خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وضعیت دانشجویان ایرانی درایتالیا!!

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 321

وضعیت دانشجویان ایرانی درایتالیا!!
بهتره یه کم راجب به وضعیت کنونی دانشجوهای ایرانی در ایتالیا بنویسم.

جدا از اینکه همیشه زندگی تو اروپا گرون بوده و هست، اتفاقهای بوجود اومده در ایتالیا و ایران، این گرونی و مشکلات جاری رو چند برابر کرده. متاسفانه ایتالیا تو وضعیت خوبی نیست و از سال جدید خیلی از قوانین عوض شده.میزان مالیات و tax روی کالا و کارهای بانکی و دولتی زیاد شده، مثلا اگه قبلا هزینه پست کارت PERMESSO SOGGIORNO حدود 60 یور میشد، حالا باید 150 یورو بدیم، جدا از بیمه که اونم از 100 تا 150 یورو هست.
شاید این مبالغ چیزی نباشه، ولی برای کسی که پول از ایران براش میاد، مبلغ زیادیه.
قبلا بابت خرید اینترنتی و استفاده از کارت بانکی پولی نمیدادیم، ولی دوماه پیش من یه چیزی خریدم 15 یورو، 15 یورو هم هزینه مالیات گرفتcrying
خانواده ها به راحتی یورو رو تو بازار پیدا نمیکنن تابراعزیزانشون بفرستن و وقتی هم پیدا میشه، قیمتش اینقدر بالاست که من خودم عذاب وجدان دارم واسه خرج کردن 1 یورو! با 1 یورو توایتالیامیشه دو تا نون بخری یا یه قهوه بخوری. معادل 2500 تومن تو ایران !Dash2
تو این پست نه میخام کسی رو تشویق به اومدن به ایتالیا کنم نه کسی رو پشیمون کنم، اما حساب همه چی رو بکنید و خیلی واقع بینانه تصمیم بگیرید. میدونم که زندگی تو ایران هم سخته ولی سختر از اون اینه که تو اروپا باشی و پول از ایران برات بیاد. با ماهی سه میلیون و پونصد هزار تومن که خانواده برات میفرسته، میشه فقط اجاره اتاق و پول غذا و مترو رو داد.

متاسفانه امسال بخاطر کمبود بودجه به من بورس تعلق نگرفت، فکر کنم به زودی هزینه درس خوندن به میلیارد برسه !angelic1 (49)
۲۶-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۰۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد