خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پاک‌کردن کفش

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1333

براق کردن کیف و کفش
[attachment=4377]

برای براق کردن ومواظبت از آنها توصیه می شود کارهای زیررا انجام دهید:الف) استفاده از واکس :ابتدا تمام لکه ها را پاک کنید وبرای این منضور کفش را با آب وصابون می شویند ولی این کار موجب خشک شدن کفش می شود ولی شما می تونید از سرکه وآب به نسبت مساوی استفاده کنید وبا حولۀنرم خشک کنید . بعد از گذشت یک ساعت از واکس زدن می توانید کفش را براق کنید.ب) ومی توانیدوازلین ویاروغن کتان را به مقدار کم به کفش بمالید وبادستمال نرم پاک کنید وبامخمل براق کنید واین گونه برق انداختن بیشتر برای کفشهای برقی استفاده می شود.
ج) با پوست موز : که می توانید سطح خارجی کفش را مرتبأ با سطح داخلی پوست موز مرطوب کنید که یک لایه شیرۀ موز روی آن می بندد وآن رها کنید تا خشک شود این روش هم نتیجه بخش خواهد بود.
د: آن را رو در روی مستقیم نور خورشید قرار ندهید که موجب از بین رفتن کفش میگردد .
ه)اگر می خواهید کیف یا کفش و یا دستکش چرمی خود را براق کنید یک تکه پوست پرتغال را به آن بمالید وبعد با پارچۀ نرم ولطیفی آن را پاک کنید . فوق العاده براق خواهد گردید .
امضای Darya
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
۱۷-۱-۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1333

پاک‌کردن کفش
[attachment=4389]

▪ پاک‌کردن کفش جیر
برای پاک‌کردن کفش جیر ابتدا از یک مداد پاک‌کن کمک بگیرید و لکه‌ها و خطوطی که روی کفش افتاده پاک کنید. سپس با یک برس نرم کفش، روی آن بکشید تا گرد و غبار آن پاک شود. اگر بخشی از آن سفید شده است با فاصله ۲۰ سانتیمتر روی شعله شمع بگیرید تا با دوده شعله شمع، آن قسمت سیاه شود. گرفتن کفش جیر روی بخار کتری به کفش شما جلای ویژه‌ای می‌بخشد.
▪ پاک‌کردن کفش‌های مردانه
کفش آقایان معمولاً خیلی زود کثیف می‌شود و اگر همسر شما بعد از یک روز کاری با کفش‌های خاک‌آلود وارد خانه شد، نگران نباشید. ابتدا با دستمال و در صورت نیاز با دستمال مرطوب کثیفی کفش را پاک کنید. با کمک یک مسواک کهنه، خاک و غبار کناره‌های کفش را پاک کنید؛ کمی روغن زیتون به کفش بمالید و یک ساعت بعد با فرچه کفش‌ها را واکس بزنید.
▪ پاک‌کردن کفش‌های کتانی
کفش‌های کتانی خیلی زود کثیف می‌شوند؛ بهترین روش، استفاده از شامپوی فرش برای شستن این کفش‌هاست. برای این کار، طبق دستورالعمل شامپوی فرش عمل کنید.
▪ پاک‌کردن کفش‌های روشن
کفش‌های سفید و روشن لاستیکی را می‌توانید با خمیردندان تمیز کنید، خمیردندان و یا شیر پاک‌کن را روی تکه‌ای پنبه‌ بمالید و بعد از تمیزکردن کفش با آب روی لکه‌های کفش بمالید.
امضای Darya
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
۱۷-۱-۱۳۹۰, ۱۲:۰۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد