خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرسش وپاسخ تکنیک پتینه (دیوار و اجسام )

مدیریت انجمن

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 1237

ارسال: #1
پرسش وپاسخ تکنیک پتینه (دیوار و اجسام )
(۲۶-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۲۷ صبح)mis gold نوشته شده توسط:  ممنون آرزو جان خیلی مفید بود اما یک سوال برای ساخت مجسمه اولی نباید از رنگ نقره ای هم استفاده کرد به نظر نقره ای مشکی میاد من فکر کردم اول نقره ای کردید بعد مشکی زدید پاک کردید

ببخشید واسه دیر جواب دادنم
نه گلم اصلا نقره ای نداره بیس کار سفیده که هرچی رنگ روغن رو بیشتر پاک کنی سفید تر میشه من کم پاک کردم که یکم خاکستری نشون بده...
امضای arezou
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=1...married in]
Created by Wedding Favors
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ صبح، توسط Atefe joon.)
۱۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۱:۵۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 11577

ارسال: #2
RE: پتینه
(۱۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ صبح)mis gold نوشته شده توسط:  دوست عزیز این آخرین کار گرانیت پول درست وطایی شما خیلی شفاف شده از اکرلیک استفاده کردید Wavesmile

(۱۵-۱۲-۱۳۹۰ ۰۳:۱۴ عصر)honar نوشته شده توسط:  وای عزیزم چقد عالی کارکردی . میشه توضیح بدی روی این ظرفها باچی کار کردی یا اصلا این ظرفا از اول چطوری بودن؟

بله رنگ اکرلیک اگر اشتباه نکنم کادنس هست چون این مال 2 سال پیشه.این ظرفها اول رزین بوده (1 جور پلی استر) که بارنگ اکرلیک و مواد گرانیت پول و در مورد اونای دیگه با رنگ اکرلیک و 1 جور واکس براق مخصوص برای سایه زدن استفاده کردم
امضای mamane kiana
۱۵-۱۲-۱۳۹۰, ۰۵:۵۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
NAHID.V, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 1

[تصویر:  20120304232728_DSC_0123.JPG]

مامان کیانای عزیز ای کار زیباتو برامون توضیح نمی دی؟ خانمی دلمون آب شد آخه. Yum2 خواهش خواهش این کارتو بهمون بگو. مرسی عزیزم.Flowerysmile
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۱-۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ عصر، توسط roze31.)
۱۵-۱-۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از roze31 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

ارسال: #4
ببخشید من این جا سر نزده بودم امروز سئوالتونو دیدم.
در ابتدا اینکه این جنس ظرف رزین هست .
1 . ابتدا ظرفتون رو با دستمال تمیز کنید تا هیچ گرد و غباری نداشته باشه.
2. تمام سطح کار رو با رنگ اکرولیک مشکی به حالت ضربه زدن رنگ کنید و برای قسمتهای زیر نقاط برجسته مثل گلها و برگ از قلم موهای ریز تر استفاده کنید.
3. بگذارید رنگ کاملا خشک بشه و سپس از زوایای مختلف به کار نگاه کنید که حتی 1 نقطه ریز هم بدون رنگ نماند.
4 . با رنگ قهوه ای و به حالت ضربه زدن با قلم مو تمام سطح کارتونو رنگ کنید .
5 . گلها و برگها رو با رنگی که دوست دارید رنگ کنید و بعد با دستمالی که پرز نده روی اون بکشید تا رنگ کمی مات تر به نظر بیاد .
6 . برای پایه ها و قسمتهایی که سایه طلایی داره از واکس طلایی گلد فینگر استفاده کنید اگر در دست رس نبود با رنگ طلایی غلیظ کار کنید.
برای این کار انگشت خودتون را با گلد فینگر آغشته کنید( چون خیلی غلیظ و فشرده هست خیلی کم بردارید مثل اینکه پشت چشمو با انگشت سایه بزنید) و روی نقاط برجسته به ارامی سایه بزنید و انرا کمی مالش داده و پخش کنید .این سایه دیر خشک میشه نسبت به اکرولیک .
تقریبا بیس تمام کارهای مشابه همینه با تغیرات جزیی.
البته پیشنهاد میکنم اول 1 کار کوچک انجام بدید . و حتما در زمان خرید رزین یا سفال به این نکته توجه کنید که ظرف صاف و یکدست نباشه چون رنگ و کار روی برجستگیها خودشو نشون میده و روی ظروف مسطح و بدون برجستگی مثل گل و .... با این شیوه کار جلوه زیادی نداره.
امضای mamane kiana
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶-۱-۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ صبح، توسط mamane kiana.)
۱۶-۱-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پریسان 27, shamiiim, Atefe joon
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 141

ارسال: #5
سلام مامان کیانا.ببخشبد یه سوال ئاشتم.جنس همین ظرفی که توضیح دادی چیه؟من میخوام رو سفال انجام بدم باید چیکار کنم .ممنون عزیزمFlowerysmile(1782)
امضای ساناز2
(1782)
۱۶-۱-۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از ساناز2 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
farzanekhanoom

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیر ارشد

مدال ها

ارسال: #6
این رزین هست (یک نوع پلی استر فشرده) روی سفال هم میتوونید دقیقا همین کارو انجام بدید و چون رنگی که زیر میزنیم سیاه هست نیاز به چسب جوب نداره اما اگر قرار بود مثلا مرمر کنیم و رنگ روشن کار کنیم باید 1 چسب چوب رقیق زیر کار میزدیم.بعد از خشک شدن شروع میکردیم.
امضای mamane kiana
۱۶-۱-۱۳۹۱, ۰۶:۳۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Parifam, سیمای, Atefe joon, samira mis, پرنیان کسری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پتینه دیوار (ایده و آموزش ) mamane kiana 8 6,255 ۶-۳-۱۳۹۴ ۱۲:۱۶ عصر
آخرین ارسال: elenaroz
Package_favorite پتینه اجسام (ایده و آموزش ) Linda 7 28,090 ۲۰-۱۰-۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ صبح
آخرین ارسال: بانوی وطن
  آموزش پتینه اجسام با استفاده از متریالهای مختلف ( پارچه ..پوشال..دستمال..و..) مهرناز مامانی 2 5,214 ۲۵-۷-۱۳۹۳ ۰۳:۰۳ عصر
آخرین ارسال: mobina62

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد