که ظاهر آدمها مهم است و ویترین شخصیت آنهاست. توی این چند ساله مد و لباس و جلوه ظاهری تو کشور ما خیلی تغییر کرده. ولی متاسفانه خیلیها به یکسری نکات توجه ندارند که بیشتر به سوژه تمسخر تبدیل میشند. تو همین مدت کوتاه چیزهایی که تو جامعه راجع به خانومها گفته میشه واقعا وحشتناکه و داره خشک و تر رو باهم میسوزونه

اول از همه اینکه قرار نیست هرچی مد میشه از لباس و مدل و رنگ مو تا سبک آرایش و... به همه بیاد و همه از اون تبعیت کنند این جوری جامعه پر از آدمهای یک شکل میشه که انگار یونیفرم پوشیدند! همه ما کم و بیش چیزهایی که بهمون میاد رو میشناسیم و حدود سبکها دستون اومده. وقتی چیزی رو میخواید امتحان کنید حتما به تناسبش با خودتون اهمیت بدید نه اینکه صرفا یه چیز قشنگ و شیک رو برای تنوع انتخاب کنید که ممکنه بهتون نیاد.
تو این جور موردها گذشته از نظر خودتون نظر دوستان و نزدیکانتون رو که صادقانه و رک ابراز نظر میکنند رو بپرسید خیلیها نظر واقعیشون رو از رو رودربایستی یا برای اینکه ناراحت نشید یا هزارجور ملاحظات دیگه نمیگند و فقط تعریف و تایید نصیبتون میشه
وقتی اندام متناسب نداریم مثلا چاقی موضعی یا لاغری زیاد یا .... باید بیشتر دقت کنیم
مثلا خانومهای زیادی دیدم که چاق یا کمی چاق هستند و اطراف کمر شلوار یا روی شکم یا اطراف لباس زیر که پوست جمع و برجسته میشه. این افراد وقتی لباس اندامی میپوشند این بیرون زدگیهای گوشتی همه جای بدنشون دیده میشه و زننده و نامناسبه. بهتره لباس کمی ازادتر بپوشند تا لباس رو تنشون بلغزه.
خانومهایی که مانتوهای جلو باز میپوشند و شکمشون که از بین شلوار و تاپ یا بلوز زیرمانتوشون مثل یه توده زده بیرون دیده میشه. یا تو چنین شرایطی ساپورت چسبان و نازک میپوشند که مسلما جلوه ی وحشتناکی داره. اینجور موارد برای مدت خیلی خیلی کوتاه توجه یه مشت چشم ناجور رو جلب میکنه و بعد حتی اونها هم زده میشند
درمورد ساپورت خانومهایی که پاهای خیلی لاغر و استخونی دارند بهتره ساپورت چسبان نپوشند چون در خیلی موارد دوتا پای استخوانی نامنتاسب از زیر مانتو بیرونه که قشنگ نیست
خانومهایی که رانها یا ساقهای چاق دارند هم وقتی شلوار یا ساپورت خیلی چسبان میپوشند جلوه قشنگی نداره
چند نکته هم راجب رنگ و مدل آرایش که هرچند با لباس مربوط نیست ولی به جنبه ظاهری مربوط میشه:
برای مثال در مورد رنگ مو خوب هررنگی به هر پوستی نمیاد باید رنگهاوتمهایی که به صورتتون و به سن و شرایطتتونم میاد رو انتخاب کنید. یا مدل ابرو، (اینیکی نظر و سلیقه شخصی منه) ابروهایی که منتاسب و موازی خطی باشه که از گوشه داخلی به گوشه خارجی چشم کشیده میشه، قشنگتره. مثلا وقتی گوشه خارجی چشم کسی پایینتر از گوشه داخلیشه و ابروش رو مورب (انتهای ابرو به سمت بالا) درست میکنه فضای زیادی بالای چشم ایجاد میشه که گاهی با سایه هم زیبا نمیشه.(البته در همه اینطور نیست ولی این مورد رو خیلی دیدم)
و یه مورد ازار دهنده دیگه: آدمهای اطراف ما بخصوص جوونترها این روزها تو جمعهای دوستانه و گاهی بیرون و جمعهای عمومی انگار که فضیلت محسوب شه یا مد باشه مثل نقل و نبات از الفاظ رکیک و واقعا زشت استفاده میکنند و اصرار عجیبی دارند هر حرفی رو به زشت ترین صورتش بزنند عزیزای من بخدا حرف زشت از همه زشته شنیدنش از زبان یه خانوم هزار برابر زشتره.
موقع حرف زدن با دیگران نباید آدامس جوید بدتر اینه که من خانومهایی دیدم که با دهن باز و به شکل زننده مثلا دارند با فروشنده حرف میزنند و آدامس میجوند
خانومهایی که خیلی بد و بلند میخندند
اگه این موارد رو فقط برای خانومها گفتم چون همیشه از خانومها انتظار بیشتری میره که رفتارشون شیک و مودبانه و در عین حال گرم و جذاب باشه. جذاب بودن و کشیدن دیگران ویژگی زنه و مسلما مردها و خانومهای دیگه از کسی که سبک و خشن رفتار میکنه زود پا میده و آسون بدست میاد خوششون نمیاد. بنظر من زن باید در عین جذاب بودن مغرور و موقر و دست نیافتنی باشه.
باید مراقب همنشینهامون هم باشیم چون در مورد ما از روی اونها قضاوت میشه و اینکه :
ای گل نشستن با خسان پیوسته ت گر خوست
روزی بیاد کز تو نه رنگی بجا نه بوست

راستش بنظر من شاید برای مدت کوتاهی رفتارهای ناهنجار اینجوری تو جمعهای خاص افراد رو به روز و باز و راحت جلوه بده ومثلا خیلی گرم و بی تکلف باشند ولی چیزی رو در اونها از بین میبره که راحت بدست نمیاد، میشه اجتماعی و گرم بود و حریم اخلاق رو نشکست کارهای ناپسند و خلاف ادب همیشه بده و شخصیت و احترام افراد رو مخدوش میکنه. نیازی نداره مثل لیدی های خشک و سرد قدیم اروپا رفتار کنید که این هم خوب نیست. دیگران شاید برو نیارند ولی همیشه افراد مودب و مبادی اداب رو بیشتر میپسندند و محترم میشمرند
میبخشید طولانی شد. من هدفم رد و کوبیدن یا تایید نوع پوشش و ظاهر خاصی نبود فقط حرفم اینه که هرجوری هستیم بهترین اگه نه حداقل بهتر باشیم
امضای sonya770
هفتاد پشت من از نسل غم بودند
ارث پدر ما را اندوه مادرزاد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۶-۱۳۹۳ ۰۳:۵۰ عصر، توسط sonya770.)
۲-۶-۱۳۹۳, ۰۳:۴۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از sonya770 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ونوسی, mary n, نازدونه, mah taab, ساری گلی, beliiii, مریم خانومی 1, fatemeh jooooon, samaa1364, radftm
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1

RE: نکات مد و رفتار که باید رعایت کنیم
به امید روزی که همه ی خانم های گل ایرانی در کل جهان از صفات ، حجاب ، مد و رفتار و منش برترین باشند
و بعضی از پوششها باعث نشه که زنان ایرانی در شبکه های خارجی و ایرانی بد دیده بشوند
ممنونم از نکات ظریف و به جا
خودم خیلی از حجاب خانم های لبنانی و بعضی از عربها خوشم میاد در عین حال که با حجاب هستنند لباسهای شیک معمولا کت و دامن با روسری های رنگی با اون مدل قشنگ بستنشون و ته آرایش ، خیلی خیلی زیبا و با وقار هستند.
امضای ساری گلی
[تصویر:  20150209155321_image-26ab2f69b2503ded423...37c9-V.jpg]
۲-۶-۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از ساری گلی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مریم خانومی 1

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد