امتیاز موضوع:
  • 19 رای - 2.89 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاکیزه ترین شهرهای جهان...
#1
شهرهای مختلف جهان را دقیقا نمی توان مترادف با کلمه پاکیزگی دانست اما برخی از آنها به ایده آل های که در نظر گرفته شده اند، نزدیک تر هستند..

   
اسلو، نروژ
هیچ منطقه صنعتی در اسلو وجود ندارد. از این رو کیفیت هوای این شهر طی فصل تابستان بسیار خوب است. اگرچه تردد وسائل نقلیه و انتشار گازهای گلخانه ای در فصل زمستان تا حدودی از کیفیت هوای این شهر می کاهد. مدیریت دفع زباله اسلو پس از برنامه راهبرد مدیریت مواد زائد در دوره زمانی 2006 تا 2009 بسیار خوب است. زباله های طبیعی در یک نیروگاه گاززیستی مورد استفاده قرار گرفته و پس از مبدل شدن به سوخت، برای اتوبوس های این شهر مورد استفاده قرار می گیرند. گاز متان حاصل از سوختن زباله ها نیز برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد.

   
کوبه، ژاپن
کوبه از نظر فاکتورهای کیفیت زندگی در رده بالایی قرار گرفته است. امید به زندگی و نرخ باسوادی از جمله این موارد هستند که میزان افراد با سواد در این شهر تقریبا برابر با 100 درصد است. این شهر دارای زهکشی جداگانه شرایط طوفانی از شبکه فاضلاب است. در نتیجه هنگام باران های شدید از این نظر دچار مشکل نمی شود. سیستم پیشرفته طراحی جاده و خیابان های این شهر نیز ترافیک روان و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را به همراه داشته است.

   
کپنهاگ، دانمارک
دانمارک برنامه ای 15 ساله برای ارتقا سطح کیفیت هوای شهری دارد. طراحی مناطق زیست محیطی در شهرهای بزرگ، کاهش مالیات خودروهایی با موتور دیزل و مجهز به فیلترهای مخصوص و برنامه های ابتکاری و جدید برای دیگ های بخار و کاهش انتشار گاز کوره ها از جمله این موارد هستند. دانمارک در حال حاضر یکی از سه کشور اروپایی است که موارد در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه اروپا برای کاهش ذرات معلق خطرناک در هوا را محقق کرده است.

   
آدلاید، استرالیا
به عنوان بخشی از طرح استراتژیک سال 2007، استفاده از زمین های دفع زباله تا حدود زیادی در جنوب استرالیا کاهش پیدا کرده است. قوانین در نظر گرفته شده و تشویق توسعه پایدار در کنار کاهش مواد زائد و زباله و بازیافت از جمله عوامل موثر در این زمینه بوده اند.

   
مینیاپلیس، آمریکا
مرکز غیر انتفاعی "گروه کاری محیط زیست" واقع در واشینگتن، بخش آب و فاضلاب مینیاپلیس را در رده دهم برترین شهرهای آمریکا در این زمینه قرار داده است. مواردی از قبیل میزان مواد شیمیایی کشف شده از سال 2004، درصد مواد شیمیایی در تست های صورت گرفته و بالاترین سطح متوسط برای هر یک از آلاینده ها در این زمینه موثر بوده اند.

   
ولینگتون، نیوزیلند
وزیر محیط زیست نیوزیلند کیفیت هوای خوب این کشور را به محل قرارگیری، جمعیت اندک و نزدیکی به دریا مرتبط می داند. در دوره زمانی 2009 تا 2010 شورای منطقه ای ولینگتون سطح مواد معلق خطرناک در هوا را خوب، میزان مونو اکسید کربن را در سطح عالی و میزان دی اکسید نیتروژن را بین خوب تا عالی اعلام کرد.

   
هلسینکی، فنلاند
طی یک دهه گذشته سطح انتشار گازهای گلخانه ای هلسینکی از نیروگاه ها، مراکز صنعتی و مصارف گرمایشی شخصی با توجه به استفاده از تجهیزات کارآمد تصفیه هوا و سوخت های پاک به شدت کاهش یافته است. تثبیت و یکپارچگی تولید انرژی یکی دیگر از عوامل موثر در ارتقا کیفیت هوای هلسینکی عنوان شده است.
   

اتاوا، کانادا
اتاوا از کیفیت آب بسیار بالایی برخوردار است. طی سال 2009، هر هفت مرکز تصفیه آب این شهر امتیاز 100 درصدی کیفیت آب را دریافت کردند.

   
هونولولو، هاوایی
به رغم نگرانی های موجود در رابطه با گازهای آتشفشانی و تاثیر آن بر کیفیت هوای هونولولو، این شهر به صورت معمول در میان سبزترین و پاکیزه ترین شهرهای جهان قرار دارد. مرکز ساستین لِین معتقد است هونولولو بهترین کیفیت هوا را در میان شهرهای جهان دارد. آب این شهر از طریق سنگ های آتشفشانی تصفیه شده و فاقد بو و مزه کلر است. هونولولو از نظر کیفیت آب در رده ششم بهترین شهرهای آمریکا قرار دارد.
   

کالگری، کانادا

کالگری در شرایطی رتبه اول این لیست را در اختیار دارد که واقع در ایالت آلبرتا بوده و این ایالت از نظر سرانه تولید زباله در کانادا مقام اول را به خود اختصاص داده است. سرانه تولید زباله این ایالت 2 هزار و 174 پوند برای هر نفر است. اما با توجه به رشد سریع اقتصادی و جمعیت، آلبرتا شبکه فاضلاب خود را طی دو سال گذشته ارتقا داده است. افزایش سطح آموزش، بازیافت موادی مانند چوب، بتن و آسفالت در کنار انگیزه های مالی و برنامه های بازدارنده از دیگر عوامل موثر در کسب مقام اول این شهر بوده است.


منبع : پول نیوز
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }
#2
تهران جزوشون نیست؟laf
فرمان دادم تا بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد.

کوروش کبیر
پاسخ }
#3
چرا تو آخرین عکس برج میلادو ندیدی اسمشو اشتباه نوشته:loudlaff::loudlaff:
پاسخ }
#4
جونم دریای هاواییangelic
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
اوا خواهر دریاهای مازندران و گیلانمون کجا هاوایی کجا!!!!!
Swear
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محبوب ترین شهرهای سال 2012 سروناز* 0 618 ۲۶-۰۴-۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: سروناز*
  شهرهای مشهور جهان چطور نام گذاری شده اند؟ sepideh_t 0 403 ۲۰-۰۷-۱۳۹۱, ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sepideh_t
  طولانی ترین راه پله مستقیم جهان یاسی 0 601 ۱۵-۰۷-۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: یاسی
  خطرناک ترین بازار خرید جهان یاسی 1 789 ۰۲-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مامان الی
Xeyes ترسناک ترین استخر جهان(عکس) الهه ناز 0 690 ۱۰-۰۵-۱۳۹۱, ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
  طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ جهان یاسی 0 560 ۰۹-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: یاسی
  کوچک ترین مقصدهای جهانگردی جهان ماریا یگانی 0 823 ۰۱-۰۳-۱۳۹۱, ۰۳:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ماریا یگانی
  بزرگترین شهرهای شناور در جهان ! ماریا یگانی 0 580 ۱۶-۰۲-۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ماریا یگانی