امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هواپيماي 70 كيلویي هم ساخته شد! (+عکس)
#1
   
يك مهندس هوانوردي فنلاندي موفق به ساخت يك هواپيماي تك سرنشين نانوي منحصربه فرد شده است.

به گزارش ايسنا، اين پروژه كه «FlyNano» نام گرفته از يك ماده كامپوزيتي فيبر كربن ساخته شده كه آين هواپيما را بسيار سبك كرده است.

وزن كلي اين هواپيما تنها 70 كيلوگرم است. اين درجه وزني در حقيقت به قدري اين هواپيما را سبك مي‌كند كه احتمالا خلبان آن بسته به مسير پروازي احتياجي به اخذ گواهينامه براي پرواز با آن نداشته باشد. اين هواپيما از روي آب بلند شده و فرود مي ايد و قرار است در سه مدل توليد شود.


يك مدل تنها با برق كار مي‌كند و دو مدل ديگر مبتني بر سوخت هستند. مدل برقي اين هواپيما از يك موتور 20 كيلوگرمي برخوردار است. دو هواپيماي ديگر كه با موتورهاي سوختي كار مي‌كنند به ترتيب با نيروي 24 تا 35 اسب بخار حركت مي‌كنند. حداكثر سرعت اين هواپيماها 140 و حداقل 70 كيلومتر در ساعت است.

طول بالهاي هواپيماي FlyNano پنج متر است. اين هواپيما مي‌تواند وزن برخاستي در حدود 200 كيلوگرم را تحمل كرده و سرعت برخاست آن 70 كيلومتر در ساعت است.

اين خودرو در حالت نظري مي‌تواند بسته به مدل انتخابي براي پرواز با يكبار سوخت‌گيري يا شارژ شدن تا 70 كيلومتر را پرواز كند.

قيمت هر هواپيما 39 هزار دلار است. هواپيماي FlyNano به طور رسمي در نمايشگاه آئرو 2011 فردريش‌هافن آلمان كه از 13 تا 16 آوريل ادامه دارد، معرفي شد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }