خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همه چیز درباره فیسبوک

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1544

ارسال: #1
Error *6 چیزی که نباید در فیسبوک به اشتراک بگذارید!؟*

6 چیزی که نباید در فیسبوک به اشتراک بگذارید!؟

بعضی از افراد واقعا بدون هیچگونه توجهی هر چیزی را به اشتراک میگذارند . حالا فیسبوک و توییتر و گوگل پلاس و یا هر شبکه اجتماعی دیگری ، فرق ندارد . مهم اینست که همه زندگی تان را در معرض دید بعضی از افراد که واقعا آنها را نمیشناسید ، نگذارید . حتی شناختن این افراد هم دلیل خوبی برای این بی دقت ها نیست . ما در فیسبوک دوستان زیادی داریم ولی همه آنها را به صورت کامل و دقیق نمیشناسیم . خود من از این دوستان زیاد دارم . همه دوستی های فیسبوکی بر اساس شناخت رو در رو شکل نمیگیرند . بعضی از دوستی ها به خاطر علایق مشترک هستند . به عنوان مثال من طرفدار تیم اینتر میلان هستم و در صفحه هواداران این تیم عضو میشوم . به خاطر بعضی کامنت ها و پست هایی که ارسال میکنم و بعضی ها خوششان می آید ، درخواست دوستی برای من میفرستند و من هم قبول میکنم . در حالی که هیچ شناختی از طرف مقابل ندارم و فقط به خاطر علایق مشترکمان این دوستی شکل میگیرد . در اینجا من از طرف مقابل فقط یک چیز را میدانم : او طرفدار تیم اینتر میلان است ، همین ! از کجا بدانم که این فرد قصد سو استفاده از اطلاعات من را ندارد ؟؟؟ فکر کنم شما هم متقاعد شده اید که هر چیزی را نباید در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و سایرین به اشتراک گذاشت . پس با ما همراه باشید تا مواردی را به شما گوشزد کنیم که نباید آنها را در فیسبوک به اشتراک بگذارید . شاید مواردی که ما به آنها اشاره میکنیم یک نکته از هزاران باشد.

۱- میخواهم به مسافرت بروم !
گفتن این مورد که میخواهید به مسافرت و یا یک ماموریت کاری چند روزه بروید به خودی خود مشکلی ندارد ولی ذکر کوچکترین جزئیات در مورد مسافرتتان مشکل آفرین است . مثلا اینکه روز شنبه همین هفته و حدود ساعت ۲ بعد از ظهر به مسافرت میروم . واقعا دلیلی ندارد که این مورد را در فیسبوک فریاد بزنید . اگر هم قصد دارید به آشنایان نزدیکتان خبر دهید ، میتوانید از پیام خصوصی فیسبوک ، ایمیل و یا حتی تلفن استفاده کنید . حتی روش سوم به نظر من امنیت بیشتری دارد . چون میشود این احتمال را داد که اکانت فیسبوک و ایمیل شما هک شده باشد و افراد دیگری به پیام های شما دسترسی دارند . اما اگر قصد دارید به سایرین بگویید که برای مسافرت به سواحل ایتالیا و اسپانیا میروید ، حداقل زمان دقیق آن را مشخص نکنید . رعایت کردن این مورد بهتر از آن است که بعد از بازگشت به منزل با یک بیابان برهوت روبرو شوید !

2- تصاویر شخصی را تا حد امکان به اشتراک نگذارید !
نمیخواهم بگویم اصلا و ابدا تصاویر شخصیتان را به اشتراک نگذارید ؛ اما تا جایی که برایتان مقدور است از انجام این کار صرف نظر کنید یا حداقل کمتر این کار را انجام دهید . افرادی را سراغ دارم که بیش از ۲۰۰۰ عدد از تصاویر خود را در معرض دید همگان گذاشته اند . برخی از افراد حتی عکس های پرسنلی خود را نیز آپلود میکنند . شاید حالا بپرسید چرا نباید این کار را بکنم ؟؟؟ جوابش ساده است . این روزها یک بچه ۱۰ ساله هم میتواند با فتوشاپ چنان شاهکارهایی از خود نشان دهد که همه را انگشت به دهان بگذارد!

۳- دسته کلیدتان را در تصاویر مخفی کنید !
شاید از خواندن این تیتر تعجب کرده باشید ولی باید بگویم در آینده ای نچندان دور همه ما باید مراقب باشیم تا عکسی از دسته کلیدهایمان گرفته نشود . چون ممکن است در آینده ما را دچار مشکل کند . برنامه ای به نام Sneakey توسط دانشمندان دانشگاه UC سن دیگو ساخته شده است که میتواند از روی تصویر ، کلید مورد نظر را بسازد . خبر بدتر اینکه کلیدهای ساخته شده توسط این برنامه به راحتی قفل را باز کرده اند.

4- عکس هایی که محل حضور شما را لو میدهند!

امروزه بیشتر وسائلی که ما از آنها استفاده میکنیم ، مجهز به سیستم موقعیت یاب جهانی یا همان GPS هستند . دوربین های عکاسی و یا گوشی های موبایل . تصاویری که توسط این وسائل گرفته میشوند ، میتوانند کوچکترین جزئیات را در قالب تگ هایی به نام EXIF در فایل مربوط به تصویر ذخیره کنند . این اطلاعات شامل مواردی مثل نام دوربینی که تصویر با آن گرفته شده ، مدل دوربین ، زمان گرفته شدن تصویر و یا حتی موقعیت جغرافیایی تصویر.

حالا این موارد چگونه میتوانند به دیگران فرصت سو استفاده را بدهند ؟؟؟

مسیر تقریبی این کار میتواند به این صورت باشد . فرض میکنم محل زندگی شما شیراز است . به مسافرت رفته اید و در قسمت های شمالی کشور هستید . یک منظره زیبا را دیده اید و دوست دارید که عکسی را به همراه دوستان در آنجا بیاندازید . پس از گرفتن عکس توسط گوشی موبایلتان که از نوع گوشی های هوشمند است و احتمالا GPS هم دارد ، فکر ارسال آن به فیسبوک به سرتان میزند تا دوستانتان هم با دیدن آن عکس لذت ببرند . هنگام ارسال عکس ممکن است در توضیحات آن بنویسید که این عکس همین حالا گرفته شده یا چیزی شبیه این . یا اینکه از تاریخ و ساعت گرفتن شدن عکس که در قسمت Date Taken مشخص شده است ، بفهمند که این عکس همین حالا ( یا در چند روز اخیر ) گرفته شده است . یک مورد دیگر باقیست . آن هم موقعیت مکانی شماست که میتواند نظر سارق را جلب کند . ساده است ، مثل اینست که روی وال فیسبوک خود بنویسید در منزل نیستم و منزل من آماده هرگونه دزدی است!

البته میتوان با استفاده از روش هایی جلوی لو رفتن موقعیت مکانی تان را بگیرید که در ادامه عرض خواهم کرد :

* بازگشت به منزل و سپس اشتراک گذاری تصاویر : این مورد اولین و بهترین راه است و نیاز به هیچ کار اضافه ای ندارد . واقعا نیازی هم نیست که تصاویر را همان موقع در فیسبوک آپلود کنید .

* تنظیمات دوربین یا گوشی : ممکن است دوربین و یا گوشی شما تنظیماتی داشته باشد که این اطلاعات را در فایل تصویر ذخیره نکنند . اگر این تنظیمات را مشاهده کردید ، بی درنگ این قابلیت را غیر فعال کنید .
* حذف تگ های EXIF : یک لپ تاپ که ویندوز روی آن نصب باشد ، خیلی بدرد بخور است . میتوانید از برنامه هایی که برای انجام این کار ساخته شده اند استفاده کنید . برنامه ای مانند QuickFix میتواند این کار را برای شما انجام دهد . کافیست این برنامه که رایگان نیز هست را اینجا دریافت کنید . پس از باز کردن برنامه و کشیدن و رها کردن عکس روی آن ، دکمه Clean Metadata را کلیک کنید تا اطلاعاتی از این دست براحتی پاک شوند . پس از آن نسخه دیگری از تصویر برای شما ساخته خواهد شد که میتوانید آن را در فیسبوک به اشتراک بگذارید.

5- به اشتراک گذاری با دسترسی محدود !
در فیسبوک برای بیشتر چیزهایی که به اشتراک میگذارید میتوانید دسترسی هایی مشخص کنید . مثلا اینکه یک عکس یا استوس آپدیت را فقط دوستان مشخص شده ی شما ببینند . اینکار میتواند تا حدود زیادی محرمانگی مواردی که به اشتراک میگذارید را حفظ کند.

6- فیسبوک موقعیت مکانی شما را گزارش میدهد !

فیسبوک با قابلیت Place خود میتواند موقعیت مکانی شما را برای دوستانتان به نمایش بگذارد . هنگامی که با گوشی خود که به فیسبوک متصل است وارد مکانی میشوید ، قابلیت Place باعث میشود اطلاعات مکانی شما در پروفایل شما آپدیت شده و به مکان فعلی تغییر پیدا کند . خیلی راحت فیسبوک نقش یک تعقیب کننده را برای شما ایفا میکند . اگر این قابلیت را غیر فعال کنید به نظر میرسد که راحت تر باشید . روش غیر فعال سازی این قابلیت نیز آسان است . ابتدا مسیر زیر را طی کنید :

Account > Privacy Settings > Sharing on Facebook > Customize Settings > Friends can check me in to Places
پس از پیدا کردن گزینه Friends can check me in to Places روی دکمه Edit Settings مقابل آن کلیک کنید . پنجره ای باز شده که دارای یک منوی کشویی است . روی آن کلیک کرده و گزینه Disabled را انتخاب کنید.
امضای *heliya joon*
[img] [تصویر:  yv5my7hppo9.png] [/img]
۲۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۴:۳۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از *heliya joon* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
*ماهک*
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

RE: *6 چیزی که نباید در فیسبوک به اشتراک بگذارید!؟*
سلام من عضو فیسبوک هستم .ولی الان قصد دارم حساب کاربری خود را غیر فعال کنم ودیگه عضو نباشم راهنماییم کنید به چه صورت این کار را انجام بدهم؟
۳۰-۳-۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
مدیریت کل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 23856

ارسال: #3
حذف دایمی در فیس بوک:

۱- ابتدا Log in کرده و وارد صفحه تان در فیس بوک شوید.

۲- به گزینهAccount, و سپس Account Settings بروید.

۳-در آنجا روی لینک Deactivate Account (غیر فعال کردن حساب) کلیک کنید. این باعث میشود که صفحه فیس بوک شخصی شما غیر فعال شود…. فعلا هنوز حذف نشده…

۴- گرینه reason for leaving (دلیل ترک همیشگی ) را – یک دلیل را- انتخاب کنید.

و حتما گزینه opt out of receiving future email from Facebook را انتخاب کنبد تا دیگر از طرف سایت فیس بوک هیچ ایمیلی برای دعوت مجددتان به فیسبوک دریافت نکنید….(opt out اینجا یعنی عدم تمایل)…… اگر opt out نکنید صدها ایمیل در اینده از سوی فیسبوک برای دعوت مجددتان به فیسبوک دریافت خواهید کرد.

بعد از این مراحل: شما باید “حداقل تا دو هفته” اصلا به هیچ وجه وارد صفحه شخصی تان در فیسبوک نشوید (لاگ این Log in نکنید) و مطلب و عکسی اضافه با کم نکنید تا این صفحه کاملا تا دو هفته راکد و غیرفعال بماند و بعد از این دو هفته اکانت شما برای همیشه دیلیت/حذف خواهد شد و مراجعان اینترنتی امکان دسترسی و تماشای صفحه تان را دیگر نخواهند داشت.
How to leave Facebook: Log in, go to Account, Account Settings. At the bottom of the first screen (“Settings”) is a link to “Deactivate Account.” Yes, Facebook makes you “deactivate” before deleting. Click the link, and you’ll see a screen full of photos of your “friends” and messages about how they will miss you. Pick a “reason for leaving,” and be sure to opt out of receiving future email from Facebook (if you don’t, you’ll get a stream of email messages trying to entice you back onto the network).

You must leave your account “deactivated” and not log in to it for two weeks, after which Facebook will delete it.
امضای Galaxy
[تصویر:  clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۳۰-۳-۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام وقتی میخواهم وارد حساب کاربری خود شوم این متن می آید و وارد نمیشوم.خواهش میکنم کمکم کنید.مsecure Your Account
It looks like you downloaded software that is affecting your Facebook account and showing you unauthorized ads. It's common for people to be tricked into running programs that offer features that aren't available on Facebook, such as adding custom themes or seeing who has viewed your profile.

What is Adware?

This software will show you spammy ads that aren't approved by Facebook. They can also introduce security vulnerabilities, slow down your computer, and clutter up your news feed with ads so that you end up missing content from your friends.

If you would rather continue using this software, you may stop this process by clicking on "Log Out" in the upper right hand corner. Note that you won't be able to use Facebook from the computer where this software is installedکم کنید.
۳۱-۴-۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 317

ارسال: #5
همه چیز در باره فیس بوک {{هشدار جدی , قابل توجه همه دوستان }}
فیس بوک شبکه جاسوسی

دویچه وله در خبری آورده است که جولین آسانژ در گفت‌وگویی جنجال‌برانگیز با نشریه «راشیا تودی» به «فیس‌بوک» حمله کرده و این شبکه‌ را شبکه‌ای جاسوسی نامیده است.

جولین آسانژ، بنیان‌گذار «ویکی‌لیکس» در گفت‌وگویی با نشریه‌ی «راشیا تودی»، شبکه‌ی اجتماعی «فیس‌بوک» را «مخوف‌ترین شبکه‌ی جاسوسی که تا به‌حال ساخته شده است» نامید.

آسانژ در گفت‌وگو با این نشریه‌ی روسی گفته است به عقیده‌ی او «فیس‌بوک» بانک اطلاعاتی از نام و احوال و سابقه‌ی افراد است که کاربران به شکل داوطلب این داده‌ها را تکمیل می‌کنند و به دست خود در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی و در راس اش سرویس امنیتی آمریکا یعنی «سیا» قرار می‌دهند.

جولین آسانژ گفته است:
« هرکس که دوستی را به صفحه‌ی خود در فیس‌بوک اضافه می‌کند، باید بداند که به شکل مجانی دارد به سرویس امنیتی و اطلاعاتی آمریکا سرویس می‌دهد و بانک اطلاعاتی آن‌ها را تکمیل می‌کند.» او البته تاکید می‌کند که به هیچ‌وجه فکر نمی‌کند مالک اصلی «فیس‌بوک» دولت آمریکاست، اما این حقیقت که سرویس اطلاعاتی امنیتی آمریکا به داده‌های ثبت‌شده در «فیس‌بوک» دسترسی دارد، به اندازه کافی خطرناک و نگران‌کننده است.

آسانژ معتقد است:« آمریکا هر زمان بخواهد می‌تواند فشار سیاسی و حقوقی لازم را به فیس‌بوک وارد کند تا این داده‌ها در اختیارش قرار گیرد ».

نکات برجسته خبری :

1_ به نظر جولین آسانژ فیس بوک مخوف ترین شبکه ی جاسوسی جهان است .

2_ فیس بوک اطلاعان اعضا را در اختیار سیا قرار می دهد

هویت شناسی خبر:

فیس بوک شبکه جاسوسی آمریکا .

هویت شناسی سایت :

سایت صدای آلمان وابسته به شبکه رادیوی دویچه وله می باشد که از سوی وزارت امور خارجه آلمان اداره می شود.

پارادایم :

1_ پیش از جولین آسانژ کسان دیگری درباره ی استفاده مراکز امنیتی و اطلاعاتی آمریکا از شبکه ی اجتماعی فیس بوک هشدار داده بودند . فیس بوک هم اکنون بیش از 400 میلیون عضو در آمریکای شمالی دارد .

2_ دخالت در حریم خصوصی افراد و لو رفتن اطلاعات شخصی شهروندان از سوی « سیا » همواره وجود داشته است . سازمانی همانند « سیا » از شبکه های اجتماعی هم چون فیس بوک با حجم بالایی از اطلاعات شخصی افراد نمی تواند به راحتی عبور کند و فیس بوک به یک مخزن اطلاعاتی مهم برای این سازمان تبدیل شده است . شبکه ای هم چون فیس بوک همواره بر حفظ اطلاعات شخصی افراد تاکید می کند و به همین دلیل است که کاربران به راحتی به این شبکه اعتماد م یکنند و این درحالی است که هیچ گونه تضمینی در این باره وجود ندارد .

نتیجه گیری :

متهم کردن شبکه ی فیس بوک از سوی کسی هم چون جولین آسانژ بسیار قابل تامل است . آسانژ در سال گذشته به بسیاری از اسناد محرمانه در آمریکا دست پیدا کرد و با تکیه بر افشاگری هایش به شهرت جهانی رسید .
امضای نرگس خانوم
اللهم الرزقتی شفاعة الحسین، یوم الورود
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام
۱۷-۸-۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 317

ارسال: #6
RE: همه چیز در باره فیس بوک {{هشدار جدی , قابل توجه همه دوستان }}
فیس بوک؛شبکه اجتماعی یا شبکه جاسوسی؟!

آیا فیس بوک جاسوسی می کند؟ این فرضیه شایعه است یا واقعیت دارد؟

یکی از شبکه های اجتماعی پربازدید درسطح جهان که شاید بتوان آن را دررده چهارمین سایت پربازدید دنیا قرارداد، سایت "فیس بوک" است. این سایت با برخورداری از800 میلیون کاربردرسراسرجهان ازجمله فراگیرترین شبکه های اجتماعی دنیا محسوب می شود.
به طوری که این شبکه هم اکنون به 40 زبان مختلف قابل دسترسی بوده ونکته جالبتراینکه بیش از70 درصد کاربران این شبکه آمریکایی درخارج ازایالات متحده زندگی می کنند.

بحث حریم خصوصی دراین سایت همواره موضوعی جنجالی وچالش برانگیزبوده وتاکنون سروصداهای زیادی را موجب شده است.
این سایت درابتدا توسط " مارک زوکربیرگ "، دانشجوی رشته موسیقی به منظورتبادل اطلاعات موسیقی میان دانشجویان این رشته طراحی شد ولی رفته رفته به یک پایگاه دوست یابی ومحلی برای تبادل اطلاعات میان افراد مختلف تبدیل شد.
درسال 2006 میلادی مارک دانشجوی 22 ساله رشته موسیقی، بزرگترین معامله تاریخ زندگی خود را کرد واین سایت را به قیمت 20 میلیون دلاربه دستگاه های اطلاعاتی فروخت.
درپایان سال 2008 میلادی سایت آلمانی "سیگل" کشف کرد که اطلاعاتی را که مشترکان فیس بوک با یکدیگرردوبدل می کنند، به هیچ وجه ازدید اطلاعات آمریکا ورژیم صهیونیستی پنهان نیست. درواقع کاربرانی که ازاین سایت استفاده می کنند
وبه ظاهربا آزادی تمام به بیان عقاید خود- حتی عقاید سیاسی- می پردازند، درحقیقت ازسایتی استفاده می کنند که دراختیارخطرناکترین سازمان های اطلاعاتی وجاسوسی جهان یعنی "سی آی ای" وموساد است.
امضای نرگس خانوم
اللهم الرزقتی شفاعة الحسین، یوم الورود
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام
۱۷-۸-۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از نرگس خانوم به دلیل این ارسال سپاس کرده.
نفیسه خانوم گل

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد