خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هشت توصیه غیردارویی برای کاهش درد ماهانه

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 361

ارسال: #1
هشت توصیه غیردارویی برای کاهش درد ماهانه
اگرچه از میان شیوه‌های درمانی می‌توان به مصرف قرص‌های ضددرد، ضدبارداری و ضدافسردگی اشاره کرد که اتفاقا خیلی از زنان مصرف می‌کنند اما در این مطلب صرفا به توصیه‌های غیردارویی دکتر مائو، پزشک مشهور طب چین، اشاره می‌شود…

۱- اسیدهای چرب بیشتری مصرف کنید:

مطالعات زیادی نشان داده است که مصرف این اسیدهای چرب که عمدتا در غذاهایی مانند ماهی‌های آب‌های سرد مثل سال
مون و همچنین آجیل‌ها مثل گردو،بادام و یا دانه‌هایی مانند کنجد و قلوس وجود دارد،سبب کاهش علایم دیسمنوره (علایم اختلال دوره ماهانه) می‌گردد.

۲ – غذاهایی که باید یک هفته قبل از شروع دوره ماهانه مصرف کنید:

یک هفته قبل از شروع عادت ماهانه بهتر است از اسفناج (می‌توانید آن را بخارپز کرده و با ماست میل کنید که بسیار هم خوشمزه است)، تمشک و گردو استفاده کنید و همچنین از زعفران، رازیانه،ترخون،تره‌فرنگی،موسیر،فلفل‌سیاه،دارچین و پوست پرتقال بیشتری در موقع طبخ غذاها استفاده کنید.

۳ - چای‌ مخصوص بنوشید:

چای بابونه،سنبل‌الطیب و گل گاوزبان،تمشک و سرخ‌ولیک در کاهش درد و ایجاد آرامش در شما بسیار موثرند.هریک از این دم کرده‌ها را می‌توانید به طور مجزا تهیه و به دلخواه خود مصرف کنید.لازم به ذکر است که این چای‌های گیاهی در واقع گنجینه‌های علم پزشکی شرق است که به ما به ارث رسیده و با مصرف به جا می‌توانید از آنها بسیار بهره ببرید.

۴ – مکمل منیزیم مصرف کنید:

بعضی از خانم‌ها به دلیل کاهش سطح منیزیم خون،دچار دردهای پیش از دوره ماهانه می‌گردند،لذا توصیه می‌شود،یک هفته قبل از پریود،شروع به مصرف روزانه ۵۰۰ میلی‌گرم به علاوه ۵۰ میلی‌گرم ویتامین B6 کنید که در کاهش درد و گرفتگی‌های زیر شکم بسیار مفید است.

۵ – فهرستی از غذاهای حساسیت‌زا برای خودتان تهیه کنید:

حتما تا حالا متوجه شدید که یک هفته قبل از پریود به بعضی غذاها حساسیت و واکنش نشان می‌دهید و گاهی سبب تشدید ناراحتی شما در طول دوره ماهانه می‌گردد،لذا به شما توصیه می‌کنیم تا فهرستی از این غذاها تهیه نموده و در دوره‌های بعد از مصرف آنها خودداری کنید.

۶ – از تمرین‌های ورزشی و ذهنی غافل نشوید:

برخلاف گذشته که توصیه به استراحت می‌شد اما در طب چینی توصیه به انجام ورزش‌های فیزیکی و فکری آرام و در حد متوسط می‌گردد (مانند ورزش‌های تایی‌چی، یوگا). این سبب می‌شود تا شما در آرامش و تعادل بیشتری به سر ببرید.

۷ – مصرف نمک و کافئین را محدود کنید:

ممکن است شما نسبت به خوردن این مواد اشتیاق زیادی داشته باشد اما باید بدانید که بسیار در تشدید مشکلات شما موثرند واگر واقعا نمی‌توانید در برابر آنها مقاومت کنید، حداقل مصرف متوسط و کمی ‌از آنها داشته باشید و یا شکلات بخورید!

۸ – نفس عمیق بکشید:

در مواقعی که بسیار کلافه و مضطرب‌اید، پنج بار از راه بینی نفس عمیق بکشید و بیرون دهید، خواهید دید که در تخفیف درد و علایم شما بسیار موثر است.
امضای zizo
"ﺩﺭ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺯﻥ یک ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯾﺴﺖ ﺷﮑّﯽ
ﻧﯿﺴﺖ.....
ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﻪﻃﻮﺭ ﮐﻠّﯽ یک ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯾﺴﺖ....
ﺑﻪﺷﺮﻃﯽ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ ﺭﺍ ﻗﺪﺭ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﻭ
ﻧﮕﻬﺶ ﺩﺍﺭﺩ"
ﺳﯿﻤﯿﻦ ﺩﺍﻧﺸﻮﺭ
۷-۸-۱۳۹۱, ۰۴:۱۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 413

ارسال: #2
RE: هشت توصیه غیردارویی برای کاهش درد ماهانه
من تجربه خودمو میگم:یکی دو روز قبل به مقدار زیاد پیاده روی کنید.خیلی خیلی تو کاهش درد اثر دارهFlowerysmile
امضای saieh
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ عصر، توسط saieh.)
۷-۸-۱۳۹۱, ۰۵:۰۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 453

ارسال: #3
RE: هشت توصیه غیردارویی برای کاهش درد ماهانه
دوستان من خودم جزئ کسانی بودم که حتی دکتر نتونست برامم کای بکنه واز ابتدا همیشه کارم به بیمارستان وسرم ومسکن تزریقی میکشید اخر سرم کمی بهتر میشدم ونهایتا دکترتوصیه کرد برای اینکه به این روز نیفتم مفنامیک اسید رو از دو روز قبل هر 6 ساعت تا روز چهارم بخورم حتی اگر دردم شروع نشده باشه اما الان با یکسری خوراکیها معجزه رخ داده چند روز قبل از شروع عادت ماهانهسعی میکنم یک تکه شکلات تلخ بخورم وهمینطور کلسیم رو بیشتر کنم که من کشک میخورم یا خامه همینطور مهمترین قسمتش به جای خوردن چای من یک هفته قبل دم کرده زنجبیل ودارچین همراه عسل یا نبات میخورم والان 8 ماهه هیچ دردی ندارم وخودم وهمسری هر بار با نگرانی قبلش میگیم نکنه اینبار اثر نکنهDash2اما باور کنید اب رو اتیشه ومن هر ماه اون شخص که بهم گفت رو خیلی دعا میکنم چون واقعا زندگی بهم بخشیده ودر ضمن اگر درد خفیفی هم باشه با دم کردن گل گاو زبان ویا گزنگبین دیگه هیچ اثری از درد نمیمونه مطمئن باشید شما هم منو دعا میکنید واگر هم با دیر باز شدن ویا دیر بسته شدن مشکل دارید بگید تا تجربه ام رو بگم چون من از 10 رو فقط با خوراک بعد 8 سال تبدیل کردم دوره ام رو به 6 روزهfak
امضای ehsan83
حذف امضا بدلیل سایز بیش از حد
۸-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد