امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 3.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واکسن سرطان سینه
#1
واكسن سرطان سينه ساخته شد

پژوهشگران اعلام كردند كه واكسني براي درمان سرطان سينه ابداع شده است و اين واكسن بر روي 85 درصد زنان مبتلا به سرطان سينه از نوع DCIS موثر بوده است.
اين پژوهشگران گفتند كه سرطان سينه DCIS از غيرتهاجمي ترين نوع سرطان سينه است و استفاده از اين واكسن كه از سلولهاي بدن خود بيمار تهيه مي شود تاكنون توانسته است افراد را در مدت چهار سال از ابتلاي دوباره به سرطان سينه حفظ كند.
در حقيقت دانشمندان در اين آزمايش ها كه به سرپرستي دانشگاه پنسيلوانيا انجام شده است 27 زن مبتلا به سرطان سينه را مورد بررسي قرار دادند. آنها گلبول هاي سفيد تخصصي شده اين بيماران را با استفاده از شيوه هاي استاندارد مشابه اهداي خون، جداسازي كردند.
اين سلول ها در آزمايشگاه به گونه اي دست كاري مي شوند كه به سيستم ايمني بدن امكان مي دهد سلول هاي سرطاني را به عنوان يك عامل خارجي تشخيص دهد و به آنها حمله كند.
هر بيمار بايد چهار هفته، واكسني را كه از سلول هاي بدنش تهيه شده است، تزريق كند و دو هفته بعد براي برداشتن توده باقي مانده از سرطان تحت عمل جراحي قرار گيرد.
دانشمندان نمونه هاي پيش از واكسيناسيون را با نمونه هاي پس از واكسيناسيون مقايسه كردند و دريافتند پنج بيمار (معادل 20 درصد) هيچ سرطان قابل مشاهده اي ندارند. اين امر نشان دهنده تاثير سيستم ايمني براي از بين بردن تومور است.
اين نتايج، شواهدي درماني جديدي براي واكسن سرطان سينه فراهم مي كند كه مي تواند براي مراحل اوليه اين بيماري به كار گرفته شود.

فراوري شده از:
خبرگزاري سلامت
عجیب است عکس شهدا را میبینیم اما عکس شهدا رفتار میکنم
[عکس: 20140409221909_llllllll.jpg]
جیگر مامان اقا مهدی خانوم گل کوچک یگانه خانوم

پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیشگیری از سرطان سینه با تغذیه‌ی مناسب Galaxy 0 513 ۱۱-۰۵-۱۳۹۰, ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Galaxy
  تاثیر ورزش بر سرطان سینه Galaxy 0 818 ۲۷-۰۴-۱۳۹۰, ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Galaxy