امتیاز موضوع:
  • 24 رای - 3.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات یاهو مسنجر
#1
[عکس: 20120514103223_yahoomessenger_0_3551.jpg]


ارسال Pm یا همان پیام خصوصی به افراد در یاهو مسنحر:
برای این کار باید یا آی دی طرف مقابل را در لیست خود داشته باشید، و یا اینکه شکل املائی آی دی طرف را دقیق بدانید. از منوی Actions گزینه ی Send Instant Message را انتخاب نمائید. پنجره ی زیر ظاهر می شود . دقت کنید :
در پنجره ی اول می توانید آی دی طرف را از لیست دوستانتان انتخاب فرموده و بر روی گزینه یOK کلیک کنید تا صفحه ی ارسال پیام خصوصی برای شما نمایان شود. اگر آی دی طرف مقابل در لیست دوستان شما نباشد می توانید طبق تصویر دوم، به قسمت Other Contact مراجعه نموده و در فیلد مربوطه آی دی طرف مقابل را دقیقا وارد نمائید.
برای مثال اگر ایمیل دوست شما Zedlite@yahoo.com باشد، نیازی به وارد کردن @yahoo.com نیست. فقط قسمت ما قبل @ را وارد نمائید کافی است. یعنی کلمه ی Zedlite… دقت داشته باشید بزرگ و یا کوچک بودن حروف آی دی بی تاثیر است.
پاسخ }
#2
تقويت صداي Voice Chat در ياهو مسنجر

يکي از قابليتهايي که در ياهو وجود دارد Voice Chat است ، اما مشکلی که وجود دارد این است که مرتبا صدا قطع و وصل میشود.
برای رفع این مشکل یک ترفند ساده وجود دارد، کافي است پس از ورود به يکي از چت روم هاي ياهو ، هنگامي که گوينده مشغول صحبت کردن است به صورت متوالي کليد Space را فشار دهيد. صدا به طور نسبي تقويت ميشود.
پاسخ }
#3
فعال كردن فايروال(انتي هك)ياهو

ياهو مسنجر خود داراي يك فايروال ميباشد.ميتوانيد از منوي Login گزينه Privacy Setting را انتخاب كنيد و در داخل تنظيمات Connection فايروال را انتخاب كنيد.
پاسخ }
#4
جلوگیری از نمایش پنجره کوچک PM در یاهو مسنجر

نرم افزار Yahoo Messenger را اجرا کنید.
از منوی Messenger به Preferences بروید.
در لیست Category گزینه Messages را انتخاب کنید.
اکنون تنظیمات مربوط به این قسمت را در بخش دیگر پنجره مشاهده میکنید.
حال تیک گزینه Minimize the message window to the taskbar را از قسمت When I recive a new message بزنید.
در زیر مجموعه آن تیک گزینه Show messages at the bottom right of screen را نیز بزنید.
دکمه OK را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.
اکنون منتظر بمانید تا دوستی به شما PM دهد ، سپس خواهید دید پیام او در پنجره کوچکی ابتدا نمایش داده میشود و خودتان میتوانید با باز کردن پنجره PM در Taskbar ، پیام او را بخوانید.
دقت کنید اگر گزینه Show messages at the bottom right of screen را نزنید ، این پنجره کوچک هم دیگر نمایش داده نمیشود.
پاسخ }
#5
اضافه کردن فردی به لیست دوستان و یا لیست سیاه در یاهو مسنحر:
با استفاده از مرحله ی یک ( ارسال PM به افراد) در پنجره ی ظاهر شده به مانند زیر می توانید گزینه ی Add user را زده و بعد از آن در پنجره ی بعدی گزینه ی Next، و دوباره در پنجره بعد از آن گزینه ی Next و در آخر گزینه ی Finish را بزنید. اگر طرف مقابل درخواست شما را Accept نماید، آی دی طرف در لیست شما ظاهر خواهد شد !
لازم به ذکر است که می توانید با استفاده از گزینه Ignore User فرد مورد نظر را در لیست سیاه خود قرار دهید تا پیام های ارسالی وی برایتان ظاهر نشود. نکته ی مهم اینکه شما نمی توانید افرادی را که در لیست دوستانتان قرار دارند را به لیست سیاه اضافه نمائید. اول باید آنها را از لیست خود حذف نموده سپس اقدام به Ignore کردن آنها نمائید.برای این کار به لیست خود مراجعه نموده ، بر روی آی دی آنها کلیک راست کرده و گزینه ی Delete را انتخاب نمائید.
پاسخ }
#6
خاموش بودن یاهو مسنحر برای فردی خاص :

اگر بخواهید برای یکی از دوستان خود همیشه آفلاین و یا به اصطلاح نامرئی باشید، با مراجعه به لیست دوستان، انتخاب آی دی مورد نظرو کلیک راست بر روی آن گزینه یStealth Settings=>Appear Permanently Offline to YOURID کلیک کنید !
حال، فرد مورد نظر در هر حال شما را آفلاین و یا عدم حاضر خواهد دید ! برای عکس عمل نیز می توانید گزینه ی اول را انتخاب نمائید.
پاسخ }
#7
آیا در لیست دوستم هستم یا نه؟

وقتی با یک نفر Chat می کنید از کجا می فهمید طرف مقابل شما را در لیست خود Add کرده است یانه؟ کافی است به طرف مقابل یک PM بدهیم و هنگامی که جواب طرف مقابل رسید به بالای پنجره مخصوص PM نگاه کنید. دو حالت ممکن است رخ دهد:

۱.اگر طرف مقابل شما را در لیستش نداشته باشد، در بالای صفحه به صورت زیر اسم ها را مشاهده خواهیم کرد: Yahoo Send ID Instant Messenger در این صورت می بینید که بین ID دوست شما و Instant Messenger فقط یک خط وجود دارد که این نشان می دهد که طرف مقابل شما را Add نکرده است.

۲.اگر بین ID دوست شما و Instant Messenger دو خط دیده شود مانند: Yahoo Send ID…Instant Messenger در این صورت ID شما در لیست دوستان تان وجود دارد.
پاسخ }
#8
انتقال Add list ها از یک ID به ID دیگر

در ورژنهای قبلی یاهو مسنجر یکی از مشکلات کاربران پس از ساخت ID جدید این بود که تمامی Add list های خودشان را در ID قبلی از دست میدادند. اما در یاهو7 قابلیتی به یاهو مسنجر افزوده شد که به وسیه آن میتوانید تمامی Add های خود را در ID قبلی به ID جدیدی که ساختید انتقال دهید. این عمل به سادگی و با یک ترفند قابل انجام است.

برای این کار:
ابتدا میبایست به ID که لیست دوستانتان در آن است login بشوید.
سپس ID جدید را که میخواهید Add list هایتان را به آن اضافه کنید add کنید.
بعد از add شدن ID جدید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Send My Messenger List را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده ، ID دوستانی را که میخواهید انتقال یابند را تیک زده و بر روی دکمه Finish کلیک کنید.
حال پیغامی را مبنی بر اینکه تعداد مشخصی از دوستانتان به ID جدید انتقال یافته اند مشاهده خواهید کرد.
در مرحله پایانی میبایست با ID که add list را برایش فرستاده اید لوگین بشوید.
به محض ورود با پیغامی روبرو خواهید شد که باید بر روی View Contacts کلیک کرده تا ID های فرستاده شده را دریافت کنید.
حال تمامی add list های ID قبل را در ID جدید خود دارید.
پاسخ }
#9
آیا دوست شما بصورت Invisible وارد یاهو مسنجر شده؟

وقتی دوست شما بصورت مخفیانه از برنامه یاهو مسنجر استفاده میکند آدمک او خاموش است برای اینکه بفهمید واقعا" بصورت (invisible) در یاهواست بدین صورت عمل نمایید:
بر روی ID مورد نظرکلیک راست کرده سپس
invite to conference/invite
اگر Error داد بدین معنی ست که کاربر مورد نظر در یاهوحضور ندارد در غیر این صورت بصورت Invisible از برنامه یاهو استفاده میکند.
پاسخ }
#10
گرفتن عکس آواتار آیدی های دوستانتان


شاید شما هم در هنگام چت از عکس آواتار آیدی که در هنگام چت هستید خوشتان آمده و میخواهید آن را در هارد خود ذخیره کنید.

برای این کار کافی است به این آدرس رفته و C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\cache\Icon و تمام عکس ها را پیدا کنید. حال اگر تمام عکس ها قابل باز شدن نبودند میتوانید هر یک را که میخواهید روش کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید و سپس به آخر نام آن .jpg را اضافه کنید.

با این ترفند حتی میتوانید عکس های را که در چندین ماه پیش هم دیده اید را ذخیره کنید ، ولی عکس های که در قبل چیز دیگه ای بوده اند نمیتوانید آنها را پیدا کنید.
پاسخ }