امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در رابطه با نرم افزارها
(۰۵-۰۴-۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ)nehdi نوشته:  سلام
من یه سوال در مورد نرم افزار word دارم
وقتی که داریم تایپ می کنیم اگه کلمه ای مثل خانه ی رو بخواهیم طوری بنویسیم که با هم باشن باید چیکار کنیم، یعنی طوری نشه که مثلا خانه آخر سطر اول و ی اول سطر بعد باشه
به جای اسپیس کدوم کلیدا رو باید بزنیم؟
هرچی فکر می کنم یادم نمیادDash2
نمیدونم منظورم رو متوجه شدین یا نه؟
ممنون

عزیزم ctrl و - رو با هم بگیرمشکت حل میشهWavesmile
قرارمان فصل انگور
شراب که شدم بیا
تو جام بیاور
من جان!
پاسخ }
(۰۵-۰۴-۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ)nehdi نوشته:  سلام
من یه سوال در مورد نرم افزار word دارم
وقتی که داریم تایپ می کنیم اگه کلمه ای مثل خانه ی رو بخواهیم طوری بنویسیم که با هم باشن باید چیکار کنیم، یعنی طوری نشه که مثلا خانه آخر سطر اول و ی اول سطر بعد باشه
به جای اسپیس کدوم کلیدا رو باید بزنیم؟
هرچی فکر می کنم یادم نمیادDash2
نمیدونم منظورم رو متوجه شدین یا نه؟
ممنون

گلم از دكمه shift+space استفاده كن مشكل حل ميشه
دردناكترين اشكها آنهايي نيستند كه از چشمهايتان جاري مي شوند و صورتتان را مي پوشانند بلكه آنهايي هستند كه از قلبتان جاري مي شوند و روحتان را مي پوشانند
پاسخ }
(۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ)الهه ناز نوشته:  سلام منم یه سوال دارم.Veiledsmile2
تو نوار استارت پایین صفحه یه علامتی به شکل ستاره هستش که وقتی موس رو می بری روش می نویسهYou may be a vistim of software counterfeiting میدونی مشکلش چیه عکس دسکتاپ رو پاک میکنه ویک صفحه مشکی میاد

عزیزم بعد از نصب ویندوز 7 باید اونو genuine کنی .... یه فایله که باید نصبش کنی تا این مشکل حل بشه ... لینک دانلودش پایین هست ...

دانلود
پاسخ }
(۲۲-۰۵-۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ق.ظ)behnoud نوشته:  سلام دوست عزیز

ممکنه لطفاً در مورد قابلیت MAIL MERGE در نرم افزار ورد توضیح بدین. ممنون میشم
بااجازه آلیساجون من جواب میدم.میل مرج همون ادغام پستیه.به درداونایی میخوره که مثلا نامه های اداری تکراری باشن وفقط نیازباشه نام و نام خانوادگی رو عوض کنن.
برای اینکاریک لیستی از اسامی رومی نویسن و وارد میل مرج می کنن.
وقت پرینت گرفتن دیگه نیازی نیست یکی یکی اسامی روپاک کنن و پرینت کنن ،بلکه با میل مرج فقط با یک پرینت میشه همه نامه ها روبدون اینکه یکی یکی پرینت بزنید با اسامی متفاوت پرینت بگیرید.
یادمان باشداگرحال خوشی پیداشد....

جزبرای فرج یاردعایی نکنیم....
پاسخ }
(۰۳-۰۵-۱۳۹۱, ۰۹:۳۲ ب.ظ)فاطمه فراهانی نوشته:  سلامAlisa عزیز میتونی یه نرم افزار معرفی کنی که باهاش اطلاعات لپ تاپ رو برای همیشه پاک کرد چیزای خصوصی مثل عکس!!! اگه زحمتی نیست آموزش استفادش رو هم بذار ممنونمFlowerysmileFlowerysmile

Eraser یک نرم افزار ایمن ، رایگان و متن باز است که به سادگی می توانید از آن برای پاکسازی اطلاعات خود استفاده کنید. Eraser پاکسازی اطلاعات را به سه روش پاکسازی یک فایل مشخص ، پاکسازی سطل آشغال و پاکسازی تمام فضا های خالی حافظه انجام می دهد، همچنین می تواند فایل های ساخته شده توسط سیستم عامل را (swap file) از بین ببرد.
البته همواره قبل از پاک سازی اطلاعات دقت کنید که نسخه پشتیبان مناسبی از اطلاعات ضروری تان تهیه کرده باشید.

برای پاک کردن فایل های موقت (Temporary) از روی کامپیوتر می توانید از نرم افزار رایگان CCleaner استفاده کنید. استفاده از CCleaner بعد از هر بار استفاده از نرم افزار هایی همچون Microsoft Office و یا مرورگرهای مختلف و نرم افزارهایی از این دست که امکان بر جا گذاشتن اطلاعات مهم توسط آنها زیاد است ، ضروری است.

• قبل از هر کاری یک نسخه پشتیبان رمز نگاری شده از اطلاعات خود تهیه کنید.

• تمامی برنامه های غیر ضروری را بسته و اینترنت را هم قطع کنید.

• کلیه فایل های بدرد نخور و اضافی را از روی حافظه های مختلف پاک کنید و سطل آشغال را هم خالی کنید.

• با استفاده از Ccleaner فایل های موقت (Temporary) ایجاد شده را پاک کنید.

• با استفاده از Eraser فایل های Swap ویندوز را پاک کنید.

• کلیه فضاهای خالی حافظه کامپیوتر را با استفاده از Eraser پاک سازی کنید. این مرحله را در زمان مناسبی مثلا در طول شب انجام دهید، زیرا قدری زمان بر است.
کارهایی که باید به صورت مستمر و دوره ای انجام شوند:

• با استفاده از Ccleaner فایل های موقت را از روی سیستم پاک کنید.
• برای پاک کردن فایل ها به جای استفاده از ابزارهای ویندوز و سطل آشغال از Eraser استفاده کنید.

• در بازه های زمانی مشخص فایل های Swap ویندوز را به وسیله Eraser پاک کنید.

• پاکسازی فضاهای خالی حافظه را از یاد نبرید. زیرا اطلاعات بسیاری به صورت پنهان در آنجا باقی می مانند

اینم یه نرم افزاردیگه:

Jetico BCWipe Total WipeOut نام یکی از قدرتمندترین نرم افزار های از بین بردن اطلاعات دیجیتال است که به شما کمک می کند به سادگی چند کلیک ایمن ترین حالت حذف اطلاعات بدون امکان ریکاوری را در اختیار داشته باشید . این برنامه که با عنوان BCWipePD نیز شناخته می شود با پاک کردن کامل دیتاهای موجود بر روی هارددرایو نظیر بوت ریکورد ها و فایلهای سیستمی می تواند گزینه ای مطمئن برای حذف فایلهای شما باشد . این نرم افزار حذف اطلاعات از درایوهایی با فرمت های FAT, NTFS, HPFS به خوبی هر چه تماتر پشتیبانی کرده و با گونه های مختلف دیسک های سخت نظیر IDE و SATA و نیز حافظه های قابل حمل مانند USB hard drives, flash memory سازگار است که طیف وسیعی را شامل می شود . اگر جز آن دسته افرادی هستید که اطلاعات محرمانه ای بر روی حافظه های کامپیوتر خود نگه داری می کنند ، استفاده از این نرم افزار را هیچ گاه فراموش نکنید

اینم یکی دیگه....
این نرم افزار Clean Desk Security نام داشته و پس از نصب آن بر روی کامپیوتر باید درایو مورد نظر و گزینه هایی را که قصد پاکسازی آنها را دارید مانند فایل های تازه پاک شده، حافظه مرورگر، فضای استاندارد خالی هارد، پلاگین ها و کلیپبردهای ویندوز را انتخاب نموده و گزینه Clean را فشار دهید.

پاسخ }
(۲۲-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ)نخودک نوشته:  

بااجازه آلیساجون من جواب میدم.میل مرج همون ادغام پستیه.به درداونایی میخوره که مثلا نامه های اداری تکراری باشن وفقط نیازباشه نام و نام خانوادگی رو عوض کنن.
وقت پرینت گرفتن دیگه نیازی نیست یکی یکی اسامی روپاک کنن و پرینت کنن ،بلکه با میل مرج فقط با یک پرینت میشه همه نامه ها روبدون اینکه یکی یکی پرینت بزنید با اسامی متفاوت پرینت بگیرید.

ممنون. اگه لطف کنین توضیح بدین چطور استفاده میشه من ممنون میشم
پاسخ }
(۲۲-۰۵-۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ب.ظ)behnoud نوشته:  
(۲۲-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ)نخودک نوشته:  

ممنون. اگه لطف کنین توضیح بدین چطور استفاده میشه من ممنون میشم

این سایتوبرات پیداکردم،تصویری توضیح داده،مشکلی بوددوباره بپرس.http://www.ostadonline.com

پاسخ }
اگه یه عکس روبافنوشاپ بخوام 3بعدی کنم ازپالت 3دی استفاده میکنم،من هرچی میزنم کل عکس روبه حالت شیپی که انتخاب کردم درمیاره وبه حالت یه بافت درمیاره،چیکارکنم خودعکسم هم بمونه؟
این عکسم بودکه وقتی 3دی زدم مثل پایینی شدوعکس اصلی ازبین رفت.

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
(۲۴-۰۵-۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ب.ظ)نخودک نوشته:  اگه یه عکس روبافنوشاپ بخوام 3بعدی کنم ازپالت 3دی استفاده میکنم،من هرچی میزنم کل عکس روبه حالت شیپی که انتخاب کردم درمیاره وبه حالت یه بافت درمیاره،چیکارکنم خودعکسم هم بمونه؟
این عکسم بودکه وقتی 3دی زدم مثل پایینی شدوعکس اصلی ازبین رفت.

من هیچوقت تاحالا با فوتوشاپ عکس رو سه بعدی نکردم ، بنا بر این جواب این سوالتون و نمیدونم ، فکر نکنم زیاد قوی باشه .....
استفاده از این دو تا نرم افزار رو بهتون پیشنهاد میکنم:

http://www.3dphotopro.com/soft/basre...bas-relief.zip

http://www.3djournal.com/001/download.php?lgd=0
پاسخ }
(۲۵-۰۵-۱۳۹۱, ۰۲:۵۸ ق.ظ)900459017 نوشته:  سلام پریسا جون ممنون بابت این تاپیک(1782)
اگر بخوایم اکسل و افیس رو کامل یاد بگیریم کتاب عالی و خوب برای یه ادم مبتدی سراغ داری یا سایتی که بشه دانلود کرد؟ البته من نت رو گشتم ولی چیز به درد بخوری نبودDunnof

سلام عزیزم
کتاب چاپ شده که بهت رایانه کار رو توصیه میکنم ، چون خیلی خوب واسه مبتدی ها توضیح داده ..... اما اینترنتی اینا رو ببین

آموزش اکسل
آموزش اکسل 2

آموزش Word
آموزش Word
آموزش Word
پاسخ }