امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 2.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همه چیز درباره Gmail
#1


زمان هيچ‌گاه به عقب بازنخواهد گشت. اين جمله زماني كاملا درك مي‌شود كه كاري انجام شده باشد كه نبايد انجام مي‌شد! به‌عنوان مثال فرض كنيد در يك ايميل تا توانسته‌ايد پشت سر يكي از دوستانتان غيبت كرده‌ايد و قصد داشتيد اين ايميل را براي يكي ديگر از دوستانتان ارسال كنيد، اما به اشتباه ايميل را به همان دوستي ارسال مي‌كنيد كه در متن ايميل دوستي را در حقش تمام كرده‌ايد!

شايد مواردي از اين قبيل براي خيلي از شماها پيش آمده باشد. در چنين مواقعي هيچ راه چاره‌اي وجود ندارد جز اين كه خودتان را به بي‌خيالي بزنيد يا با كلي شرمندگي (كه مطمئنا نتيجه نخواهد داد) از طرف مقابل معذرت بخواهيد! البته اين مثال را فقط جهت نشان دادن حساسيت موضوع بيان كرديم، اما موارد مشابهي همچون ارسال ايميل يك شركت به شركت ديگر، ارسال نامه محرمانه به مخاطبان متفرقه و... برخي ديگر از اين موارد هستند. سرويس‌هاي ايميل همچون ياهو، هات‌ميل و... پس از ارسال ايميل هيچ گزينه‌اي را براي جلوگيري از ارسال به‌عنوان فرصتي دوباره براي تصميم‌گيري در اختيار شما قرار نمي‌دهند و به‌محض دريافت دستور ارسال از طرف شما، ايميل را ارسال مي‌كنند، اما كاربران جي‌ميل مي‌توانند با فعال‌سازي قابليت Undo مدت زمان كوتاهي را براي تصميم‌گيري مجدد و انصراف از ارسال ايميل در اختيار بگيرند. چنانچه مي‌خواهيد اين قابليت را به جي‌ميل خود اضافه كنيد و اين فرصت را داشته باشيد تا ارسال ايميل‌هاي اشتباهي را لغو كنيد، ‌بايد به روش زير عمل كنيد:

1- ابتدا وارد محيط كاربري خود در جي‌ميل شويد. (http://www.gmail.com)2- از بخش بالا- سمت راست روي آيكوني كه به شكل چرخ‌دنده است كليك كرده و از منوي به‌نمايش درآمده روي گزينه Mail Settings كليك كنيد.3- به تب Labs مراجعه كنيد.4- از ميان امكانات موجود، قابليت Undo Send را پيدا كرده و روي گزينه Enable در مقابل آن كليك كنيد.5- با انتخاب گزينه Save Changes تغييرات را ذخيره كنيد.6- اكنون قابليت انصراف از ارسال ايميل براي شما فعال شده است، اما براي مشخص كردن فرصت اختصاص يافته جهت انصراف بايد مراحل زير را ادامه دهيد.7- مجددا به بخش Mail Settings مراجعه كنيد.8- تب General را انتخاب كرده و در بخش Undo Send، يكي از زمان‌هاي 30، 20، 10، 5 ثانيه را به‌دلخواه خود انتخاب كنيد.9- از اين پس هرگاه ايميلي را ارسال كنيد در كنار نمايش پيام ارسال موفقيت‌آميز ايميل يك گزينه با عنوان Undo نيز تا مدت زمان مشخص شده در مرحله 8 را مشاهده مي‌كنيد كه با كليك روي آن عمليات ارسال ايميل لغو مي‌شود.

پاسخ }
#2
معرفی 10 کار جالب Gmail

1- سازماندهی جلسات و قرارها در جیمیل
البته این ویژگی به درد کسانی میخورد که خیلی از سیستم تقویم گوگل استفاده میکنند و کارهایشان را با استفاده از آن سازماندهی میکنند.
وقتی یک میل برای شخصی میفرستید و قراری با او میگذارید ، میتوانید در خود جیمیل قرار را با کلیک بر روی Add event info سازماندهی کنید ، به این ترتیب قرار به صورت خودکار وارد تقویم گوگل شما میشودو شخص دریافتکننده میل هم میتواند به سادگی قرار را وارد تقویم خود کند.

2- چت آفلاین
تقریبا مثل یاهو مسنجر میشود در جیمیل هم برای یک شخص آفلاین گذاشت.

3- جستجوی پیشرفته
بسیاری از کاربران جیمیل برای پیدا کردن یک میل خاص از قسمت جستجوی جیمیل استفاده میکنند. اما کاربران بسیار کمتری از جستجوی پیشرفته جیمیل استفاده میکنند. جستجوی پبیشرفته میتواند پیدا کردن میلها را بسیار آسان کند ، چرا که میشود برای مثال جستجو را محدود به میلهای ارسالی فقط یک نفر ، یک بازه زمانی مشخص یا میلهای حاوی پیوست کرد.

4- تذکر به روز شدن گفتگو
فرض کنید میلهای زیادی را با فردی رد و بدل کردهاید و مرتب میل نوشتهاید و پاسخ گرفتهاید ، جیمیل در این طور مواقع میلها را در قالب یک گفتگو یا Conversation مرتب میکند. گاهی وقتی دارید پاسخی برای یک گفتگو مینویسید ، مخاطب شما میل میفرستد. در این طور مواقع یک تذکر به روز شدن گفتگو Conversation update notification ظاهر میشود.

5- لینکهای هوشمند سمت راست
جیمیل به صورت خودکار متن میلها را پردازش میکند ، اگر در متن میل به جای خاص و یا به قراری در وقت معینی اشاره شده باشد ، در سمت راست لینکهایی ظاهر میشود که کاربر را به سرویس گوگل مپ راهنمایی میکند تا مکان مورد نظر را ببنید و یا به کار پیشنهاد میشود که قرار مورد نظر را وارد سرویس تقویم گوگل کند تا فراموش نکند

6- از جیمیل برای موبایل استفاده کنید
البته اگر موبایلتان امکان دسترسی به اینترنت را دارد.

7- چرا با چت جواب نمیدهید؟!
برای من بارها پیش آمده که میلی برای یکی از دوستان فرستادهام و چون دوستم آنلاین بوده ، بلافاصله پاسخ میل را گرفته. این طور وقتها آدم متوجه میشود که گیرنده میل ، در همان لحظه آنلاین است. در این طور مواقع اگر مجددا با شخص مورد نظر مجددا کار داشتیم بهتر است به جای رد و بدل کردن میل به صورت عادی در قالب چت به گفتگو با وی بپردازیم : replying by chat

8- ابزار یا گجت جیمیل را به صفحه شخصی گوگل اضافه کنید.
صفحه شخصی گوگل ، صفحهای است که شما می توانید با اضافه کردن آدرس خروجی فیلد سایتهای مختلف ، تقویم و یک سری ابزار یا gadget به آن ، صفحه بسیار جالبی به میل خود درست کنید که که حاوی چکیدهای از اطلاعات و خبرهای روز باشد : از وضعیت آب و هوا گرفته تا آخرین اخبار روز و از عکسهای زیبای نشنال جئوگرافیک گرفته تا مناسبتهای تاریخی روز.
بهتر است به صفحه شخصی خودتان ، گجت جیمیل را هم اضافه کنید.

9- اسناد ضمیمه میل را در Google Docs & Spreadsheets ببینید.
فرض کنید میلی برای شما فرستاده شده که یک فایل word یا Excel دارد و شما برنامه word یا Excel را به هر علت در سیستمتان ندارید. چه میکنید؟
- شما میتوانید با کلیک روی open as a Google Docs & Spreadsheets در پایین فایلهای پیوستشده ، فایلها را با استفاده از سرویس آنلاین گوگل ببیند و حتی انها را ویرایش کنید!
- شما میتوانید فایل word را با فرمت HTML ببنید.
- شما میتوانید فایل PowerPoint را به صورت یک اسلایدشوی فلش ببینید.
پس میِبینید که در یک سیستم بدون برنامه ، تنها با یک مرورگر هیچ وقت در هنگام چک کردن میلهایی با این فایلها دچار مشکل نخواهید شد.

10- اضافه کردن آدرس میلهای دیگر در قسمت مبدأ میل
فرض کنید شما میلهای دیگری مثلا در شرکتی که کار میکنید و یا دانشگاهی که تحصیل میکنید ، دارید و مسئولان شرکت و دانشگاه ، فقط با همان میل به شما جواب میدهند. در عین حال نمیخواهید برای فرستادن میل به صورت مرتب ، وارد دیگر حسابهای میل خودتان بشوید. جیمیل چنین کاری را ممکن میکند:
- وارد حساب کاربری خود در جیمیل شوید.
- روی settnig در گوشه شمال شرقی صفحه میل! کلیک کنید و بعد برگه Accounts را باز کنید.
- در قسمت Send mail as روی Add another email address کلیک کنید.
- نام و آدرس میل دیگرتان را بنویسید.
- روی Next Step کلیک کنید. جیمیل برای اینکه تشخیص دهد آدرس میل دیگر واقعا متعلق به ماست یک ایمیل تأییدی میفرستد ، شما باید آن میل را باز کند و روی لینکش کلیک کنید تا این مرحله هم انجام شود.
- کار تمام است و از این به بعد میتوانید وقتی در جیمیل هستید ، ایمیلهایی با آدرس میلهای دگرتان بفرستید.
شخص دریافت کننده میل چنین چیزی را میبیند:

"From customaddress@domain.com on behalf of yourusername@gmail.com."

از: ترفندستان
پاسخ }
#3
8 ادرس برای ورود به جیمیل

بیشتر کاربران ایرانی که با جیمیل کار میکنند مشکل سرعت لود پایین این سرویس را تجربه نموده اند. اما برای ورود به جیمیل راه های دیگری نیز وجود دارد که با سرعتی بالاتر این امکان را فراهم میکنند.
ورود از طریق این آدرسها را نیر تجربه کنید Flowerysmile


حالت پایه:
http://mail.google.com/mail/?ui=html

ورژن قدیمی:
http://mail.google.com/mail/?ui=1

حالت Secure یا امن:
https://mail.google.com/

حالت Safe یا ایمن:
http://mail.google.com/mail/?labs=0

حالت موبایل:
http://mail.google.com/mail/?ui=mobile یا http://m.gmail.com/

حالت آیفون:
http://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp

:iGoogle gadget
http://www.google.com/ig/gmailmax

حالت عدم چک نمودن نوع مرورگر:
http://mail.google.com/mail?nocheckbrowser
پاسخ }
#4
سلام عزیزان. میشه نحوه ی فعال سازی چت صوتی جیمیل رو به من یاد بدید، ممنونتون میشم.Flowerysmile
هر رفتنی رسیدن نیست
اما برای رسیدن باید رفت...running
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی