امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همه چیز درباره تفاوت‌های پودر و مایع رختشویی
#1
Daemons 
بازار شوینده‌ها هر روز رنگی‌تر و متنوع‌تر می‌شه. انواع و اقسام مارک‌ها، با قیمت‌ها و کیفیت‌های متنوع‌شون تو قفسه فروشگاه‌ها منتظر خریدار نشستن. هر چی شهرها و فروشگاه‌ها هم بزرگ‌تر می‌شن بازار رقابت تنگ‌تر و درنتیجه انتخاب هم سخت‌تر می‌شه.
برای ماشین رختشویی اگر چشم از تنوع مارک‌ها ببندیم، دو تا انتخاب کلی داریم. یا باید از پودر رختشویی استفاده کنیم، یا از مایع رختشویی. شاید طبق سنت و عادت گزینه اول‌مون پودر باشه. اما این دو تفاوت‌های اساسی با هم دارن و بهتره برای شستن همه لباس‌ها فقط به عادت‌هامون رجوع نکنیم.
پودرهای رختشویی قدرت پاک‎‌کنندگی بالاتری دارن و بهتره فقط زمانی مخزن پودر ماشین رو باهاشون پر کنیم که با لباسای خیلی چرک، ضخیم و لک‌دار طرف هستیم. بلیچ ماده‌ای مهمی تو ترکیب شیمیمایی این پودرهاست که قدرت پاک‌کنندگی بالای پودر هم وابسته به اونه. رنگ پارچه‌های لطیف و معمولی نمی‌تونه در مقابل قدرت این ماده مقاومت کنه، در نتیجه بعد از هربار شستشو رنگ لباس‌ها تغییر می‌کنه. خیلی وقتا هم بلیچ روی پارچه ایجاد لک می‌کنه. اما این تقصیر پودرلباسشویی نیست، انتخاب ما اشتباه بوده. پودرها برای شستن لباسایی که فقط بو گرفتن و لک و چربی زیادی ندارن انتخاب خوبی نیست. برای همین هم روی بسته‌بندی این پودرها هشدارهای مراقبتی و میزان مصرف با دقت بیشتری ذکر شده.
اگه دنبال یه شوینده خوب برای شستشوی عادی لباس‌ها هستید، انتخاب عالی مایع لباسشوییه. این شوینده‌ها ملایم‌تر هستن و از دیو پاکیزگی، یعنی بلیچ هم تو ترکیباتشون استفاده نشده و می‌تونید با خیال راحت برای شستن لباسای لطیف و نخی ازش استفاده کنید. تو این مایع‌ها از آنزیم‌ها برای بالا بردن قدرت لکه‌بری استفاده شده، اما اگه لباساتون لکه‌های چرب یا رنگی مثل لک چای و قهوه داره، همچنان روی پودر بیشتر از مایع می‌شه حساب باز کرد.
یکی از محاسن مایع لباسشویی اینه که خیلی زود تو آب حل می‌شه و هیچ‌وقت ذرات و لکی که گاهی از پودرها روی لباس می‌مونه رو بعد از خشک‌ شدن لباسا نمی‌بینید. حتی وقتی سرعت شستشو بالاست و نمی‌خواهید لباس‌ها دو ساعت تو ماشین دور خودشون بچرخن، یا از آب سرد برای شستشو استفاده می‌کنید، اصلا نگران موندن لک شوینده رو لباس‌ها نیستید و این خودش یه امتیاز مثبت برای یه شوینده محسوب می‌شه.
شاید دونستن اینکه آنزیم به بافت الیاف پارچه هیچ آسیبی نمی‌زنه، شکل سبد خریدتون رو تغییر بده و به جای چند بسته پودر، بعد از این تعداد بیشتری مایع و تعدا کمتری پودر رختشویی بخرید. این خرید آگاهانه خیلی زود تاثیر خودش رو روی عمر و دوام لباساتون نشون می‌ده. پس همیشه بهترین رو انتخاب کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcQxeVlzp-UlKT3SoFQ7xkS...aH22FZ-FGT]
پاسخ }