ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک

خوش آمدید ورود یا ثبت نام

پرسش وپاسخ گونی بافی(شبه قالی)

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 817

ارسال: #1
پرسش وپاسخ گونی بافی(شبه قالی)
سلام
من خیلی دوست دارم گونی بافی رو یاد بگیرم. آموزشش رو تو یه جایی دیدم ولی بازم متوجه نشدم. دست یه نفرم دیدم ولی موقعیت نشد که ازش بپرسم. اما خیلی راحت داشت می بافت.
این که چه طور اون نخ رو از سوزن گونی بافی رد می کنیم برام سواله ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)

ممنون

علت ویرایش
تغییر نام تایپیک
امضای نرگس بانو
یک فانوس کوچک می تواند کاری کند که خورشید با آن عظمت هرگز نمی تواند آن را انجام دهد!!!!
او می تواند در شب بتابد...
( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ عصر، توسط mahyarjoon.)
۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۴۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از نرگس بانو به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, mahyarjoon, sahar s, مامانی زهرا
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 429

ارسال: #2
RE: گونی بافی
من قبلا این کارو انجام دادم
سوزنهای مخصوصی داره که مثل نی وسطش سوراخه
کاموا را از داخلش رد کرده و شروع به بافت می کنیم
هردفعه که سوزن را داخل گونی فرو می کنیم باید از زیر با دست کاموا را گرفته و سوزن را برمی گردانیم
این روش محکم کاری نداره یعنی اگه یه نخو در آخر بکشید همه بافتا شکافته می شود
فقط اول کار یک گره ی درشت زده تا از گونی در نره
( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)
امضای samanta3000
آموخته ام که با پول مي شود خانه خريد ولي آشيانه نه، رختخواب خريد ولي خواب نه، ساعت خريد ولي زمان نه، مي توان مقام خريد ولي احترام نه، مي توان کتاب خريد ولي دانش نه، دارو خريد ولي سلامتي نه، خانه خريد ولي زندگي نه و بالاخره
مي توان قلب خريد،ولي عشق را نه
۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از samanta3000 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mahyarjoon
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 9414

ارسال: #3
من جایی شنیدم که بهش فشن دوزی هم میگن.بعد از اینکه کار تموم شد درسته که محکم نیست اما پشت کارو فیکس میکنن.بعضی ها میگن با چسب جوب رقیق که با قلم پشتش میزنیم و بعد موکت نمدی میچسبونیم اما به نظر من اگر بخواهیم کارو بشوریم چسب چوب توی آب دوباره کمی شل میشه و خسی میخوره بهتره ار بیندر استفاده بشه.بعضی ها هم 1 قلم رنگ دیوار پشتش زدم که من نموونشو دیدم و تا حالا 10 بار هم شستنش جیزی نشده .خیلی خیلی راحته از نزدیک ببینید زود یاد میگیرید اول طرح رو روی گونی های پلاستیکی که ابزار فروشی ها دارن میکشید و بعد شروع میکنید مثلا اگر 1 پادری دارید که همش 1 رنگه و 1 دایره وسطش هست ابتدا دور دایره رو میدوزید بععد داخلشو پر میکنید و بهد زمینه پادری رو سوزنو همون طور که دوستمون توضیح داد و به کمک 1 سوزن خیاطی نخ میکنید و شوروع میکنید هر جا سوزن مخصوصو فرو میکنید از پشت نخو با دست میگیرید از همون جا سوزنی در میارید باید توجه داشته باشید که مهمترین قسمت 1 اندازه بودن حلقه های نخی است که پشت کار تشکیل میشه هر بار هم که سوزنو در میارید تقریبا 2 میلی متر بغلش فرو میکنید تارو پود گونی خودش راهنمای شماست.فکر میکنم اگر بگید سوزن پانچ این سوزنو بهتوون میدن پیدا هم نشد با بدنه سرنگ بدون سوزن هم میشه دوخت
امضای mamane kiana

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۲-۱۳۹۰ ۰۲:۰۳ صبح، توسط mamane kiana.)
۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۲:۰۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, گلسا90, mahyarjoon, نفس2
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 9414

ارسال: #4
(۱۷-۲-۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ صبح)baharrrr نوشته شده توسط:  ممنون عزیزم ولی میخوام بدونم باید سوزن رو از پشت گونی رد کنم؟گونی باید 2 لایه باشه؟

(۱۷-۲-۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ عصر)2723976 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
فرض کنید برای یه ادم خنگ که عاشق هنرنماییه مثل من میخواهید توضیح بدهید خواهشا راحت و ساده توضیح بدید هر کی بلده یا علی برام توضیح بده.

یه سوال دیگه هم دارم باید نخ اضافی بگیریم تا بافتی برجسته داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

(۱۷-۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۲ عصر)900459017 نوشته شده توسط:  نه بهار جون باید از روی گونی سوزن بزنی نیازی هم نیست گونیت 2لایه باشه من از گونی های پلاستیکی یه لایه استفاده می کنم..............
2723976 جون ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .) سوزن رو که تا ته کشیدی بیرون نخت رو کامل در نمیاری می ذاری یه مقداری از نخ بمونه و دوباره سوزن می زنی بعد از اتمام کار هم مثل قالی روی کار رو تا هر جا که بخوای قیچی می زنی هرچه قدر که بخوای پرزات برجسته تر بان کمتر قیچی می زنی............ ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)

(۱۷-۲-۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ عصر)baharrrr نوشته شده توسط:  ممنون عزیزم پس باین روی گونی رو ببافیم بعد که نخمون تموم شد چی؟
ببخشیدا خنگ بازی در میارم ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)

اول اینکه یادتون باشه گونی باید پلاستیکی باشه هااااااااااااا.ابزار فروشی ها دارن دوم اینکه این گونی های پلاستیکی 2 مدل هستن یکی خیلی محکم یکی شل و ول... باید اونی که محکمه رو بخرید. روی 1 لا میبافید نه 2 لا.اونی که من دیدم روشو با قیچی نچیده بودن!!! مگر 1 مدل دیگه که روی گونی کنفی بافته میشه که اصلا مدلش با این فرق میکنه و من الان یکی در دست اقدام دارم میخواستم تموم بشه براتوون عکس بزارم اما حالا همینجوری نصفه میگذارم این مدل کلا با قلاب بافته میشه و داستانش فرق میکنه من برای این کار از ابزار فروشی چتایی گرفتم البته اصلش روی تور محکم مثل شماره دوزیه که به نظر من سخته و این راحت تره....این کارو از نخهای موجود در خونه استفاده کردم برای امتحان تموم که بشه دوباره انتهاش میره به سمت یاسی

اما در مود اون کاری که سوزن مخصوص داره شما اول سوزن نخ و گونی پلاستیکیشو تهیه کنید من از مراحل کارش عکس میگیرم براتوون میذارم.در پاسخ به اینکه پرسیده بودین سوزن از اون طرف در میاد: نه شما سوزنو فرو میکنی از پشت کار نخ رو با دستت نگه میداری سوزنی میکشی بیرون یعنی سوزنی که فرو کردی ( مثل آمپول زدن) فکر کن داری آمپول میزنی نخ نیره پشت کار سون بر میگرده بیروون.اما باید تمرین کنید که نخی که در تمام این رفتو برگشتها پشت کار میمونه همه جا 1 دست باشه. روی گونی اول 1 طرح ساده بکشید مثلا روی 1 پادری 4 تا دایره دایره ها باید اول پر بشه بعد کل زمینه کار....
امضای mamane kiana

۱۷-۲-۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
7 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, fattan, ترانه خانم, گلسا90, sude, mahyarjoon, elipari
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

سوزن گونی شبیه سوزن تزریق دارو به حیوانات هست شاید هم همان سوزن باشه وقتی از خرازی گرفتی بعد یک سرنگ می خری سوزن اونو در میاری سوزن گونی بافی را به اون وصل میکنی بعد یک سوزن خیاطی نخ کرده انتهای ان را دولاگره میزنی بعد کاموا را از بین
حلقه ای که از گره زدن نخ خیاطی وسوزن بوجود امده رد کرده بعد سوزن خیاطی را از وسط سرنگ رد کرده بعد از سوراخ سوزن گونی بافی رد میکنی اینه طریقه کاموا رد کردن از سوزن گونی بافی بعد دور گونی را هویه کار ی میکنی که ریش نشه بعد دور تا دور گونی را یه حاشیه دوسانتی خط میکشی روی این حاشیه دندان موشی کنار هم فشرده میزنی مثل کنار قالی بعد طرح را روی گونی میکشی بعد اول باید خط هارا ببافی بعد وسط طرح را بافت آن به این صورته که سوزن را توی گونی فرو کرده بیرون می آوری کنار هم وفشرده امتحان کن یاد میگیری امیدوارم متوجه شده باشی
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از سروناز شیراز به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, الهه زیبایی, mahyarjoon, elipari, سپیدار1390
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 17

ارسال: #6
(۱۲-۷-۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ صبح)سونیا عسلی نوشته شده توسط:  هستی جان پشت کار رو چطوری فیکس گنیم؟پشتش رو چی کار کنیم؟دور کار رو چی؟
ریشه های فرش رو چطور زدی؟

اینجا چرا فعال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .) سلام ببخشید من داداشم زن گرفته درگیر اون بودیم

عزیزم پشت کار اگه ظریف کار کرده باشی دقیقا مثل پشت فرش میشه نیازی نیست چیزی بزنی ولی میتونی از یه پارچه که بهش بخوره استقاده کنی من معمولا دور کارم و دندون موشی کوک میزنم یا کاموای ضخیمتر ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)
ریشه هاشو با قلاب زدم اگه فرصت کردم عکسشو میزارم برات عزیزم ( لطفا برای مشاهده تمام محتویات خانوم گل با کلیک بر روی لینک ثبت نام مراحل عضویت را طی فرمایید .)
امضای هستی هیچکس
۷-۸-۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از هستی هیچکس به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, شال تو, tala2011, mahyarjoon

کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد