امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 2.91 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واقعا باید قید عشقم رو بزنم؟
#1
سلام.
من سه سال پیش وقتی از شرکت قبلیم دراومدم، همکارم بهم پیشنهاد آشنایی داد و منم چون ازش خوشم میومد پذیرفتم.
ما خیلی زود به هم نزدیک شدیم و علاقه زیادی به هم داریم. اما متاسفانه واسه ازدواج یه مشکلاتی داریم. اولا من یک سال از اون بزرگترم (اون 28 و من29). دوما خانواده اون کاملا سنتی و محجبه هستن (برخلاف ما). اما خودش مثل من میمونه. از طرفی مادرش اعتقاد داره که عروسش باید شهرستانی باشه و حتی مثلا ابروهاشم تا روز عروسی برنداشته باشه..
الان که بحث ازدواج پیش اومده، ما نمیدونیم چیکار کنیم.. راضی کردن مادرش سخته.. و خیلیها به من میگن که این ازدواج سرانجام نداره، میگن نمیتونی با این خانواده کنار بیای، اختلاف فرهنگیتون زیاده..
اما من واقعا عاشقشم و فکر میکنم به خاطرش حاضرم این شرایط رو تحمل کنم..
خواهش میکنم راهنماییم کنید. واقعا باید قید این فرد رو بزنم؟ یا به هر قیمتی باهاش بمونم تا روزی که مامانش راضی شه؟
پاسخ }
#2
به نظره من بیخیال شوVeiledsmile2
بعد Just_Cuz_15اینجوری تو سره خور میشی و میگن تو بند پسرمون شدیHanghead
مادر شوهر اگه عروسا نخاد واویلاستتتVahidrk
پاسخ }
#3
اشتباه نکنید شما الان میگید میتونید باشرایط کنار بیاید ولی بعدها خواسته ها و توقعاتتون این اجازه رو نمیده و هی گله و زاری میکنید باور کنید. خانواده و مخصوصا فرهنگ خانواده ها خیلی و بیش از اون چیزی که فک کنی مهمه.
ادما نمیتونن یه خصوصیاتی که تو وجودشون ثبت شده رو تغییر بدن اگه هم بدن ضربه بدی میبینن.تجربه ام بهم میگه ها وگرنه پند و اندرز نیستConsoling
تنها بهانه زندگیم دوست داشتن توست
پاسخ }
#4
به نظره من شما چندجلسه قبل از ازدواج با خانواده شوهرت رفت وآمد کن اگه دوست داشتن و دوسشون داشتی ازدواج کن.
اگرم بتونی با شرایط مذهبی بودشون کنار بیایو فقط تو رفت و آمد با اونا مراعات کنی که چه بهتر!
تازه از آقا پسرم اگه مطمئنی که قرار نیست شما رو اذیت کنه راجع به طرز لباس پوشیدنت.خیلی راحت میتونی ازدواج کنی.همچی بستگی به رفتارو برخورد خودت داره!!
به قول قدیمیا: تن خودتو خار کن جونتو عزیز(1782)
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
عزیزم به نظر من بهتره به جای احساسی بودن یه کم منطقی نگاه کنی .
مطمئن باش مطمئن باش که به غیر از خودت و همسرت فامیل درجه اول تو زندگیت خیلی تاثیر دارن و در دراز مدت روی شما دو تا هم تاثیر میزارن.
اختلاف سنیتون اینقدر کمه که به نظرم مهم نیست ولی این اختلاف فرهنگی خیلی مشکل زاست و از همه مهمتر این که مادر شوهرت راضی نیست اینگار .
بحث ابرو و اینا رو میشه چند ماهه حل کرد اما ایا تو هم میتونی خودت رو با شرایت اونا وفق بدی؟؟؟مطمئنی میتونی اونطور باشی و بمونی؟؟؟
بعدشم بحث اون اقا هم هست که چقدر میتونید موفق باشید تو زندگیتون.ایا اونقدر سیاست داره که تورو تو اون خونواده جابده و پیش اونا عزیز بشی و ...
ببین همه اینا رو در نظر بگیر عزیزم من نمونه هاش رو دیدم و وقتی یه طرف ناراضی بودن این مسئله بعد از حتی 15 سال تو زندگیشون داره تاثیر میزاره.Dunnof خواهش میکنم با احتیاط برو جلو Consoling احساسی نگاه نکن بحث زندگیه یه عمره.
اعتبار آدم ها به حضورشان نیست
به دلهره ایست که در نبودشان ایجاد میکنند
[عکس: as1cOFQ0g410000MDAzMzk4Ynw4ODUxMTRifHlvdXIgdGV4dA.gif]
پاسخ }
#6
اگه میتونید یه مدت از همدور باشید و خوب فکر کنید ببینید میتونید باز هم با هم بمونید مثلا قرار بزارید 2 ماه دیگه با هم سر یه ساعت صحبت کنید.اگه تونستید تا اون مدت شرایط رواروم کنید و برای ورود هم به خونواده هاتون زمینه مناسبی رو ایجاد کنید خوب ادامه دادنش خوبه اما اگه با تمام این شرایط باز هم مخال هستن مطمئن باش این بزرگترین ریسکه که تو زندگیت انجام میدی.
من در خدمتت هستم تا تمام تجربه هام رو در اختیارت بذارم.بازم از همه نظر بخواه عزیزمFlowerysmile(1782)
اعتبار آدم ها به حضورشان نیست
به دلهره ایست که در نبودشان ایجاد میکنند
[عکس: as1cOFQ0g410000MDAzMzk4Ynw4ODUxMTRifHlvdXIgdGV4dA.gif]
پاسخ }
#7
عزیزم احساسی برخورد نکن.اختلاف فرهنگی داغونت میکنه.من و همسرم عاشق هم بودیم.ولی این مشکلات عشق رو از بین میبره.فقط یه مدتی عزیزی.رفت و امد نکنی میگن کلاس میذاره.برعکسش باشه خودشونو می گیرن.چی برات بگم .خودت ذره ذره اب می شی .وقتی هم که بچه دار شدی نمی تونی به روش خودت تربیتش کنی.خلاصه نصیحت یه با تجربه رو گوش کن.اگ بخوام همه چیزو بگم چند تا کتاب میشه.
پاسخ }
#8
مرسی دوستای خوبم از نصیحتاتون...

راستش ما چند دفعه خواستیم منطقی برخورد کنیم و رابطه رو تموم کنیم اما دوباره یکیمون اومده جلو و عاشقتر از قبل ادامه دادیم... حتی پارسال دیگه خیلی جدی اینکارو کردیم و نزدیک شش ماه ارتباطی باهم نداشتیم... اما دوباره شروع شد... اون میگه باهم بریم خارج که از دست این مشکلات خلاص شیم... انقدر فکرم درگیره دارم دیوونه مشم به خدا...
بزرگترین نقطه ضعفم اینه که شدیدا احساساتی هستم.. فکر اینکه بخوام با یه نفر غیر از اون یک عمر زندگی کنم دیوونه ام می کنه...
یعنی واقعا ازدواج با این فرد اشتباهه؟؟؟؟ همه همینو میگن... دعام کنید بهترین تصمیمو زودتر بگیرم... crying crying
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
عزیزم من می دونم الان تو چه شرایطی هستی این دل کار خودشو کرده ولی به نظرم بهتر از همه اینه که از یه مشاور کمک بگیری و به اتفاق عشقتون برین پیشش مطمئناً اون بهتر از ما میتونه کمکتون کنه
برای عشق مبارزه کن ولی هرگز گدایی نکن.
پاسخ }
#10
خدا بخیر بگذرونهDunnofangelic
پاسخ }