• 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همفکری ومشورت برای پذیرایی ازمهمون های خودمون (2)
(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ صبح)mary n نوشته است: واسه افطاری میخوام رول نون و پنیر و سبزی - کیک حلوا - خرمای کمربندی - سوپ شیر - خورش کرفس - مرغ - سالاد فصل - شربت تخم شربتی - ژله اماده کنم؟به نظرتون ترکیبش خوبه؟ چیزی کم نداره؟
دو تا خورش جالبه؟ یا اینکه به جای یکی از خورشا چیز دیگه ای درست کنم؟
منتظر پیشنهادتونم مرسی خانوما(1782)

سلام خانومی منم پنج شنبه گذشته تقریبا همین منو رو داشتم با این تفاوت که به جای خورشت کرفس قیمه گذاشتم و به جای مرغ, کیک مرغ گذاشتم که شدیدا مورد استقبال قرار گرفت. وبه جای رول نون پنیر رولت ژامبون و کوکو سبزی گذاشتم. کوکو سبزیش خیلی جالب نبود اما ژامبونش عاااالی بود. هنوز عکسش رو نذاشتم. تا شب با دستورش میزارم. یه پیشنهاد دیگه اینکه حلواتو همون روز مهمونی درست کن طعمش به فاصله یه روز زمین تا آسمون فرقشه, یا لا اقل کیکش رو روز قبل اما حلواش رو خود روز مهمونی بده روش. سوپ شیرتم مرغ هارو از توش در بیار با گوش کوب برقی کمی میکسش کن مجددا مرغ ریش شده و قارچ رو اضافه کن. محشر میشه.
ایشالا که یه مهمونی عالی داشته باشی (1782)
FlowerysmileFlowerysmile
[تصویر:  20151006172726_pic307_www.jahaniha.com_54.jpg]
  پاسخ
سلام خانمای هنرمند
ازتون کمک میخواستم پنج شنبه تولد پسرمه میخوام برای اولین افطاری پدرشوهرم اینا رو بگم بیان منو پیشنهادی میخوام راستش خودم تو فکر 1.حلوا 2.یخ در بهشت یا فرنی قالبی 3.نون پنیر سبزی 4.پیتزا 5.سوپ جو با شیر(البته اینو تا حالا درست نکردم میترسم خوششون نیاد)
راستی کیک و ژله و کرم کارامل هم هست و از اونجایی که نخواستم سنگین شه پلو نذاشتم
به نظر شما خانمای کدبانو نیاز دارم(1782)
  پاسخ
کنار قورمه سبزی چه چیزی باید بزارم؟ فکر کنم سالاد فصل خوب نمیشه
[تصویر:  eNortjKzUjIyMjYwN1GyBlwwFWsCzw,,98.png]
  پاسخ
(۱۳-۳-۱۳۹۳, ۰۳:۳۷ عصر)خانوم طلايي نوشته است: خانوما كمك
غذا با پاستا چي خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام خانومی
اگر تعداد مهموناتونو میگفتین بهتر میشد گفت ولی کلا پاستا رو به عنوان غذا نذارین خیلی مجلسی نیست بهتره در کنارش پلو با خورشی .... چیزی هم بذارینFlowerysmile

(۴-۴-۱۳۹۳, ۰۷:۱۳ عصر)مامانی رویا نوشته است: سلام
سفره افطاری میخوام بندازم واسه حدود40 نفر... چی درست کنم به نظرتون؟
خانمی : حلوا شله زرد فرنی یخ در بهشت
نون و پنیر و مربا و خامه و عسل و ...هم که هست
شربت خاکشیر یا یه نوع شربت دیگه
اگر خواستین دسر ...چون فرنی هست نذاشتین هم مهم نیست
برای غذا هم قورمه سبزی ، فسنجون در کننارش لازانیا یا گراتن ماکارونی یا حلقه گوشت
سوپ شیر یا جو کشک
موفق باشیFlowerysmile

(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ صبح)mary n نوشته است: واسه افطاری میخوام رول نون و پنیر و سبزی - کیک حلوا - خرمای کمربندی - سوپ شیر - خورش کرفس - مرغ - سالاد فصل - شربت تخم شربتی - ژله اماده کنم؟به نظرتون ترکیبش خوبه؟ چیزی کم نداره؟
دو تا خورش جالبه؟ یا اینکه به جای یکی از خورشا چیز دیگه ای درست کنم؟
منتظر پیشنهادتونم مرسی خانوما(1782)
فرنی یخ در بهشت و حلقه گوشت رو هم بهتون پیشنهاد میدمFlowerysmile

(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ صبح)مامان مهدی یار نوشته است: سلام خانمای هنرمند
ازتون کمک میخواستم پنج شنبه تولد پسرمه میخوام برای اولین افطاری پدرشوهرم اینا رو بگم بیان منو پیشنهادی میخوام راستش خودم تو فکر 1.حلوا 2.یخ در بهشت یا فرنی قالبی 3.نون پنیر سبزی 4.پیتزا 5.سوپ جو با شیر(البته اینو تا حالا درست نکردم میترسم خوششون نیاد)
راستی کیک و ژله و کرم کارامل هم هست و از اونجایی که نخواستم سنگین شه پلو نذاشتم
به نظر شما خانمای کدبانو نیاز دارم(1782)

سوپ شیر هم عالی میشه ...شک نکنید ...حتما درست کنید
خانومی شله زرد و یه جور پلو و خورش هم بذارین تو منوتون
ضمن اینکه پیتزا برای ماه مبارک گزینه مناسبی نیست به دلیل داشتن سوسیس کالباسFlowerysmile
[img] [تصویر:  yv5my7hppo9.png] [/img]
  پاسخ
(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ عصر)mary n نوشته است: کنار قورمه سبزی چه چیزی باید بزارم؟ فکر کنم سالاد فصل خوب نمیشه

کمک Dash2
[تصویر:  eNortjKzUjIyMjYwN1GyBlwwFWsCzw,,98.png]
  پاسخ
(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ عصر)mary n نوشته است: کنار قورمه سبزی چه چیزی باید بزارم؟ فکر کنم سالاد فصل خوب نمیشه

سلام
من خودم اصلا قرمه سبزی درست نمی کنم چون همسری دوس نداره
اما هر وقت میریم خونه مادر شوهرم
همراه قرمه سبزی پیاز و ماست و سالاد کاهو میزاره و البته خربزه
امیدوارم کمکی کرده باشم
با تمام وجود گناه کردیم اما نه نعمت هایش را از ما گرفت نه گناهانمان را فاش کرد.
بیندیش اگر اطاعتش کنیم چه می کند؟
  پاسخ
دوستای خوبم گیر کردم یه مشورت هم به من بدید لطفا: من برای مهمونی افطاری دسر و پیش غذا و ... رو انتخاب کردم، مشکل غذای برنجیه که مهمونها میگند درست نکن و سنگین میشه خورده نمیشه و... حالا مشکل اینجاست که پارسال هم همین مساله بود من درست کردم و ملت گفتند که نمیخورند ولی خوردند! امسال هم نمیدونم چکار کنم به تعداد درست نکنم و کم باشه یه وقت زشت میشه اگه هم به تعداد باشه و خورده نشه میمونه رو دستم. به غذای نونی هم فکر کردم چون مهمونی خیلی هم رسمی نیست فقط نمیدونم چی بذارم. فعلا کشک بادمجون و مرغ سوخاری و کوکو و کتلت حذف شدند! اگه میشه بگید چکار کنم که نه سیخ بسوزه و نه کباب!
هفتاد پشت من از نسل غم بودند
ارث پدر ما را اندوه مادرزاد
  پاسخ
(۱۶-۴-۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ عصر)sonya770 نوشته است: دوستای خوبم گیر کردم یه مشورت هم به من بدید لطفا: من برای مهمونی افطاری دسر و پیش غذا و ... رو انتخاب کردم، مشکل غذای برنجیه که مهمونها میگند درست نکن و سنگین میشه خورده نمیشه و... حالا مشکل اینجاست که پارسال هم همین مساله بود من درست کردم و ملت گفتند که نمیخورند ولی خوردند! امسال هم نمیدونم چکار کنم به تعداد درست نکنم و کم باشه یه وقت زشت میشه اگه هم به تعداد باشه و خورده نشه میمونه رو دستم. به غذای نونی هم فکر کردم چون مهمونی خیلی هم رسمی نیست فقط نمیدونم چی بذارم. فعلا کشک بادمجون و مرغ سوخاری و کوکو و کتلت حذف شدند! اگه میشه بگید چکار کنم که نه سیخ بسوزه و نه کباب!

خانمی همه میگن برنج درست نکن و خورده نمیشه اما اگر درست بشه خوبم خورده میشه ...تازه اضافه اونو هم برای سحر میخواین دیگه ....پس چیزیش اسراف نمیشه ... مگه نه؟؟
اما خیلی کمتر از تعداد درست کنید خصوصا اگر غذاهای دیگری هم کنارش سرو میشه
مثلا پیشنهاد من به شما کشک بادمجان و مرغ سوخاری و قورمه سبزی و سوپ هست البته بازم بستگی داره که مهموناتون کی باشن
موفق باشینFlowerysmile
[img] [تصویر:  yv5my7hppo9.png] [/img]
  پاسخ
سلام
میخام برای 24 نفر کشک و بادمجون برای افطار درست کنم به نظرتون 8 کیلو بادمجون کافیه؟
  پاسخ
(۱۷-۴-۱۳۹۳, ۰۳:۰۷ عصر)خانم میم نوشته است: سلام
میخام برای 24 نفر کشک و بادمجون برای افطار درست کنم به نظرتون 8 کیلو بادمجون کافیه؟

بله کافیه... فکر میکنم زیاد هم بیاد...چون برای افطاری مخلفات دیگه هم هستش و کشک بادمجون هم در عین لذیذ بودن فوق العاده سنگینه
[تصویر:  20140811015809_Beautiful-Rose-Flowers-Pi...ers271.jpg]
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فهرست تاپیکهای موجود درزیر انجمن مهمانی و پذیرایی sara jon joni 0 1,133 ۱۹-۱۲-۱۳۹۲, ۰۹:۱۳ صبح
آخرین ارسال: sara jon joni
  نحوه پذیرایی atefeh 10 52,637 ۲۴-۱۰-۱۳۹۱, ۱۲:۲۰ صبح
آخرین ارسال: marall