خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرده صخره ای

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 67

ارسال: #1
پرده صخره ای
با سلام
این پرده ای که میخوام آموزش بدم رو خودم 2 بار دوختم فکر میکنم ایده ای زیبا و به روز باشه . هر کسی اشکالی داره زمان دوخت می تونه پپرسه
ابتدا مانند اشکال پیوست شده پارچه را برش بزنید. شما نیاز به 4 تیکه مجزا از هم دارید. یادتان باشد حتما لبه کناری پارچه را 5 سانت به داخل بگیرید که تارو پود از هم جدانشود ( به اصطلاح نریزد) سپس قسمت که باید به هم دوخته شود را بدوزید مانند شکل.
از قسمت بالای پرده به داخل به اندازه 10 سانت تو گداشته نوار پرده بدوزید.
قسمت های که با فلش نشان داده شده را به سمت فلش پیلی کرده ( این محل قرار گرفتن گل میشود)
در انتها کل پرده را ریسه دوزی کنید.( اگر قسمتهائی که پیلی کرده اید با چرخ دوخته نمیشود می توانید با دست بدوزید ).
[تصویر:  20120719082349_parde001.jpg]

[تصویر:  20120719082607_parde002.jpg]
جهت ساختن گل پرده
دو رنگ متفاوت تور اکلیلی ، مقداری مروارید و یا دگمه و یا هر نگین تزئینی
شما به دو سایز دایره نیاز دارید اولی بزرگتر و دومی کوچکتر .
مانند الگو کوک بزنید و سپس کوک ها رو بکشید که کاملا چین بخورد . . مانند شکل .
از این الگو باید 6 تا برای گل بزرگ درست کرده و در انتها این 6 تا را به هم متصل کنید تا کاملا شگل گل بگیرد . ( به هم بدوزید. البته من با چسب حرارتی متصل کردم )
برای گل کوچکتر هم به همین حالت ولی با تعداد گلبرگ های کمتر 3 الی 4 تا و با رنگ مخالف .
حالا گلهای کوچکتر را بر روی گلهای بزرگتر قرار داده و محکم میکنیم وسط گل را به دلخواه میتوانید از نگین ، مروارید و یا هر چیز تزئینی دیگری استفاده کنید

برای گل

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای azaita
[تصویر:  20120709084031_.jpg]
آنچه با سخاوت بدهي، به تو باز خواهد گشت
صبح روشن از شب تاريک سر مي زند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۵-۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ صبح، توسط azaita.)
۲۸-۴-۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از azaita به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ایران دخت, ziba06, maryam.armion, banu_darya, پر از ايده هاي جديد, مهرنوش طلا, honar, بی هنر, Atefe joon, نینا, ستایش وآرزو, iran1390, پردیس 56
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #2
RE: پرده صخره ای
(۲۹-۴-۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ صبح)ساناز2 نوشته شده توسط:  سلام.ممنون از آموزش خوبت.(1782)یه سوال؟hihاول پیلی میدیم بعد 4تیکه رو به هم وصل میکنیم یا بالعکسHanghead.مرسیFlowerysmile

سلام ساناز جان
عزیزم ابتدا به هم وصل کن بعد پیلی بده اینجوری راحت تر میتونی چرخ کنی . اگه پیلی بدی بعد وصل کنی بعضی جاها زیر چرخ نمیره خراب میشه
البته من چون چرخم نازک دوزیه این کارو کردم اگه چرخ صنعتی داری که هر طور بخوای میشه Flowerysmile

(۲۹-۴-۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ صبح)saviya نوشته شده توسط:  azaita جون از الگوت و آموزشت واقعا ممنون . من یه سوال برام پیش اومده این الگو برای پرده چند متریه ؟ .یعنی بالای پرده حدودا چند سانت میشه ؟ ؟

عزیزم
این پرده تا 2.5 متر رو جواب میده از طول منظورمه کاملا پر چین میشه ولی برای کمتر شما میتونید از بالا تیکه ها رو 1 متر هم بگیرید ولی از ارتفاع کم نکینید
بازم اگه سوالی داشتید در خدمتم

(۲۹-۴-۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ صبح)goli_poul نوشته شده توسط:  سلام
مرسي فقط ميشه لطف كنيدو بگيد اون گوشه ها رو كه جمش كرديم با چي نگهش ميداريم؟ اونجا كه گلايه تزئيني خورده بايد با دوخت محكمش كنيم؟

گلی جان
وقتی از یه سر شروع به پیلی کردن کنی این پیلی ها روی هم قرار میگیره خودش یه جا تموم میشه اون جا که هر که تموم شد چند بار کوک محکم بزن که باز نشه .
میتونی چین کش هم کنی یعنی کلا کوک بزنی از یه طره نختو بکشی ولی زیاد قشنگ و تمیز در نمیاد

(۲-۵-۱۳۹۱ ۰۱:۴۱ عصر)بی قرار نوشته شده توسط:  سلام .افرین به سلیقت.گلم اگه میشه اموزش گل رو هم بدی ممنون میشم

بی قرار جان
آموزش گل حتما توی سایت هست ولی من باز هم یک مدل گل که جدیدا برای پرده های خونه درست کردم رو میذارم . میتونی دوباره متن ویرایش شده رو ببینی .

(۸-۵-۱۳۹۱ ۰۹:۵۶ صبح)aminegar نوشته شده توسط:  مرسی از آمزشتون(1782)ببخشید من خیلی آماتورم ولی این کارو خیلی دوست دارم . میتونید کمکم کنید!!!؟؟؟ میشه بگید چطور باید بدون چرخ پیلی بدم که قشنگ و یکنواخت در بیاد.
سلام عزیزم
شما باید تیکه اولین تکه را جم کنید تیکه های بعدی را هم روی همان تیکه اول بیاورید این کار را آنقدر ادامه دهید تا تمام شود. هر چند تکه که پیلی کردید چند تا کوک محکم بزنید. بازم اگه متوجه نشدید بگید تا با شکل نشون بدم .

(۸-۵-۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ صبح)فراسو نوشته شده توسط:  سلام (1782)خانوم گل ممنون از اموزشت یه سوال داشتم و اون اینکه قسمت پایین که باید پیله بدیم روبروی ان در قسمت بالا میشه نوار پرده و من با کاغذ این کارو کردم حالت بدی در اومد ایا چون رو کاغذ هست این شکلی شد یا من اشتباه کردم .و اینکه عرض پارچه شما 6 متر بوده یعنی 3 برابر پنجره پس پنجره 2 متر بوده حالا یه سوال اگه پنجره از 2 متر کمتر باشه مثلا 5/1 متر باشه باید عرض پارچه 5/4 یا 5/5 متر باشه ؟ میشه تقسم بندی شما را روی این اندازه ها پیاده کرد ؟ ببخشید سرتو درد اوردم اخه این مدل پرده را دوست دارم و چون راحته میخوام ببنم میتونم درست کنم

ببین گلم قرار نیست این پره کل پنجره شمارو بگیره ( کل پنجره من 45/2 بود من 6 متر برای دو تا پنجره گرفتم و الانم کلی اضافه دارم ولی سه متر و نیم برای یه پنجره کافیه باید جوری برش بدی که بتونی از پارچت حداکثر استفاده رو ببری . ) می تونی تعداد صخره هاتو از 3 تا به دو تا کاهش بدی . برای سایز کوچکتر هم میتونی قسمت اول رو 100 و بقیه رو 75 بگیری ( هر چی پر چین تر باشه قشنگ تره)
البته اگه بخوای تعدا د صخره ها رو کم کنی نباید اندازه هارو دست بزنی

امیدوارم هر چه زودتر مدل پردتو اینجا ببینم

بازم سوالی بود در خدمتم

(۸-۵-۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ عصر)mary2000 نوشته شده توسط:  سلام آزیتا جان . میشه لطف کنین و بهم بگین برای پرده با عرض 1.30 هم می شه این مدلی دوخت. اگه می شه چطوری و در چهاندازه ای. ممنون از آموزش خوبتون.

سلام عزیزم
تو پست قبلی جواب دادم میتونید تعداد صخره ها رو یکی کمتر کنید که اینجوری زیبا تر هم میشه
ضمنا هرچه پر چین تر بشه زیبا تر میشه. شما هم میتونید تقسیم بندی رو به شکل زیر تغییر بدید . ولی ترجیحا تعداد صخره هارو یکی کم کنید .
50 50 50 80
امیدوارم متوجه شده باشی. وقتی مثلا 80 را چین میدی تبدیل میشه به 40 کاملا نصف میشه با این توضیح امیدوارم بتونی قانونشو پیدا کنی
بازم تاکید میکنم تو ابعاد کوچکتر حتما صخر رو کم کنید.

باز هم درخدمتم گلم

(۸-۵-۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ عصر)aminegar نوشته شده توسط:  آزیتا خانم اگه امکانش هست به پیامی که براتون فرستادم جواب بدید. من منتظرم. در ضمن طول پنجره ما 4.30 هستش که یه ورش به ایوان ختم میشه. میتونم این مدل رو فقط واسه یک طرف یدوزم؟
یه پنجره دیگه هم داریم که کوتاهه و قدش 125 و طولش 2.80 هستش . میشه در یک مکان از این پرده در دو جا استفاده کرد. زشت نشه؟ شلوغ به نظر نیاد؟!

عزیزم به پیامتون جواب دادم اگه واضح نبود بگو دوباره بفرستم
این پرده رو میتونی برای یک طرف استفاده کنی هم برای دو طرف مثل عکس های که ارسال کردم .
من یک بار این پرده رو برای پذیرائی خونه مادر شوهرم که دو تا پنجره داشتم دوختم هر گوشه یک پرده
دومی هم واسه خونه خودم که فقط یک طرف پذیرائه . قد پنجره مهم نیست این مدل برای قد تا زمینه. حتما به عکس ها دقت کن . میتونی مدل پنجره رو برام بفرستی من هم نظم رو بدم

(۹-۵-۱۳۹۱ ۰۴:۲۵ عصر)فراسو نوشته شده توسط:  عزیزم ممنون از اینکه جوابمون سریع میدی ببخشید ببینید من درست میگم اگه بخواهیم صخره ها کم بشه 3 تا 150 میگیریم و اگه بخواهیم صخره ها کم نشه اولی 80 وسه تای دیگه 50 و اگه اولی 100 بشه و بقیه 75 . حالا سوال من با پنجره 5/1 کدامیک از این دو اندازه را بگیرم بهتره در ضمن سمت چپ و راست بودنشو چطور مشخص میشه angeliclafببخشید سوال خنده داری کردم

فراسو جان
سلام
برای پنجره 5/1 بهتر صخره هاتو کم کنی اینجوری زیبا تر جلوه میکنه وقتی 150 میگیری بعد از چین دادن نوار پرده هر کدوم نصف میشه . میشه 150 دقیقا پنجره رو پر میکنه . بشرط اینکه بخوای کاملا پر چین بشه . اگه نخوای پر چینش کنی از هر کدوم قدری کم کن . اصلا خراب نمیشه . شک نکن
برای چپ و راست بودنش حتما دقت کن من خودم بار اول این اشتباه رو کردم ولی چون دو طرفه دوخته بودم گذاشتمشون برای سمت دیگه پارچم هدر نرفت. این مدلی که گذاشتم معلومه ماله سمته چپه برای سمت راست خودت اول روی کاغذ کوچیک ترسیم کن مثل همین جاهاشونو عوض کن بعد برش بزن .

بازم سوالی بود در خدمتم گلم

(۵-۶-۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ عصر)صباجون نوشته شده توسط:  ممنونم فقط میشه بگین برای پنجره ای باقد 3متر و عرض6متر چه قدر پارچه لازمه؟Dreamyeyesf

سلام عزیزم
ببین گلم شما باید بتونید از پارچتون حداکثر استفاده رو ببرید یعنی او دو تا تیکه کوچیک رو زیر هم قرار داده تا بتونید پارچه کمی استفاده کنید. من برای دو تا پرده 245 سانتی متری کلا 6 متر گرفتم که الان کلی اضافه اومده شما هم میتونید 6 بگیرید هم 7 که با 7 متر خیلی پر چین میشه . در ضمن چون پنجره شما 6 متره میتونید مثل عکس شماره 2 برای هر دو کنج پرده بدوزید که خیلی زیبا میشه

(۶-۶-۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ عصر)m_r313 نوشته شده توسط:  سلام دوست خوبم یه سوال اگه جواب بدی ممنون(1782)
یه پنجره دارم به طول 3متر میخوام مدل شما رو بدوزم ولی میخوام یک سوم پنجره والان بخوره،اخه اگه زیاد تر بشه ممکنه حالم تاریک بشه.امکانش هست وچقدر پارچه نیاز است؟
اگه لطف کنی زود جوابمو بدهangelic0،اخه فوریه

دوست عزیزم
پرده ای که من خودم دوختم 45/2 بود شما یا همون اندازه بدوز یا به سایز ها هر کدوم نیم سانت اضافه کن 5/3 متر بگیری کافیه. یه کمی به سایز ها دقت کنی خودت متوجه میشی.
بازم حین دوخت اگه مشکلی داشتی من در خدمتم

(۹-۱۲-۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ عصر)قران نوشته شده توسط:  سلام متشکرم از آموزشتون ما یه پرده دوختیم نمیدونم جا ی جمع شدن پیله ها را چطور بپوشونم (خیاط بیرون برام دوخت)

میتونی جای جمع شدن پیله هارو گل بزنی.

(۲۴-۱۰-۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ عصر)الی صوفی نوشته شده توسط:  سلام من تازه تو سایتتون عضو شدم ولی خوشحالم که تونستم سایتتون رو پیدا کنم چون خیلی دنبال این مدل پرده صخره ای بودم یه سوالی این 4 قسمت هرکدوم 150س است البته بالاش رو می گم و سوال دوم من اینه که به اندازه 1/5 برابرطول پنجره پارچه نیاز دارم یعنی اگه پنجره خونم 3 متر هست باید برای یک طرفه بودن پنجرم4/5 متر پارچه بگیرم و 3 تا صخره می تونم داشته باشم؟

الی جان سلام
هر تیکه بالاش 150 سانت میشه . برای شما که کل پنجرت سه متره بهتره یک طرفه بدوزی . اینجوری زیباتر به نظر میاد . دو طرفه خیلی شلوغ میکنه پرده رو. همینطور میتونید ابتدا روی یک کاغذ با ابعاد کوچیک مثلا 19 سانت / 18 سانت و .. بکشی اینجوری کاملا میاد دستت که از پارچت حداکثر استفاده رو ببری. مثلا سه تیکه رو بکشی و تیکه چهارم رو بیار زیر تیکه سوم اینجوری کمتر پارچه مصرف میشه. یا اگر ارتفاع پردت کمه تیکه سوم رو زیر تیکه دوم بیار. میتونی تیکه هاتو هم از 150 کمتر کنی .
بازم اگه سوالی داری بپرس تا راهنماییت کنم .

(۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ عصر)شراره شریفی نوشته شده توسط:  سلام ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم برای دوخت مدل پرده صخره ای برای یه پنجره باعرض 1.80 تعداد صخرها باید چندتا باشه و هر کدام چند سانت ؟پنجره از سمت راست 20 سانت با کنج دیوار فاصله داره حالا با این تفسیر پیلی ها از سمت راست به چپ باشند یاراست به چپ؟

سلام عزیزم
تعداد صخره ها سلیقیه . چون شما عرض پنجره تون کمه به نظر من اگه دوتا صخره بدوزید قشنگ تر میشه منتها باید بجای عرض 150 سانت برای هر تیکه شما عرض 170 رو در نظر بگیرید که کل فضاتون رو پر کنه .
برای چب و راست بودنش هم بستگی به پنجرتون داره اون تیکه بزرگ ساده باید به کنج باشه ولی بازم اگه عکس از دیوار و پنجره بفرستید شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم .
یه عکس هم براتون ایمیل میکنم شاید کمکتون کنه

(۳-۱۲-۱۳۹۲ ۰۵:۱۶ عصر)ary نوشته شده توسط:  با سلام من تازه با سایتتون آشنا شدم. آموزش جالبی بود.
در مدل پرده صخره ای،
به نظرتون برای پنجره ای به طول 6 مت و ارتفاع 3 متر چه اندازه ایی مناسبه؟و چین های بالای پرده هم باید به سمت لبه ی همون طرف باشه؟به نظرتون چها تا 225 با ارتفاع های 120و80و40 خوب میشه؟

سلام عزیزم
یعنی شما میخوای برای یک پنجره به طول 6 متر پرده یه طرفه بدوزی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهتره برای دو طرفه پنچرتون پرده بدوزید اینجوری زیباتره. برای دو طرفه از همون اطلاعات صفحه اول استفاده کن اندازه هارو تغییر نده ( فقط به چپ و راستیش دقت کن ) . اگه خواستی فقط یه طرفه بدوزی بهم بگو تا بیشتر راهنمائیت کنم

(۱-۱۲-۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ صبح)esghorbani نوشته شده توسط:  سلام ممنون از سایت خوبتون ،یه سوال داشتم برای مدل پرده صخره واژگون عرض در ب پذیرایی ما2/20 است طول 3متر چقدر پارچه برای مدل صخره ای نیاز داریم وچند صخره قشنگتر است

سلام عزیزم
این پرده برای درب پذیرایی اصلا خوب نمیشه چون از در مدام رفت و آمد میشه ولی بازم اگه میخوای بدوزی به همون اندازههای داده شده بدوز که ولی موقع چپن دادن بالای پرده ( همه 150 س رومیگم ) چینش رو زیاد کن ( تا جایی گه میتونی نختو بکش )
بازم سوالی بود در خدمتم
امضای azaita
۲۹-۴-۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از azaita به دلیل این ارسال سپاس کرده.
iran1390, honar, Atefe joon, civh1234
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #3
(۸-۵-۱۳۹۱ ۱۰:۳۰ صبح)aminegar نوشته شده توسط:  
(۸-۵-۱۳۹۱ ۱۰:۰۶ صبح)azaita نوشته شده توسط:  
(۸-۵-۱۳۹۱ ۰۹:۵۶ صبح)aminegar نوشته شده توسط:  مرسی از آمزشتون(1782)ببخشید من خیلی آماتورم ولی این کارو خیلی دوست دارم . میتونید کمکم کنید!!!؟؟؟ میشه بگید چطور باید بدون چرخ پیلی بدم که قشنگ و یکنواخت در بیاد.
سلام عزیزم
شما باید تیکه اولین تکه را جم کنید تیکه های بعدی را هم روی همان تیکه اول بیاورید این کار را آنقدر ادامه دهید تا تمام شود. هر چند تکه که پیلی کردید چند تا کوک محکم بزنید. بازم اگه متوجه نشدید بگید تا با شکل نشون بدم .

azaita جان میشه اگه براتون امکانش هست شکل دوخت پیلی این پرده رو میزاری؟ببینم
عزیزم
من با کاغذ برات توضیح میدم چون الان دسترسی به پارچه ندارم
اگه یادت باشه بچه که بودیم واسه خودمون بادبزن درست میکردیم یه کاغذی رو چین چین میکردیم و مثلا میشد بادبزن .hih
الانم همون جوریه ولی باید همشو از قسمت پائین یه جا جم کنی . یه بار با کاغذ امتحان کنی یاد میگیری. خیلی ساده است
بازم اگه متوجه نشدی بگو تا برات مفصل تر ایمیل کنم

امضای azaita
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۵-۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ صبح، توسط azaita.)
۸-۵-۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از azaita به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, ratina
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام
ببخشید من نمیدونم این سوال رو کجا باید بپرسم اما چون پرده ام شبیه این بود ازتون کمک می خوام
من میخوام برای پنجره به طول 170 فقط قسمت کناری (تک گوشواره کناری) این پرده شما رو بدوزم و نمیخوام صخره داشته باشه یعنی از همین پرده هایی که 2 رنگه تو بازار و در گوشه پنجره آویزانه و از پایین با قیطان های منگوله ای جمع شدن... برای دو طرف آبی ساده و برای وسطش شیری گلدار با گل آبی در نظر گرفتم)
از هر پارچه حدود 3 مترو نیم خریدم عرض آبی ساده 280 سانت و گلدار 140 سانت است میخوام بدونم چقدر برای عرض هر کدوم به کار ببرم تا تقریبا 50 - 70 سانت از کنار پنجره با این والان پوشیده بشه ؟؟
ضمنا با قد 3.5 متر پارچه و قد پنجره 2 متر و 60 سانت آیا ممکنه بعد از جمع کردن پایین والان باز هم پرده روی زمین بیفته؟؟
بازم ممنون اگه میشه فوری جواب بدید--
|
|
دکوری سمت راست

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ عصر، توسط mahtabede.)
۱۳-۱۲-۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #5
دوستان عزیز من کلیه سوالات شما را در متن صفحه اول به طور کامل توضیح دادم یکبار دیگه مطالعه کنید اگر ابهامی بود در خدمتم .
الهام جون شما میتونی اون کوچکتره رو حذف کنی یا همون سه تا صخره رو بزاری بمونه ولی عرضشو یکمی کم کنی . اگه پنجرت کوچیکه همون دوتا صخره قشنگتره
پریچه جون سوال شما هم بله کلا از بالا همشون به یک اندازه هستن .شما از اندازههای صفحه اول استفاده کنی کاملا مناسب پنجره شما در میاد
نسرین جان شما هم ابعاد کلی پنجرت رو برام بفرست طول عرض کامل
امضای azaita
۸-۱۰-۱۳۹۳, ۱۰:۵۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از azaita به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sara_90

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام
.لطفا میشه مدل شال دکوری رو هم آموزش بدین.ممنون
۱۰-۴-۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش پرده دوزی (دوخت پرده و والان) honar 28 40,518 ۲۵-۱۱-۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ صبح
آخرین ارسال: 2410091326

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد