خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرسش و پاسخ در مورد تکنیک استنسیل

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2349

ارسال: #1
پرسش و پاسخ در مورد تکنیک استنسیل
(۲۳-۷-۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ عصر)parya123 نوشته شده توسط:  
(۲۱-۶-۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ صبح)ninaz نوشته شده توسط:  استنسیل روی حوله واسه مسابقه طلایی آماده کردم ولی نتم قطع شد و نشد شرکت کنم crying ممنون مامان کیانای مهربونمFlowerysmile

استنسیل رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟

استنسیل یکی از تکنیکهای چاپ هستش.

چاپ سیلک اسکرین فراگرد پیشرفته تری است از چاپ با اِستنسیل(stencil ) که در اوایل سده حاضر باب شد. در ابتدا بیشتر کاربرد تبلیغاتی و نمایشی داشت . از چند دههٔ پیش، هنرمندان این فن را بکار خویش گرفتند و به آن نام سری گرافی (seri graphy ) دادند. چاپ با اِستنسیل یکی از ساده‌ترین شیوه‌های نسخه برداری است. اِستنسیل ورقه‌ای است که حروف یا طرح در روی آن کنده شده و با مالیدن یا پاشیدن مرکب یا رنگ بر روی آن، شکل حروف یا طرح بر روی سطح زیرین نقش می‌بندد . کلمه اِستنسیل هم به این ورقه، هم به فراگرد چاپ به وسیله این ورقه و هم به نقش حاصل از این شیوهٔ چاپ اطلاق می‌شود.
امضای Linda
[تصویر:  sunflower3.gif]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-۷-۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ عصر، توسط mamane kiana.)
۲۳-۷-۱۳۹۱, ۰۴:۳۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mamane kiana, نياز, shamiiim
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2349

ارسال: #2
RE: استنسیل و موارد استفاده از آن
(۲۳-۷-۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ عصر)ماسیس نوشته شده توسط:  خسته نباشین خانم گل های عزیز ...یه سوال:این طراحی موادی برای فیکس شدنش روی حوله یا سرامیک داخل اشپزخونه یا کاشی های حمام دسشویی داره یا نه ...؟؟؟؟؟ وباز هم یه سوال دیگه این طرح به واسطه وایتکس یا جوهر نمک از بین نمیره؟و اینکه اگر خاستیم طرحش پاک بشه از تینر باید استفاده کنیم؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید..ببخشید من کم تجربم تو کار رنگ وبازهم ممنون از آموزشتون..

برای پارچه اگه از رنگ مخصوص پارچه(اکرولیک) استفاده بشه نیازی به فیکس کردن نداره چون رنگ پاک نمیشه.
اگه وایتکس روی طلا هم ریخته بشه اونو خراب میکنه چه برسه به رنگ،اونم این جور رنگها.

رنگ اکرولیک رو روی سرامیک بزنید بعد بخواید پاکش کنید با خراش دادن روش پاک میشه.
امضای Linda
[تصویر:  sunflower3.gif]
۲۳-۷-۱۳۹۱, ۰۴:۳۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mamane kiana, نياز, گلسا90
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 11577

ارسال: #3
(۲۵-۱۰-۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ عصر)دخترمرداد نوشته شده توسط:  مامان کیان میشه توضیح بدی باچی رنگ کردی

سلام .البته این کار من نیست . اما برای کار روی شیشه هم از رنگ اکرولیک میتونید استفاده کنید و هم رنگ شیشه . مورد دوم رو برای اینکه قابل شستشو بشه حتما باید در فر به مدت 1 ساعت پخته بشه در حرارت 180 درجه . بعد هم تا 12 ساعت در فر رو اصلا باز نکنید . برای رنگ اکرولیک هم میتونید از اسپری کیلر استفاده کنید . ولی کلا کار ها فوق حالت فانتزی داره
امضای mamane kiana
۲۵-۱۰-۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, Linda, بی هنر, دخترمرداد
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 11577

ارسال: #4
(۲۶-۱۰-۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ عصر)aroos123 نوشته شده توسط:  کسی می دونه این ورقه های استنسیل آماده رو از کجا میشه تهیه کرد؟

سلام . جاهایی که لوازم هنری ( قلم مو رنگ روغن و ...) دارن میفروشن .البته خیلی از لوازم تحریری ها هم دارن . اگر تهران باشید از پاساژ قائم طبقه هنرمندان و یا فروشگاه سحر در تهرانپارس میتونید تهیه کنید
امضای mamane kiana
۲۷-۱۰-۱۳۹۲, ۰۲:۱۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
بی هنر, Atefe joon, Linda
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 3

سلام نمیدونم جای سوالم اینجاست یانه ؟
ببخشید 2تا سوال دارم با رنگ آکرولیک پارچه میشه روی دیوار گچی هم با استنسیل کار کرد بدون چسب؟
روی کاغذ دیواری چی؟آیا میشه بعد اگه نخواستیم از روی گچ و کاغذ دیواری پاک کرد؟ممنون میشم اگه زود جوابمو بدیدhih
امضای شریفه
اعتراف میکنم همه چیز زیر سر من است
وقتی سرم روی شانه های توست.......
gh&s 1/5/88 (1782)
۳-۲-۱۳۹۳, ۰۹:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از شریفه به دلیل این ارسال سپاس کرده.
nasimbahari

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 31

سلام تا جایی که من میدونم رنگ های اکرولیک جز رنگ هایی که هستند که به هیچ وجه پاک نمیشن
مثلا اگر روی پارچه باشه اگر پارچه رو توی وایتکس هم بریزی ذره ای از رنگ حتی کمرنگ تر هم نمی شه چه برسه به پاک شدن
مسلما باید روی دیوار و کاغذ دیواری هم همین طور باشه مگر اینکه روش دوباره رنگ شه
۲۷-۷-۱۳۹۳, ۰۴:۵۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد