خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرسش و پاسخ درباره ی لباسایی که خودمون دوختیم

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 543

ارسال: #1
سلام Flowerysmile
چونکه تعداد زیادی از دوستای خانم گلی آموزشش این لباس رو خواسته بودن اینجا میذارمش تا همه دوست جونیام ببینن (1782)

[تصویر:  20130604101821_15032013014.jpg]

دامن : طول دامن حدودا 5 تا 6 متر میشه که البته بستگی به جنس پارچه داره هر چی دامن پف تر باشه خوشگلتره

[تصویر:  20130616163541_DSC02205.jpg]

جنس مال من حریر شیشه ای هست رنگ شیری که چون جنسش خشکه و پف میایسته 5 متر طولش رو گرفتم. پارچه ای که میگیرین عرضش معمولا 150 هست که برای قدتون زیاده برای اینکه پارچه هدر نره این کارو بکنین 4 متر پارچه بخرین بعد اندازه قد رو از کمر تا زمین اندازه بگیرین البته من چون 35 سانت چین پایینش گذاشتم اونو از قدم کم کردم که اندازه نهاییم شد 70 سانت (5 سانتم برای جای کش در نظر گرفتم)البته ما کلا قد دامن رو 5 سانت بلندتر میگیریم که با کفش پاشنه بلند بپوشیم
حالا 70 سانت رو روی طول پارچه علامت زده و جدا کنین دوباره این کار رو روی بقیه پارچه انجام بدید حالا چنتا تکه دارید که اندازش 150 در اندازه قد (70)هست که باید این تکه ها رو بهم وصل کنین از طرف قد دامن. اگر تکه اضافه از پارچه اومد اونم بهش وصل کنینکه طولش بیشتر بشه
حالا یه نوار بلند دارید که عرضش بلنذی قدتون هست و طولش هم حدودا 5 یا 6 متری میشه از یه سمت جای کش رو بدوزین یه همون 5 سانتی که گفتم جای کش میذاریم اونو برمیگردونید و میدوزید طوری که کش 1.5 سانتی رو بتونین از توش رد کنین کش نباید به پارچه دوخته بشه چون طول پارچه زیاده نمیشه البته من به جای کش از کاموای سفید استفاده کردم تو عکس معلومه اول دامن رو میپوشم و بعد بند رو محکم میبندم
طرف پایین پارچه هم که چین میخوره برای چین هم به ازای هر متر طول دامن 3 برابر چین میخواین باید یه نوار در بیارید که عرضش 35 سانت باشه و طولش هم 3 برابر طول دامن مثلا اگه دامن 5 متره باید 15 متر چین در بیارید باید 4 متر حریر ارگانزا بگیرید مال من رنگ آبیه با عرض 150 حالا 4 متر رو دولا کنید بعد 4 لا و با سوزن ته گرد محکمش کنید که سر نخوره بعد عرض 150 رو به 4قسمت تقسیم کنید میشه 4 تا 37 سانت با خودکار علامت بزن و جداش کن این نوار ها رو هم باید به وصل کنی در نهایت یه نوار خیلی بلند دارین با عرض 37 و طول 15 یا 16 متر که دو طرفش رو سردوز مکنیم من دادم بیرون برام کردن با نخ رنگ سفید بعدم کوک میزنی و چین میدی تا به اندازه دامن بشه و بهش وصل میکنی میتونی چین رو بدی برات پلیسه کنن تا کارت راحت تر باشه اینم عکسش الته قبل از وصل کردن چین روی پارچه رو هویه کردم و پولک چسبوندم

[تصویر:  20130616163612_DSC02203.jpg]

و اما پیراهن جنس مال من نمیدونم چیهhih شبیه ساتنه ولی ساتن نیست یه کم خشکه چون میخواستم هویه کنم این جنسو گرفتم.مثل یه مانتو راسته بلنده که چاکش تا کمره اینجوری

[تصویر:  20130616163755_DSC02208.jpg]

من تمام دور تا دورش و لبه آستین و یقه رو هویه کردم یه لایه پارچه و یه لایه لایی گذاشتم بینشون و هویه کردم در اخر هم روش پولک چسبوندم

[تصویر:  20130616163835_DSC02210.jpg]

اینم یقه اش

[تصویر:  20130616163941_DSC02212.jpg]

برای روسریش هم ما پارچه توری که بهش میگیم چارقد میندازیم رو سرمون که البته پولک و مهره و اینا بهش میدوزیم مثل این

[تصویر:  20130616164027_DSC02214.jpg]

امیدوارم خوب توضیح داده باشم Flowerysmile
امضای نیوشا
[تصویر:  20150727111523_index.jpg]
۲۶-۳-۱۳۹۲, ۰۶:۱۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
21 کاربر از نیوشا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, رها نبوی, بانوی مهربانی, سمندر, afsoon_b82, yasi90, مهتاب خاتون, avajoon, Atefe joon, samane67, گلسان, asal arya, بی هنر, vahideh_b, asal4, طلا خاتون, maryam_1, yaldae, royamama, مه گل, نسیم دریا
مدیر بازنشسته

مدال ها

اعتبار: 3411

ارسال: #2
پرسش و پاسخ در مورد لباسایی که خودمون دوختیم فقط و فقط اینجا
امضای honar
[تصویر:  20131003221144_15c4c2e5-6e2b-45a6-9cba-2251ede00488.jpg]
۲۶-۳-۱۳۹۲, ۰۷:۵۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از honar به دلیل این ارسال سپاس کرده.
سمندر, ghazi9420, نیوشا, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 543

ارسال: #3
RE: پرسش و پاسخ درباره ی لباسایی که خودمون دوختیم
(۲۶-۳-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ عصر)yasi90 نوشته شده توسط:  نیوشا جان 1 سوال:
قیمت این لباس حدودا چقد درمیاد؟

برای من فقط پارچه حدود 30 تومان شد و مهره و نگین و پولک هم نزدیک 10 البته من پارچه رو خیلی وقت بود گرفته بودم اون موقع متری 3.5 بود الان گرون تر شده
امضای نیوشا
[تصویر:  20150727111523_index.jpg]
۲۷-۳-۱۳۹۲, ۰۵:۴۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از نیوشا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مهتاب خاتون, yasi90, Atefe joon

مدال ها

ارسال: #4
لباسهایی که خودمون دوختیم
[quote='RAZ61' pid='663393' dateline='1366379117']
من خیاطی بلد نیستم اینارو همینجوری از خودم دوختم hih نخندید خوب گناه دارمConsoling
[تصویر:  20130419153212_Image20716.jpg]
[تصویر:  20130419154253_Image20719.jpg]
[

دوستای عزیز این الگوها مربوط به لباسای بالاست ببخشید اصلا وقت نداشتم اینم تو محل کارم رو سر رسید کشیدم الگوی سمت چپ برای پیرناس سمت راستی واسه پانچوهاس خیلی راحته پارچرو تا کنید رو هم هر مدلی که به ذهنتون میرسه با کج روش بکشید بعد برش بزنید بعد بدوزید فقط پارچه حتما دولا باشه امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
[تصویر:  20130618150800_Image20853.jpg]

ببخشید تار شده ولی اگه سوالی داشتید جواب میدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۱-۱۳۹۲ ۰۷:۵۳ صبح، توسط Atefe joon.)
۲۸-۳-۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از RAZ61 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
*خاتون, shamiiim, Atefe joon, مامان راستین
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 3

RE: پرسش و پاسخ درباره ی لباسایی که خودمون دوختیم
سلام به نظرم اگه این لباس های قشنگ که زحمت کشیدید و اینجا گذاشتید اموزشش هر کدوم توی یک پست جداگانه باشه بهتره.
مثلا اموزش لباس محلی
اموزش پانچو
۲۹-۳-۱۳۹۲, ۰۹:۲۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از مهتاب خاتون به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

مدال ها

ارسال: #6
RE: لباسهایی که خودمون دوختیم
(۲۸-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ عصر)RAZ61 نوشته شده توسط:  ببخشید تار شده ولی اگه سوالی داشتید جواب میدم

جواب خاتون عزیز
برای پانچو برای دوخت آستین چند سانت اومدی پایین (مثل اینکه از زیز یقه به بعد اومدی درست عزیزم)؟ فرقی نمیکنه مثلا میتونی یه وجب بیای پایین میتونی بیشتر بیای دل بخواهی تازه اون پانچو طلاییه از باقیموندش ساق دست و یه هد بند درست کردم که باهم ست میشه خیلی قشنگ میشه
دیگه اینکه این لباسا چند متر پارچه میبرندو جنس پارچه ی شما چی بود کشی باید باشه؟
بستگی به بلندی و کوتاهیش داره من فک کنم 2 متر شایدم کمتر دقیق یادم نیست بله پارچه من ریون طرح دار بود .
نکته : برای دوختم لباسای من درآوردی بهتره که از پارچه کشی استفاده بشه مخصوصا ریون طرح دار که هم قشنگ میشه هم خنک و راحت 1 (49)
ببخشید خاتون عزیزاگه دیر شد

حذف عکس نقل قول شده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ عصر، توسط mamane kiana.)
۲-۴-۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از RAZ61 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
afsoon_b82, *خاتون, مهتاب خاتون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Package_favorite لباسهایی که خودمون دوختیم tanha28 549 608,502 ۸-۸-۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ عصر
آخرین ارسال: maman hamin
  پرسش و پاسخ در مورد سوالهای متفرقه در خیاطی honar 177 35,236 ۲-۷-۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ صبح
آخرین ارسال: sussan
  پرسش و پاسخ درباره اموزش خیاطی به روش متریک Atefe joon 3 1,240 ۶-۱۲-۱۳۹۳ ۰۶:۲۲ عصر
آخرین ارسال: mary n
  فهرست تاپیکهای موجود در زیرانجمن پرسش و پاسخ و رفع اشکال رويا صادقي 0 968 ۴-۱۲-۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ صبح
آخرین ارسال: رويا صادقي

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد