تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ درباره بافتنی هایی که خودمون بافتیم
سلام خانوم گلای عزیز
اینجا جای پرسش و پاسخ کارهای بافتنی بادومیل هستش که در قسمت
بافتنی هایی که خودمون بافتیم
قرار داره
پس لطف کنید سوالهای غیر از اون رو در
پرسش و پاسخ ورفع اشکال بافتنی دومیل
بپرسید
تاهم زودتر به جواب برسید هم نظم به هم نریزه

ضمنا سوالهایی که مربوط به این تایپیک نباشه فوراً حذف میشه

پیشاپیش از

دقتتون Wavesmile

ولطفتون Flowerysmile

ممنون(1782)

[عکس: 20140120103652_20130115151549_baftani.jpg]

میشه روش بافتشو بگی ؟ Hanghead
[/quote]
بهم زیا دپیام دادن با اجازه مدیرا روش بافتش میزارم اینجا.Flowerysmile
نمیدونم جاش درست یا نه
واسه جلوی لباس2 تکه جدا میبافیم (2 تیکه بعدا با دکمه به هم وصل میشن)
ک کش بافتش 2 تا رو 2 تا زیر و بعد شروع میکنیم به بافته 1 رج رو 1 رج زیر تا قد لباس به اندازه دلخواه برسد.(تا سر شونه میشه قد لباس.راستی دیگه دور آستین نمیخاد).
همینم واسه بشت .منتحا 1 تیکه ببافش
واسه آستین هم اول کش بافت 2 تا زیر 2 تا رو و بعد هم مث تنه لباس 1 رج رو 1 ررج زیر تا قد آستین
واسه یقه هم اندازه دور لباس( واسه طولش) و بعد 15 سانت 2 زیر 2 تا رو میبافیم (عرض بقه)و به جلوی لباس میدوزیم
بعد همه تیکه ها رو به هم میدوزیم
در آخر هم دکمه میزاریم
خدایا چقدر میگیری که بگذاری شب اول قبر قبل ازاینکه توازم سوال کنی من ازت بپرسم چرا....!!؟crying
پاسخ }
(۰۱-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ ب.ظ)مامان مهرانه نوشته:  این لباس رو برای دختر گل و شیطونم مهرانه بافتم که یک دکمشو هم کنده laflaflaf
جلوی لباس

خانوم گلا از اینکه منو مورد لطفتون قرار دادید خیلی شرونده کردید (1782)(1782)(1782)
آموزش اون توپکارو از من خواسته بودید توضیح می دم امیدوارم بتونم خوب توضیح بدم .
با یک نخ تیره تر یا روشن تر بنا به سلیقه خودتون از یک دونه هفت دونه اضافه می کنیم یا به عبارتی ژته می اندازیم هفتا یا یک عدد فرد بنا به زخامت کاموا و کوچک و بزرگ بودن توپکا یک عدد فرد رو انتخاب کنید من برای این مدل 7 دونه اضافه کردم بعد همین 7 دونه رو هفت بار بافتم (یک رج از زیر یک رج از رو) در رج هفتم دونه های را با بقیه دونه ها می بافیم و در رج بعدی همه اون هفت دونه رو یک دونه می کنیم و سر نخ و ته نخ رو به هم گره زده و قطع می کنیم .
امیدوارم متوجه شده باشید.
درمقابل تقدیر خداوند مانند کودکی یک ساله باش که وقتی به هوا می اندازی میخندد ....
چون ایمان داره که تو او را خواهی گرفت....
پاسخ }
(۲۲-۰۱-۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ)مرضیه آبی نوشته:  
(۲۲-۰۱-۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ ب.ظ)zahra_12_65 نوشته:  
(۲۲-۰۱-۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ب.ظ)nsomayeh نوشته:  اینو با دستگاه بافتی زهرا جان؟

نه خانومی!با دست.البته با کلی مشقت ahhو راهنمایی خواهریVahidrk

میشه روش بافتشو بگین؟

سلام خانوماWavesmile
روش بافتش به این شکله که برای شروع 110 تا سر بندازین(برا دور گردن)و بعد از4 تا 5 ردیف ابری بافی(همه دور از زیر)2دورساده بافی داریم که تو دور سوم بعد از بافت هر 5-6 دونه یه ژته برعکس بگیرید که فقط دونه اضافه بشه ولی سوراخ باز نیفته. که تویه 16 دور ساده بافیمون باید این کارو 3 بار دیگه هم تکرار کنیم(هر 4دور).و باز 4 ردیف دگه ابری بافی داریم که تو دور دوم ساده بافیمون بعده ابریا دوباره هر 4 دونه یه ژته برعکس بگیریدو دو سه دور دیگه ساده میبافیم و بعد یه مدل بندازین که من مدل هفت هشتو انداختم. فاصله بین 2تا مدلم یه باره دیگه ژته برعکس بندازین و بعده مدل دومتونم یه بار دیگه ژته هارو تکرار کنین(البته بستگی به سایزتون داره )بعد کل بافتتون که تعدادش باید حدودا به 360 برسه رو 100 تاشو برا جلوی لباس_100 تاشو برا پشت و بقیه رو برا 2 تا آستین در نظر بگیرین و هفت هشت دور دیگه ساده ببافید بجز قسمت آستینارو که باید ابری ببافین ( تمام دور لباس یه جا بافته میشه که تو رفت و برگشت فقط قسمت آستینا ابری بافته میشه) و بعد از بافت چند ردیف قسمت آستینارو کور می کنیم و پشت و جلو رو با هم می بافیم و مدلمونو میندازیم.(تو تن جلو لباس هشت وایمیسته هاangelic)
[img][عکس: tOUSp3.png][/img]

پاسخ }
[عکس: 20131007181846_240520131706.jpg]
[عکس: 20131007182031_240520131707.jpg]
میشه بافتش رو توضیح بدین؟
منظورم کل بافت نیست
بافت پلیور رو بلدم
منظورم نوع بافت هست
ممنون
چون می گذرد غمی نیست...
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
سلام aria20bita عزیزم
میشه لباس بچگانه که توی بافتنیهایی که خودمان بافتیم گذاشتی طرز بافتشو کامل بزاریhih
میخوام واسه دختر 3سالم ببافم(1782)
خدا گوید:
تو ای زیباتر از خورشیدزیبایم تو ای والاترین مهمان دنیایم بدان آغوش من باز است شروع کن!
یک قدم با تو تمام گامهای مانده اش با من . . .
پاسخ }
سلام نازبانوجون بافتنی شال و کلاه که واسه پسرت بافتی خیییییییییلی خشگله خیلی هم تمیز بافتی میشه لطفا طرز بافتش رو بگی می خوام برای دختر دو ونیم ساله ام ببفام لطفا!(1782)
الهي چنانم كن از عشق سرمست
كه خواب و خورم از براي تو باشد
پاسخ }
سلام خانوما. من یه کلاه برای پسرم بافتم که شما عزیزا بهم آموزش دادین 8 تا سر انداختم بعدشم اضافه کردم خیلی قشنگ شد دستتون درد نکنه. بالاش چین دار شده . حالا می خوام یکی براش ببافم که ساده باشه مثل این و چین نخوره . میشه مدل بافتشو بهم بگید از همتون ممنونم.[عکس: 20140127091921_berpic1-1.jpg]
پاسخ }
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ق.ظ)ویدا اراد نوشته:  سلام خانوما. من یه کلاه برای پسرم بافتم که شما عزیزا بهم آموزش دادین 8 تا سر انداختم بعدشم اضافه کردم خیلی قشنگ شد دستتون درد نکنه. بالاش چین دار شده . حالا می خوام یکی براش ببافم که ساده باشه مثل این و چین نخوره . میشه مدل بافتشو بهم بگید از همتون ممنونم.

سلام ویدا جون
عزیزم اگر بالای کلاهت چین خورده یعنی خیلی زیاد د انه اضافه کردی اگر مقدار دانه ای که اضافه میکنی یه مقداری از گردی سر بزرگتر باشه باعث میشه که صاف توی سر بایسته و چین نخوره.Flowerysmile
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ)ویدا اراد نوشته:  
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ)رويا صادقي نوشته:  
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ق.ظ)ویدا اراد نوشته:  سلام خانوما. من یه کلاه برای پسرم بافتم که شما عزیزا بهم آموزش دادین 8 تا سر انداختم بعدشم اضافه کردم خیلی قشنگ شد دستتون درد نکنه. بالاش چین دار شده . حالا می خوام یکی براش ببافم که ساده باشه مثل این و چین نخوره . میشه مدل بافتشو بهم بگید از همتون ممنونم.

سلام ویدا جون
عزیزم اگر بالای کلاهت چین خورده یعنی خیلی زیاد د انه اضافه کردی اگر مقدار دانه ای که اضافه میکنی یه مقداری از گردی سر بزرگتر باشه باعث میشه که صاف توی سر بایسته و چین نخوره.Flowerysmile

رویا جون همون مدلی که توضیح داده بودی بافتم خیلی هم خوشکل شئه اما می خوام یکی بدون چین ببافم . اون قبلی رو رج اول به ازای هر یه دونه یکی رج بعد رو بافتم رج بعدش به ازای هر دو تا دونه یکی همین طور تا آخر. حالا اینو چه طوری ببافم؟یعنی چند تا اضافه کنم هر رج؟ممنون از لطفت

خانمی اون رو که بافتی با همین یک مدل هستند همانطور که توضیح دادم مثلا برای اخرین رجی که دانه اضافه کردید تعداد دانهات مثلا اگر شده هشتاد تا توی این باید مثلا بشه 64 تا یعنی تعداد رجهایی که دانه اضافه میکنی باید کمتر باشه.توی اولی توی ده رج د انه اضافه میکنی توی این باید هفت یا هشت رج اضافه کنی.
باید بزاری روی سرش یه مقدار به اندازه دو تا سه سانت بزرگتر از گردی روی سرش باشه نه خیلی بیشتر که از طرفین روی سرش بشینه در همون حدی که دو سانت از بغل گردی سرش بزرگتر باشه.
دیگه دانه اضافه نمیکنی بافتت رو ادامه میدی و در اخر سر بازم کم کردنش یه مقداری از اون کلاه کمتر هست و همین باعث میشه که کارت چین نخوره
در ضمن گلم اگر این کار با میلی که یک تا نیم سانت از نخت کمتر باشه بافته بشه بهتره چون حالت آهار دار و محکم میشه و توی سر همون مدلی که میخواهی میایسته.Flowerysmile
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
پاسخ }
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۰۱:۵۶ ب.ظ)golbarg64 نوشته:  
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ق.ظ)رويا صادقي نوشته:  
(۰۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ق.ظ)golbarg64 نوشته:  ببخشید من یه سوال دارم شماچطوری درزای لباستونو بهم میدوزید ک معلوم یا قلمبه نمیشه؟من میدوزم قلمبه میشه لباس بدشکل میشه

بهترین راه برای دوختن درز لباس با قلاب هست که شما با قلابی که نسبت ضخامتش به کامواتون یک یا دو شماره بزرگتر باشه. تا بافتتون موقع وصل کردن جمع نشه.
در ضمن گلی بعداز اینکه لباس دوخته بشه با بخاری که میخوره کلا رد دوخت از بین میره.
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم بازم اگر متوجه منظورم نشدید بپرسید بیشتر براتون توضیح میدم.Flowerysmile

ممنونم عزیزم من این راه روقبلا امتحان کردم ولی باز قلبمه شده باچرخ هم دوختم ولی وقتی لباس روبرگردوندم قلمبه شد
خانمی اکثرا برجسته شدن دوخت برای بافتنی به خاطر سفت دوخته شدن یا جمع شدن کار موقع دوخت هست یه راه دیگه هم داره که لبههای کار رو اول با اتو که دمای خیلی پایینی داره یه بخار کوچیک بزنید و بعدا بدوزید بعداز دوخت هم خط دوختتون رو بخار بزنید امکان نداره که قلمبه بشه.Flowerysmile
پاسخ }