امتیاز موضوع:
  • 13 رای - 3.31 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکته های مهم در اسباب کشی
#1

1) لیستی از کارهایی که باید انجام گیرند،با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جا به جا شوند، بر روی کاغذ یادداشت کرده، سپس مرحله بسته بندی را آغاز کنید.

2) بدانید برای بسته بندی به چه موادی نیاز است:طناب، جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف (شما می توانید این قبیل جعبه ها را از فروشگاه هایی مانند سوپرمارکت ها به مبلغ اندک خریداری کنید)، جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص میوه، پارچه، چسب نواری محکم و پهن، منگنه، برچسب، بند، پلاستیک های حباب دار مخصوص بسته بندی شکستنی ها، روزنامه های باطله، ماژیک درشت مشکی یا آبی و قرمز برای بسته بندی نیاز است.

3) پیش از بسته بندی، لوازم را شسته و یا پاک کنید.البته این مسئله در مورد ظروف مصرفی، لیوان ها، آئینه، کریستال ها و امثال اینها باید به صورت مجدد در محل جدید نیز انجام گیرد.

۴) اگر جعبه های هر یک از لوازم شکستنی را هنوز نگه داشته اید، در مرحله بسته بندی، ابتدا آنها را در لا به لای پارچه، روزنامه یا پلاستیک پیچیده سپس در داخل جعبه مخصوص شان قرار دهید. در غیر این صورت با بسته بندی محکم تر هر یک از آنها به صورت جداگانه، در نهایت همه را در کنار هم در جعبه ای بزرگ با دقت بچینید.

5) پیش از قرار دادن لوازم در جعبه های مقوایی، از محکم بودن اتصالات آنها، اطمینان حاصل کنید.

6) هر چه در بسته بندی وسایل شکستنی بیشتر دقت کنید، اجناس خود را سالم تر تحویل خواهید گرفت.

7) خرده ریزهای شکستنی را در پارچه یا روزنامه پیچیده و از ظروف پلاستیکی دردار فریزری به عنوان جعبه آنها استفاده کنید.

8) به هنگام چیدن لوازم، درون هر نوع جعبه ای به خصوص مقوایی، میزان تحمل وزن لوازم توسط جعبه و اتصالات آن را در نظر بگیرید تا در حین جابه جایی مشکلی پیش نیاید. (به منظور محکم تر کردن اتصالات جعبه مقوایی می توانید از چسب های نواری پهن استفاده کنید).

9) برای حمل راحت تر و استحکام بیشتر جعبه ها، کاربرد طناب های ضخیم نیز بسیار مناسب است.اسباب کشی همواره از جمله امور مشکل، به ویژه برای خانم های خانه است. لذا به منظور انجام هر چه راحت تر، سریع تر و بدون خسارت آن و همچنین رفاه بیشتر خودتان به ارائه نکاتی می پردازیم که توجه به آنها شما را در انجام این پروژه یاری خواهد داد.

10) پس از بسته بندی وسایل و قرار دادن آنها در جعبه ها، تعداد آنها را شمارش کنید تا در این میان جعبه ای گذاشته نشود.

11) در روی هر جعبه پس از اتمام کار بسته بندی، برچسبی حاوی لیست وسایل و لوازم داخل آن چسبانده و در صورتی که اجناس داخل آن شکستنی است، با ماژیک قرمز این کلمه و همچنین محلی را که این لوازم به آن تعلق دارند، به صورت درشت بر روی جعبه یا برچسب بنویسید. به این ترتیب هر یک از جعبه ها به محض انتقال به مکان جدید، در آن فضای اشاره شده قرار گیرد. با این روش، نظم بیشتر و سریعتر در محیط حاکم می شود.

12) به منظور جلوگیری از کثیف شدن فرش و به خصوص ریشه های آن به هنگام جا به جایی، ابتدا پارچه ای را در قسمت ریشه ها به صورت دولا به گونه ای قرار دهید که ریشه در بین دو لایه پارچه واقع شود، سپس فرش را با پارچه لوله کنید. در نهایت اگر پارچه بزرگ دیگری در دسترس دارید، به دور فرش لوله شده نیز بپیچید.

13) داخل هر یک از کشوهای پاتختی و میز آرایش را تمیز کرده و لوازم داخل آن را به طور مرتب بچینید. سپس کشوی حاوی وسایل را در داخل کیسه زباله بزرگ و ضخیمی قرار دهید. به منظور جلوگیری از ریختن لوازم به بیرون، در پلاستیک را با چسب محکم کنید (اگر کشو بزرگ باشد از دو کیسه زباله استفاده کنید).

14) به هنگام اسباب کشی، وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند. لذا برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی، ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید.

15) هنگامی که برای محکم کردن پوشش های حفاظتی برای لوازم، چسب های نواری را به کار می برید، مراقب باشید که چسب به طور مستقیم با سطح لوازم چوبی تماس پیدا نکند.

16) به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه صدمه ای برای رنگ و روکش چوب و پایه صندلی ها و به طور کلی مبلمان نیز از روزنامه های باطله، پارچه یا پلاستیک استفاده کنید. به این ترتیب که آنها را به صورت چند لایه به دور محل مورد نظر بپیچید.


17) برای بسته بندی لوازم و خرده ریزهای شکستنی می توانید از لباس های نخی منزلتان نیز استفاده کنید. به این ترتیب با یک تیر دو نشان خواهید زد.

18) اگر مبلمان شما دارای روکش پارچه ای است، به هنگام اسباب کشی همه مبل ها را با روکش مخصوص شان پوشانده و سپس حمل کنید.

19) جعبه های بزرگ را تنها با کتاب و لوازم سنگینی مانند آن پر نکنید زیرا حمل آن برای باربران بسیار مشکل خواهد بود، بنابراین نیمی از آنها را با کتاب و نیمی دیگر را با خرده ریزهای دیگر پر کنید.

20) برای حمل گیاهان به خصوص گلدان های بزرگ و سنگین، چاره ای به جز جا به جایی به همان صورت موجود نیست ولی در مورد گلدان های کوچک، می توانید مجموعه ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و در داخل هریک از گلدان ها، چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه مجموعه فرو کنید. سپس کیسه زباله ای بزرگ و یا پلاستیکی نازک را بر روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه های چوبی فرو رفته در گلدان ها قرار داده و با چسب محکم کنید( منافذی را برای تنفس گیاه باقی بگذارید).

21) لباس های آویز را با همان چوب لباس به صورت مجموعه ای در یک پلاستیک بزرگ و یا در میان یک ملافه پیچیده و حمل کنید.

22) برای حمل لوازم صوتی و تصویری از جعبه های مخصوص آنها و یا یک جعبه دیگر با بسته بندی محکم در محل های حساس مانند شیشه تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر استفاده کرده و در صورت امکان با وسیله نقلیه شخصیتان حمل کنید.

23) اجناس گرانقیمت مانند طلا، پول، نقره، فرش و همچنین شکستی ها را نیز در صورت امکان یا وسیله نقلیه شخصی حمل کنید.

24)پیش از اسباب کشی به محل جدید، آنجا را به طور کامل تمیز کرده، سپس سمپاشی کنید.به این ترتیب با وجود هر نوع حشره احتمالی مبارزه می شود.

25) لوازم ضروری را که در طول اسباب کشی و روزهای جابه جایی نیاز دارید در دسترس قرار دهید، مانند پوشاک، لوازم بهداشتی وغیره.

26) اگر کف خانه جدیدتان با موکت پوشیده شده است، روی سطح موکت را پلاستیکی ضخیم و بزرگ پهن کنید تا به هنگام اسباب کشی و جابه جایی کثیف نشود.

27) تا حد امکان هیچ وسیله ای را - اعم از بزرگ یا کوچک - بدون جعبه و یا لااقل بسته بندی و ایجاد پوشش با مقوا و یا هر چیز دیگری مانند آن جابه جا نکنید؛ زیرا قرار گرفتن آنها به خصوص لوازم بزرگ در کنار هم در وسیله نقلیه مخصوص اسباب کشی بدون هرگونه پوششی، احتمال آسیب رسیدن به ظاهر وسایل را افزایش می دهد. 28) کلیه اسباب و اثاثیه خانه، حتی لوازمی که در محل قبلی همواره در جعبه های مخصوص بسته بندی بوده اند را باز کرده و پس از تمیز کردن و زدودن خاک و غبار و بازدید آنها( به لحاظ وجود حشراتی مانند سوسک و غیره) به طور مجدد بسته بندی کرده و به محل جدید حمل کنید. زیرا ممکن است در غیر این صورت، با همه تمهیداتی که برای مبارزه با حشرات در خانه جدید اندیشیده اید، حشرات و یا تخم آنها را از طریق وسایل به این محل منتقل کنید.
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
#2
Kate 
يك برنامه ريزي صحيح براي خانه تكاني از اهميت خاصي برخوردار است، زيرا اضطراب ناشي از انبوه كارها باعث فشار عصبي زيادي مي شود كه شايد بازدارنده بوده و كار را همانند غولي عظيم جلوه گر كند.

اگر شما بدانيد چه كارهايي را بايد انجام دهيد و بدانيد ترتيب انجام آنها كدام است مطمئن باشيد نيمي از كار را انجام داده ايد.

حالا قلم و كاغذ به دست بگيريد و تمام كارهايي كه بايد انجام شود، بنويسيد. سپس روي ورقه اي ديگر كارها را به ترتيبي كه بايد انجام داده شود رديف كنيد.

آشپزخانه؛ شامل نظافت كاشيها (اگر كاشيهاي آشپزخانه بيش از حد چرب و كثيف بود از يك دستمال آغشته به نفت براي پاك كردن چربيها استفاده كنيد. سپس با آب و پودر بشوييد)، كابينتها، پنجره، شستن پرده و تميز كردن هواكش و لامپ.

اتاق خواب؛ نظافت ديوار و سقف، پنجره. شستن پرده و ملافه ها. تميز و مرتب كردن كمدها.

پذيرايي؛ نظافت ديوار و سقف، پنجره، شستن پرده. گردگيري كامل مبلمان و ديگر وسايل آن.

حمام و دستشويي؛ شستن كاشيها و لوازم بهداشتي

براي انجام هر قسمت كار روز خاصي را در نظر بگيريد.

ديوار و سقف

ابتدا تمام وسايل اتاق را جمع كنيد تابلوها را برداريد و پنجره ها را باز كنيد بعد با برس دسته بلند سقف و ديوارها را گردگيري كنيد. اگر رنگ ديوارها قابل شستشو است محلول آب ولرم و صابون و مقدار كمي مايع سفيد كننده را با اسفنج روي ديوار بكشيد و با دستمال تميز پاك كنيد. هر بار قسمت كوچكي از ديوار را تميز كنيد (حداكثر نيم متر مربع). مرز بين دو قسمت تميز شده را نيز هر بار تميز كنيد تا لكه به جا نماند.

تميز كردن رادياتور شوفاژ

براي اين كار زير و رو و اطراف رادياتور روزنامه ي خيس قرار دهيد. سپس با قسمت دميدن هواي جاري برقي آنها را تميز كنيد و يا يك دستمال نمدار را با يك برس دسته بلند كه بين پره هاي رادياتور برود پاك كنيد.

پرده ها

بعد از شستن ديوارها، درها و كف منزل نوبت پرده ها مي رسد. پرده هاي نخي در اثر تابش نور آفتاب و تأثير آب و هوا بر آنها اليافش ضعيف مي شود ولي پارچه هاي الياف مصنوعي كمتر دچار چنين زيانهايي مي شوند.

پرده هاي نخي را قبل از شستن به مدت 15-10 دقيقه در آب سرد يا ولرم خيس كنيد تا گرد و غبار جمع شده بر روي آن جدا شود. پرده را به آرامي بلند كنيد. آب كثيف را خالي نماييد. سپس پرده را در محلول كف صابون ولرم و غليظ بشوييد. البته با ملايمت سعي كنيد كه آن را به هيچ وجه نچلانيد. سه بار پرده را با آب ولرم آبكشي كنيد.

اگر از ماشين لباسشويي استفاده مي كنيد. براي شستشوي اول دستگاه را روي درجه كم مقدماتي بشوييد و شستشوي بعد را هم 2 دقيقه با درجه كم تنظيم كرده و بشوييد.

پرده را قبل از اينكه كاملاً خشك شود، وقتي كمي نمدار است اتو بزنيد. اتو را از پشت به موازات الياف طولي آن بكشيد.

پرده حمام

پرده ي حمام را روي سطحي صاف پهن كنيد و با محلول غليظ كف صابون و آب ولرم بشوييد و به همين ترتيب بعد آبكشي كنيد. سپس با پارچه اي تميز آن خشك كنيد.

در تنظيم برنامه توجه داشته باشيد كه براي انجام كارهايي كه نياز به كمك ديگران داريد. روزهاي تعطيل را در نظر بگيريد و كارهايي كه ديگران بايد انجام دهند به ترتيب اهميت ليست كرده با نام هر فرد به او بدهيد. به اين ترتيب مطمئن باشيد كه بدون فشارهاي جسمي طي چند روز كارها تمام مي شود. در اين شماره نكاتي درباره نظافت ديوارها، رادياتور و پرده ها داده شده است.

اين اولين مرحله كار است. در مرحله ي دوم بايد برنامه ي غذايي خاصي براي اين چند روز پر كار داشته باشيد. برنامه اي كه وقت زيادي براي آشپزي صرف نشود و در عين حال از انرژي خوبي برخوردار باشيد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }
#3
Restart-1 
اسباب كشي همواره از جمله امور مشكل، به ويژه براي خانم هاي خانه است. لذا به منظور انجام هر چه راحت تر، سريع تر و بدون خسارت آن و همچنين رفاه بيشتر خودتان به ارائه نكاتي مي پردازيم كه توجه به آنها شما را در انجام اين پروژه ياري خواهد داد:

- ابتدا ليستي از كارهايي كه بايد انجام گيرند، با حفظ ترتيب و زمان بندي و همچنين لوازمي كه بايد جا به جا شوند، بر روي كاغذ يادداشت كرده، سپس مرحله بسته بندي را آغاز كنيد.

- براي بسته بندي به موارد زير نياز است:

طناب، جعبه هاي ضخيم مقوايي در اندازه هاي مختلف (شما مي توانيد اين قبيل جعبه ها را از فروشگاه هايي مانند سوپر ماركت ها به مبلغ اندك خريداري كنيد)، جعبه هاي پلاستيكي يا چوبي مخصوص ميوه، پارچه، چسب نواري محكم و پهن، منگنه، برچسب، بند، پلاستيك هاي حباب دار مخصوص بسته بندي شكستني ها، روزنامه هاي باطله، ماژيك درشت مشكي يا آبي و قرمز.

- پيش از بسته بندي، لوازم را شسته و يا پاك كنيد. البته اين مسئله در مورد ظروف مصرفي، ليوان ها، آئينه، كريستال ها و امثال اينها بايد به صورت مجدد در محل جديد نيز انجام گيرد.

- اگر جعبه هاي هر يك از لوازم شكستني را هنوز نگه داشته ايد، در مرحله بسته بندي، ابتدا آنها را در لا به لاي پارچه، روزنامه يا پلاستيك پيچيده سپس در داخل جعبه مخصوص شان قرار دهيد. در غير اين صورت با بسته بندي محكم تر هر يك از آنها به صورت جداگانه، در نهايت همه را در كنار هم در جعبه اي بزرگ با دقت بچينيد.

- پيش از قرار دادن لوازم در جعبه هاي مقوايي، از محكم بودن اتصالات آنها، اطمينان حاصل كنيد.

- هر چه در بسته بندي وسايل شكستني بيشتر دقت كنيد، اجناس خود را سالم تر تحويل خواهيد گرفت.

- خرده ريزهاي شكستني را در پارچه يا روزنامه پيچيده و از ظروف پلاستيكي دردار فريزري به عنوان جعبه آنها استفاده كنيد.

- به هنگام چيدن لوازم، درون هر نوع جعبه اي به خصوص مقوايي، ميزان تحمل وزن لوازم توسط جعبه و اتصالات آن را در نظر بگيريد تا در حين جابه جايي مشكلي پيش نيايد. (به منظور محكم تر كردن اتصالات جعبه مقوايي مي توانيد از چسب هاي نواري پهن استفاده كنيد)..

- براي حمل راحت تر و استحكام بيشتر جعبه ها، كاربرد طناب هاي ضخيم نيز بسيار مناسب است.

- پس از بسته بندي وسايل و قرار دادن آنها در جعبه ها، تعداد آنها را شمارش كنيد تا در اين ميان جعبه اي گذاشته نشود.

- در روي هر جعبه پس از اتمام كار بسته بندي، برچسبي حاوي ليست وسايل و لوازم داخل آن چسبانده و در صورتي كه اجناس داخل آن شكستني است، با ماژيك قرمز اين كلمه و همچنين محلي را كه اين لوازم به آن تعلق دارند، به صورت درشت بر روي جعبه يا برچسب بنويسيد. به اين ترتيب هر يك از جعبه ها به محض انتقال به مكان جديد، در آن فضاي اشاره شده قرار گيرد. با اين روش، نظم بيشتر و سريعتر در محيط حاكم مي شود.

- به منظور جلوگيري از كثيف شدن فرش و به خصوص ريشه هاي آن به هنگام جابه جايي، ابتدا پارچه اي را در قسمت ريشه ها به صورت دولا به گونه اي قرار دهيد كه ريشه در بين دو لايه پارچه واقع شود، سپس فرش را با پارچه لوله كنيد. در نهايت اگر پارچه بزرگ ديگري در دسترس داريد، به دور فرش لوله شده نيز بپيچيد.

- داخل هر يك از كشوهاي پاتختي و ميز آرايش را تميز كرده و لوازم داخل آن را به طور مرتب بچينيد. سپس كشوي حاوي وسايل را در داخل كيسه زباله بزرگ و ضخيمي قرار دهيد. به منظور جلوگيري از ريختن لوازم به بيرون، در پلاستيك را با چسب محكم كنيد (اگر كشو بزرگ باشد از دو كيسه زباله استفاده كنيد).

- به هنگام اسباب كشي، وسايل چوبي داراي گوشه هاي زاويه دار مانند ميزها، بيشتر در معرض صدمه قرار مي گيرند. لذا براي مراقبت و نگهداري از اين قبيل لوازم چوبي، ابتدا روي زوايا را با پلاستيك حباب دار و يا حتي پلاستيك ساده يا روزنامه پوشانده سپس لايه ديگري از مقواي ضخيم بر روي پوشش قبلي قرار دهيد. براي اين منظور از چسب هاي محكم نواري استفاده كنيد.

توجه: هنگامي كه براي محكم كردن پوشش هاي حفاظتي براي لوازم، چسب هاي نواري را به كار مي بريد، مراقب باشيد كه چسب به طور مستقيم با سطح لوازم چوبي تماس پيدا نكند.

- به منظور جلوگيري از ايجاد هرگونه صدمه اي براي رنگ و روكش چوب و پايه صندلي ها و به طور كلي مبلمان نيز از روزنامه هاي باطله، پارچه يا پلاستيك استفاده كنيد. به اين ترتيب كه آنها را به صورت چند لايه به دور محل مورد نظر بپيچيد.

- براي بسته بندي لوازم و خرده ريزهاي شكستني مي توانيد از لباس هاي نخي منزلتان نيز استفاده كنيد. به اين ترتيب با يك تير دو نشان خواهيد زد.

- اگر مبلمان شما داراي روكش پارچه اي است، به هنگام اسباب كشي همه مبل ها را با روكش مخصوص شان پوشانده و سپس حمل كنيد.

- جعبه هاي بزرگ را تنها با كتاب و لوازم سنگيني مانند آن پر نكنيد زيرا حمل آن براي باربران بسيار مشكل خواهد بود، بنابراين نيمي از آنها را با كتاب و نيمي ديگر را با خرده ريزهاي ديگر پر كنيد.

- براي حمل گياهان به خصوص گلدان هاي بزرگ و سنگين ، چاره اي به جز جا به جايي به همان صورت موجود نيست ولي در مورد گلدان هاي كوچك، مي توانيد مجموعه اي از آنها را در يك جعبه محكم مقوايي، چوبي يا پلاستيكي قرار داده و در داخل هريك از گلدان ها، چوبي به بلندي ارتفاع بلندترين گياه مجموعه فرو كنيد. سپس كيسه زباله اي بزرگ و يا پلاستيكي نازك را بر روي سطح دهانه و طرفين جعبه و همچنين پايه هاي چوبي فرو رفته در گلدان ها قرار داده و با چسب محكم كنيد( منافذي را براي تنفس گياه باقي بگذاريد).

- لباس هاي آويز را با همان چوب لباس به صورت مجموعه اي در يك پلاستيك بزرگ و يا در ميان يك ملافه پيچيده و حمل كنيد.

- براي حمل لوازم صوتي و تصويري از جعبه هاي مخصوص آنها و يا يك جعبه ديگر با بسته بندي محكم در محل هاي حساس مانند شيشه تلويزيون يا مانيتور كامپيوتر استفاده كرده و در صورت امكان با وسيله نقليه شخصيتان حمل كنيد.

- اجناس گرانقيمت مانند طلا، پول، نقره، فرش و همچنين شكستي ها را نيز در صورت امكان يا وسيله نقليه شخصي حمل كنيد.

- پيش از اسباب كشي به محل جديد، آنجا را به طور كامل تميز كرده ، سپس سمپاشي كنيد. به اين ترتيب با وجود هر نوع حشره احتمالي مبارزه مي شود.

- لوازم ضروري را كه در طول اسباب كشي و روزهاي جابه جايي نياز داريد در دسترس قرار دهيد ، مانند پوشاك، لوازم بهداشتي وغيره.

- اگر كف خانه جديدتان با موكت پوشيده شده است، روي سطح موكت را پلاستيكي ضخيم و بزرگ پهن كنيد تا به هنگام اسباب كشي و جابه جايي كثيف نشود.

- تا حد امكان هيچ وسيله اي را - اعم از بزرگ يا كوچك - بدون جعبه و يا لااقل بسته بندي و ايجاد پوشش با مقوا و يا هر چيز ديگري مانند آن جابه جا نكنيد؛ زيرا قرار گرفتن آنها به خصوص لوازم بزرگ در كنار هم در وسيله نقليه مخصوص اسباب كشي بدون هرگونه پوششي ، احتمال آسيب رسيدن به ظاهر وسايل را افزايش مي دهد.

- كليه اسباب و اثاثيه خانه، حتي لوازمي كه در محل قبلي همواره در جعبه هاي مخصوص بسته بندي بوده اند را باز كرده و پس از تميز كردن و زدودن خاك و غبار و بازديد آنها ( به لحاظ وجود حشراتي مانند سوسك و غيره) به طور مجدد بسته بندي كرده و به محل جديد حمل كنيد. زيرا ممكن است در غير اين صورت، با همه تمهيداتي كه براي مبارزه با حشرات در خانه جديد انديشيده ايد، حشرات و يا تخم آنها را از طريق وسايل به اين محل منتقل كنيد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }
#4
هنگام بسته‌بندی این ۱۰ مورد را به خاطر بسپارید :

۱- کارتن‌ها را درست بسته‌بندی کنید برای داشتن کارتن خیلی محکم، ته جعبه بین درزها را نوارچسب بزنید. در مرحله بعد، نوارچسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محکم‌تر‌ شدن، کف کارتن روزنامه یا مقوای ساده بگذارید. با توجه به نوع وسایل، آن‌ها را داخل روزنامه بپیچید. بعد از پر شدن کارتن، در آن را بسته، روی آن نوارچسب زده، کناره‌های کارتن را برچسب بزنید. محتویات داخل کارتن و این که مربوط به چه کسی است را روی برچسب بنویسید.

۲- وسایل مشابه را با هم بسته‌بندی کنید برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید. چون موقع باز کردن کارتن، وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌شدن شما می‌شود و تفکیک آن‌ها کار سختی است. از حوله و دستمال‌ها برای محکم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آن‌ها استفاده کنید. بهترین بسته‌بندی زمانیست که وسایل در جای خود با کمک چیزهای دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری کنیم. – بعد از پر شدن کارتن روی آن بنویسید مربوط به چه کسی است و محتویات آن چیست؟ – با یک فلش قسمت روی جعبه را مشخص کنید. – اگر وسایل شکستنی است، روی آن بنویسید "شکستنی با احتیاط حمل شود".

3- وسایل ریز را داخل کارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌های کوچک قرار دهید هنگام بسته‌بندی، وسایل کوچک را داخل کارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌های کوچک قرار دهید. چون از نظر علم فیزیک احتمال شکستن وسایل سنگین در وسط جعبه‌های بزرگ بیش‌تر است. این قانون در مورد اکثر چیزها به جز کتاب صادق است. اگر یک کارتن بزرگ را از کتاب‌های کوچک پر کنید، وزن زیادی پیدا کرده، فوق‌العاده سنگین و حمل آن سخت خواهد شد. همچنین وسایل سنگین را کف کارتن قرار داده و وسایل سبک‌تر را بالاتر بگذارید. به یاد داشته باشید هنگام حمل ‌و نقل، فشار آوردن به یک جعبه پر، باعث شکستن وسایل داخل آن می‌شود.


4- بگذارید خرت‌وپرت ها داخل دراور باقی بماند اگر در داشتن کارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به کارتن برایتان مشکل است، در صورتی که داخل کشوها وسایل شکستنی نیست، بگذارید وسایل داخل کشو باقی بماند. کشوها را با چسب‌نواری به بدنه کمد یا دراور محکم کنید. دقت کنید که دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوارچسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابه‌جایی انجام دهید.

۵- بشقاب‌ها را نزدیک لبه کارتن قرار دهید بسیاری از افراد بشقاب‌ها را ته جعبه می‌گذارند اما اگر آن‌ها را نزدیک لبه قرار دهید، احتمال شکسته شدنشان کم‌تر است. بشقاب‌ها را داخل روزنامه بپیچید. ته کارتن و گوشه‌های جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقاب‌ها سر جای خود محکم و ثابت بمانند و جابه‌جا نشوند. موقع بسته‌بندی ظرف‌های بلور، ظروف سنگین‌تر را ته گذاشته و ظرف‌های کوچک و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جابه‌جایی احتمال شکستن آن‌ها کم‌تر باشد. روی این جعبه‌ها حتما کلمه شکستنی را بنویسید.

۶- روی ریسمان نوارچسب بزنید هنگام بستن کارتن‌ها از ریسمان استفاده کنید. برای راحت‌تر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند. این کار ممکن است کمی وقت‌گیر باشد ولی هنگام باز کردن جعبه نیازی به کاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط کافیست نخ را بکشید تا در کارتن راحت باز شود.

۷- کارتن‌ها را برچسب بزنید اگر محتویات داخل کارتن‌ها را مشخص نکنید، زمان ورود به خانه جدید، جای قرار دادن هر جعبه مشخص نخواهد بود. رفتن به سراغ هر جعبه و باز کردن و اطلاع از داخل آن‌ها و این که هر جعبه‌ای در کدام اتاق قرار بگیرد، کار فوق‌العاده سختی است. پس زرنگ باشید و هر کارتن را لیبل بزنید. می‌توانید روی لیبل، اتاق مورد نظر، محتویات جعبه و این که مربوط به کدام‌یک از اعضاء خانواده است را بنویسید. لیبل را در اطراف جعبه بزنید نه روی آن.

۸- پایه‌های مبل و اتصالات وسایل را جداگانه بسته‌بندی کنید هنگام جابه‌جایی ممکن است چرخ‌‌های مبل‌ها کنده شوند. بنابر این قبلا آن‌ها را جدا کرده، بسته‌بندی و برچسب بزنید. این که مربوط به کدام مبل هست را هم یادداشت کنید. این روش را در مورد تابلوها، قاب عکس‌ها و آینه‌ها هم به کار ببرید. بعضی از قاب‌ها یا آینه‌ها با پیچ یا وسایل خاصی آویزان شده‌اند و هنگام جابه‌جایی ممکن است گم شوند. آن‌ها را داخل کیسه نایلون بسته‌بندی کرده، روی وسیله بچسبانید و یا جداگانه با برچسبی که روی آن اسم وسیله را نوشته‌اید، کنار وسایل مشابه قرار دهید.

۹- جمع‌کردن و بسته‌بندی وسایل را زودتر شروع کنید منتظر نشوید تا هفته آخر برسد و بعد شروع به جمع کردن وسایل کنید. بسیاری از وسایل که تا زمان اسباب‌کشی نیازی به آن‌ها ندارید را چند ماه زودتر جمع کنید (مانند لباس‌های فصل بعد، وسایل مخصوص تعطیلات، ظروف کریستال، ظرف‌های پایه‌دار مخصوص عید و کتاب‌هایی که قبلا خوانده‌اید و تا دو ماه آینده قصد خواندن دوباره آن را ندارید). درست است که در این مدت دیدن کارتن‌ها در گوشه خانه چندان خوشایند نیست ولی با این کار یکی دو هفته مانده تا جابه‌جایی استرس نخواهید داشت.

منبع : همشهری آنلاین

خوشبختي وقتي اسمش خوشبختي که بين همه تقسيم بشه.
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی