امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورزش مفید برای بهبود پارکینسون
#1
یکی از محققان می‌گوید: «با وجود این‌که مطالعات نشان داده‌اند که پدال زدن سریع باعث نتیجه بهتر می‌شود اما لزوما نیازی نیست که همه‌ی بیماران با سرعت بسیار بالا پدال بزنند تا پیشرفت کنند. ممکن است ورزش‌هایی همچون قایق‌رانی و شنا نیز فواید مشابهی داشته باشند.»

ایسنا: یکی از بیماری‌های مزمن حرکتی، پارکینسون است. پارکینسون باعث محدود شدن فعالیت‌های افراد می‌شود و اختلالاتی در زندگی شخصی آنها ایجاد می‌کند. تحقیقات جدید نشان داده‌اند که دوچرخه‌سواری سریع در بهبود پارکینسون تاثیرگذار است.

پدال زدن بر دوچرخه ثابت فوایدی برای بیماران پارکینسون به همراه دارد به‌خصوص اگر با شدت و سرعت بیشتر پدال بزنند. این یافته‌های یک تحقیق جدید است که توسط محققان آمریکایی انجام شده. دوچرخه زدن باعث می‌شود قسمت‌هایی از مغز که به حرکت مربوط می‌شوند به هم بهتر متصل شوند.

حدودا 7 تا 10 میلیون نفر در دنیا به بیماری مزمن پارکینسون مبتلا هستند. این بیماری در واقع اختلال عصبی است که به دلیل تخریب تدریجی قسمتی از مغز ایجاد می‌شود. نشانه‌های بیماری عموما حرکتی هستند که شامل ارزش، ضعیف شدن عضلات و کندی در حرکات فیزیکی می‌شوند.

بیشتر موارد پارکینسون بعد از 50 سال ایجاد می‌شوند و با پیشرفت بیماری علائم نیز پیشرفت می‌کنند.

ایده‌ی این تحقیق از سال 2003 ایجاد شد زمانی که یک موسسه خیریه برنامه دوچرخه‌سواری برای بیماران پارکینسون ترتیب داد تا آگاهی نسبت به بیماری پارکینسون را افزایش دهد. در این برنامه متوجه شدند که افراد مبتلا به پارکینسون بعد از دوچرخه‌سواری کمی بهبود پیدا کردند.

در این تحقیق محققان کلینیک کلولند با کمک عکسبرداری MRI تاثیرات ورزش بر 26 بیمار در 30 تا 75 سال را بررسی کردند. با کمک MRI تغییرات اکسیژن خون در مغز مورد بررسی قرار گرفت. این کار به محققان امکان فهمیدن این‌که کدام قسمت مغز فعال‌تر است را می‌دهد.

محققان بیماران را به دو گروه تقسیم کردند، کسانی که با سرعت دلخواه خود پدال زدند و کسانی که با سرعت بسیار بالا رکاب زدند.

این برنامه ورزشی به مدت 3 بار در هفته و در 8 هفته انجام شد.

با کمک MRI تیم تحقیقاتی میزان فعالیت مغز و اتصال بخش مختلف مغزی ارتباط آنها با پدال زدن را بررسی کرد.

آنها متوجه شدند که پدال زدن با سرعت باعث پیشرفت افراد مبتلا به پارکینسون می‌شود.

یکی از محققان می‌گوید: «با وجود این‌که مطالعات نشان داده‌اند که پدال زدن سریع باعث نتیجه بهتر می‌شود اما لزوما نیازی نیست که همه‌ی بیماران با سرعت بسیار بالا پدال بزنند تا پیشرفت کنند. ممکن است ورزش‌هایی همچون قایق‌رانی و شنا نیز فواید مشابهی داشته باشند.»
منبع:باشگاه مهندسان ایران
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Bell 6 تمرین مفید برای تسکین کمردرد *sadaf* 0 789 ۱۲-۱۱-۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: *sadaf*
  3اصل برای ورزش های تابستانی feri22 0 843 ۰۴-۰۶-۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: feri22
Package_favorite ورزش هایی برای محل کار tanha28 0 1,215 ۱۵-۰۱-۱۳۹۰, ۰۳:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: tanha28