خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 9 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وسواس

مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
692
تاریخ عضویت:
Jan 2012
مدال ها

اعتبار: 824


محل سکونت : تهران
ارسال: #1
وسواس
وسواس يك بيماري است كه به روح و روان مرتبط است. كلمه‌ی وسواس از وسوسه گرفته شده است و حالتي است كه انسان را در انجام امور دچار نوعي ترديد مي‌كند. فرد وسواسي فردي بيمار است كه نه تنها در انجام اعمال و رفتار ظاهري دچار شك و دو دلي است، بلكه بیشتر این افراد از لحاظ فكري و ذهني هم وسواس دارند.

در زندگي مشترك اگر يكي از زوجين دچار وسواس باشد، زندگي دركنار او بسيار دشوار خواهد بود. كسي كه وسواس دارد، زندگي خود و خانواده‌ی خود را دچار اختلال مي‌كند.

افراد وسواسي تعادل روحي مناسبي ندارند و با محيط خود سازگار نيستند. آن‌ها اغلب افرادي مشكوك هستند كه به همه چيز سوءظن دارند

. زن و شوهري كه يكي از آن‌ها دچار اين بيماري است زندگي پرتنشي را مي‌گذرانند. افكار وسواسي به اندازه‌اي در اين افراد نفوذ مي‌كند كه اراده و اختيار را از آن‌ها مي‌گيرد.

بیشتر این افراد می‌دانند كه رفتارشان اشتباه است ولي به اندازه‌اي اين افكار در آن‌ها نفوذ كرده است كه قدرت و اراده را از آن‌ها سلب نموده است.

در چنين خانواده‌هايي معمولاً فرد وسواسي به تدريج ارتباط خود را با فاميل و دوستان قطع مي‌‌كند و از ارتباطات اجتماعي گريزان است.

اين مسائل رفته‌رفته بر رابطه‌ی زوجين تاثير منفي مي‌گذارد و طرف مقابل تا اندازه‌اي تحمل مي‌كند ولي اگر فرد بيمار حاضر نباشد بيماري خود را درمان كند و مشكل خود را به عنوان بيماري قبول نداشته باشد روابط بين زن و شوهر گرمي خود را از دست مي‌دهد و عاطفه و محبت بين آن‌ها از بين مي‌رود و به اصطلاح طلاق عاطفي اتفاق مي‌افتد.

از طرفي در خانواده‌اي كه فرد وسواسي وجود دارد قبل از اين‌كه صاحب فرزند شوند بايد نسبت به معالجه‌ی خود اقدام كنند چون اين رفتار بيمارگونه بر روي فرزند آن‌ها نيز تأثير منفي مي‌گذارد. كودكي كه پدر يا مادر وسواسي دارد به‌تدريج كه بزرگ مي‌شود رفتار او را مي‌بيند و او نيز خواه‌ناخواه از آن‌ها الگو مي‌گيرد.
تحقيقاتي كه بر روي افراد وسواسي انجام شده است، نشان مي‌دهد رفتار وسواسي در آن‌ها بیشتر از دوران كودكي يا نوجواني آغاز شده است. افرادي كه اين مشكل را دارند، معمولاً همراه آن، مشکل‌های ديگري نيز در آن‌ها ديده مي‌شود.

به عنوان مثال، بعضي از افرادي كه دچار وسواس فكري هستند، انسان‌هايي خرافاتي مي‌باشند كه بعضي از اتفاق‌های زندگي‌شان را به بعضي مسائل بي‌ربط ارتباط مي‌دهند.‌

اين مسأله باعث بروز اختلاف بین زن و شوهر مي‌شود. اين طرز تفكر بين انسان‌هاي تحصيل كرده و مدرن جايي ندارد. افراد وسواسي توانايي ابراز عواطف و احساسات خود را ندارند و همين مسأله موجب بروز اختلاف بين زن و شوهر مي‌شود.

در هر صورت وسواس يك بيماري است و هرچه سريع‌تر براي درمان آن بايد اقدام نمود. همسر و اطرافيان فرد وسواسي بايد از مسخره كردن او بپرهيزند و قبل از اين‌كه اين بيماري ريشه و بنيان زندگي آن‌ها را دچار تزلزل كند، نسبت به درمان آن اقدام نمايند. اين بيماري بسته به نوع آن داراي راه‌هاي درماني مختلفي است كه بايد به پزشك متخصص آن مراجعه كنند و از خوددرماني بپرهيزند.
31-07-2012, 05:44 PM,
یافتن
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
10
تاریخ عضویت:
Aug 2012
مدال ها

اعتبار: 8


محل سکونت : اهواز
ارسال: #2
RE: وسواس
پسر من 7 سالشه و جدیدا متوجه وسواس در رفتارش شدم غذا رو با اکراه میخوره البته قبلش کلی قاشق و بشقاب و چک میکنه و خیلی کارای دیگه به نظر شما توی این غیر طبیعی نیست؟
21-08-2012, 12:37 PM,
یافتن
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
48
تاریخ عضویت:
Aug 2012
مدال ها

اعتبار: 8


محل سکونت :
ارسال: #3
RE: وسواس
شاید واقعا یه چیزی اذیتش میکنه .
ازش سوال کنید تا مطمئن شوید .
شاید قبلا قاشق یا بشقابی که استفاده کرده کاملا تمیز نبوده به همین دلیا تو ذهنش مونده . به همین خاطر چک میکنه که دوباره اونطور نباشه .
من خودم وسواسی نیستم ولی تو شرکتی که کار میکنم چون قاشق و بشقاب برای شرکت است و همه استفاده میکنند این حس به من دست میدهد . و یا حتی در رستوران یا مکانهای عمومی که می رویم .
نگران نباش دوست عزیز (1782)
21-08-2012, 01:02 PM,
یافتن
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
5
تاریخ عضویت:
Mar 2012
مدال ها

اعتبار: 0


محل سکونت :
ارسال: #4
RE: وسواس
نقل قول:
حدود یک ماه پیش بعد از مشاوره به من گفتن که وسواس فکری دارم و بعد از باز کردن موضوع مطمن شدم میشه راه حل برای این منظور بگین که بتونم به خودم کمک کنم
01-09-2012, 09:45 PM,
یافتنّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد