تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 44 رای - 3.34 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همفكري و مشورت براي مهموني (مهمون دارم چی بپزم؟)
(۱۳-۰۹-۱۳۹۰, ۱۱:۲۹ ق.ظ)papary نوشته:  شیوا جونی گل کلم رو که روز قبل درست کردی و بعد گرمش کردی خوب بود ؟
یعنی اون خمیرش بیات نشده بود Hanghead

سحرناز جون ژله رو حتی 2 یا سه روز قبل هم درست کنی چیزیش نمیشه Clap
فقط بزار تو قالب باشه روزی که مهمون داری از قالب دربیار خانومی .

نه خیلی خوب بود...چیزی برا خودم نزاشتنhih
ولی خیلی خوب گرم کردما...تا مغزش داغ شد.... واینکه خمیرم رو هم خیلی نازک روش زده بودم...یعنی هرکدومو که کردم تو ظرف چند ثانیه وایمیستادم تا اضافش بریزهgag
معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
}
(۱۳-۰۹-۱۳۹۰, ۱۱:۳۴ ق.ظ)hamideh نوشته:  سحرناز از منوهای پیشنهادی قبلی هم می‌تونی کمک بگیری‌ها ....یه چیز دیگه من بعضی وقتا وقتی مهمونای جوون دارم غذاهای ساده‌ و معمولی درست می‌کنم و در عوض روی تزئیناتش کار می‌کنم ...تأثیر تزئینات رو توی رو کم کنی دست کم نگیر yessمن نمونه‌اش رو هفته پیش تجربه کردم hih

تزیینات کلا همیشه خوب جواب میده...حمیده راست میگه... و اینکه چیدمان میزتم خاص باشه..تکراری نباشهangelic
معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
}
گوناگون از وب
loading...
مرسی شیوا جون Clap
من اون خمیرو برای میگو و مرغ هم گاهی وقتا درست میکنم
وقتی تازه سرخ شده و داغه خیلی خوبه ولی بمونه و بعد گرمش کنم زیاد جالب نبوده برای همین پرسیدم gag
جايي در پشت ذهنت به خاطر بسپار، که اثر انگشت خداوند بر همه چيز هست Flowerysmile
}
(۱۳-۰۹-۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ق.ظ)سحرناز نوشته:  سلام دوستان، من 5شنبه شب 8تا از بهترین دوست هام شام دعوتشون کردم ؛ نمیدونم چی بپزم؟!!! آخه همه تازه عروسیم و یجورایی رو کم کنیه که کی باسلیقه تره بخدا شبا خوابم نمیبره از بس بش فکر میکنم. یه منوی غذای باکلاس و خوب و کامل بهم بدین از پیش غذاها تا دسرش؛ فقط زووود به دادم برسین. این اولین باره دوستام میان خونمون خودم تازه 1ماه عروسی کردم .....

سحر ناز جون من اگه جات بودم :
منوی سنتی :
پیش غذا سوپ جو یا سوپ قارچ درست میکردم که بنظر من دومی سبکتره و برای شام بهتره
غذای اصلی زرشک پلو با مرغ یا باقالی پلو با گوشت + یه غذای نونی مثل کشک بادمجون یا حلیم بادمجون
دسر فرنی یا ژله یا مسقطی
سالاد و ماست و خیار و ترشی و سبزی خوردن و نوشابه

منوی امروزی :
پیش غذا سینی مزه ( فلافل ، کتلت ( شامی ) ، کوکو سبزی ، کوکوی گوشت ( مرغ )
غذای اصلی یه نوع خورشت مثل قورمه یا قیمه ( قیمه بادمجون ) یا فسنجون + یه نوع نونی مثل ساندویچای کوچیک الویه و کالباس و ...
دسر ژله تو گیلاس یا کاتسر یا بستنی
بورانی و ماست و سالاد و ... هم مخلفاتش باشه

[عکس: GVbRp3.png]
[عکس: 7oUnp3.png]
}
خانم گلی های عزیز من وقتی مهمون دارم راحتترینم چون تو دردسر این همه غذا دسر نمیرم پیش غذا غذا دسر.....Clap
دو نوع غذا +سالاد ترشی سبزی+ بعد غذا میوه بعد هم خداحافظHiker
دو تا سوال دارم ha
1.تو مهمونی میوه هم میدین؟
2.این همه تدارک اسراف نمیشه که ازشون بمونه ؟
[عکس: 20111218222102_1280bird_1001.jpg]
[/color]قو مهربان است و ارام[/size]
}
گل بانو جون این منو برای وقتیه که رو کم کنیه یا مهمونت برای اولین باره یا خیلی رسمیه وگرنه منم منو هام انقدر سنگین و اشرافی نیست Bathtime

}
گوناگون از وب
loading...
بچه ها شما برای یه مهمونی10 نفره معمولی چند جور غذا درست میکنید واز هر کدوم چه مقدار مثلا اگر قراره مرغ و خورش درس کنید برای چند نفر مرغ و چند نفر خورش درست میکنید haقراره مادر شوهرم اینننا تشریف بیارن البت ما باهم راحتیمfak ولی این دفعه نمیخام زیاد ساده باشه gagچی درست کنم و به چه مقدار شما بادمجون رو که سرخ کردین چند دقیقه میپزید راستش کلا با مدت زمان پخت مشکل دارمcrying احساس میکنم مامانم با این حال که یواشتر کار میکنه اما غذاش تندتر میپزه مال من خیلی دیر می پزهcryingcrying
:من بنده ان دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم
}
سالاری جون من برای مرغ به تعداد مهمونام تیکه مرغ میزارم و 4 تا تیکه بیشتر که اگه کسی بیشترخواست کم نیاد Clap
خورشت هم اگه بشقابی حساب کنیم تقریبا برای هر سه نفر یه بشقاب و تو هر بشقاب 6-7تکه گوشت باشه یعنی برای ده نفر 4 تا بشقاب خورشت و 30 قطعه گوشت
منخودم تو ظرفای وارمریم خورشت میکشم و دو طف میزم میزام اینجوری مجلسی ترو راحت تره Clap
بادمجونامم سرخ میکنم و یه 10 دقیقه آخر زمان پخت خورشتم میچینم روی خورشت توی قابلمه و میگذارم با آب خورشت قل بزنه و اینجوری لهم نمیشه Consoling

}
با اجازه اساتید
اگه دو نوع غذا میخای درست کنی هر غذا رو نصف تعداد درست کن مثلا اگه ده نفر مهمون داری اندازه پنج تا مرغ و پنج نفر خورشت با همون دستور ممل خانم
حالا باز اگه میدونی یکی از غذاها ممکنه طرفدار بیشتری داشته باشه یه کم مقدارشو بیشتر کن
امیدوارم موفق بشیhih
[عکس: 20111218222102_1280bird_1001.jpg]
[/color]قو مهربان است و ارام[/size]
}
من 5 شنبه مهمونی دارم به نظرتون از ظرفای ارکوپالم استفاده کنم یا از چینیام؟
}
گوناگون از وب
loading...