تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ فرشبافی(دستباف)
(۳۰-۰۵-۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ ب.ظ)نازی نازنازو نوشته:  سلام خانوم بی هنرhih خب شرمنده ها ولی خب اسمتون اینهDreamyeyesf
خب
من کلاسای مقدماتی فرش رو رفتم آموزشگاه ازمون40تومن گرفت ولی گف واسه تهیه وسایل تابلو فرش چیزی حدود250 هزارتومن یکم بیشتر یاکمتر هزینه باید بدین البته 40 تومنم واسه آموزش پیشرفته می خواستم ببینم شماکه تو کار فرشین میتونیین یه حدود قیمت واسه من بگین من که وارد نیستم نمیخام سرم کلاه بره چون خانواده امم اصلن راضی نیستن واسه دار این همه پول بدم ولی خودم میگم ارزششو داره
خواهش میکنم راهنماییم کنین

سلام عزیزم ، laf
این قیمتی که بهت گفتن بستگی داره که وسایلی که میخوان بهت بدن شامل چیه؟Dunnof
اگه منظور از وسایل نقشه کامپیوتری و نخش باشه باز بستگی به نقششم داره که ابعادش و طرحش چیه اگه همه چیش اوکی باشه خوبه hihhih
اما اگه بخوان واسه یه دار آموزشی و سیخ قلاب دفه باشه خیلی گرونهangelic
البته بازم قیمت دار بستگی به سایزش داره
من میدونم سیخ قلاب دفه 20 تومن
دار آموزشی 50 در 40 الان 22 تومن خریدم اگه طرح دار و داشته باشی میتونی بدی واست بسازن البته بستگی به منطقه ای هستیم داره مثلا تبریز دنیای فرش و وسایلشه
نخ چله هم پنبه ای 5 تومن به بالا
نخ و نقشه سنتی و کامپیوتری هم مختلفه قیمتاش
بعد یه چیزیم راجب ارزش فرش بگم که تنها چیزی اصلا قیمتش افت نمیکنه بلکم بالاترم میره اول فرش بعد زمین
Flowerysmile
1
پاسخ }
(۳۰-۰۵-۱۳۹۲, ۱۰:۵۳ ب.ظ)نازی نازنازو نوشته:  مرسی عزیزم
وسایلش کل وسایل لازم واسه یه تابلو فرش امتر در80 متر . شامل دفه وچاقو و سیخ وکل نخاش واسه یه تابلو وان یکاد که نخاشم مرینوس وابریشم البته ابریشمش خیلی کم یه تابلو وان یکاد که دورهاش گل کاری شده واسه نقشه هم 10 هزارتومن میگیره البته این یه نقشه اس که به همه ی کار آموزا میدن
من خود تبریز نیستم
دخترخاله ام که تب هستن میگف دوستش کلاس و کل وسایلش شده160 هزار به خاطراون شک کردم گفتم سرم کلاه میذارن1 (49)
واسه کشیدن نخاش هم که ما ترکا بهش میگیم " بوی چهماه " خودمون اون نخارو درو تا دورش میکشیم البته اینم بگما گفته از این دار دوتا تابلو در مییاد یکیش پشت دار یکیش جلوfak
پس نقشه سنتیه آره خوبه
البته بعضی ازاتحادیه ها و تعاونیای فرش کل آموزش 70 تومنه Dunnof

موفق باشی خوشحال میشم از تجربیاتت استفاده کنمhShake
1
پاسخ }
laf
(۰۱-۰۶-۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ق.ظ)s.sahel15 نوشته:  سلام بی هنر جان ببخشید اسمتون رو نمیدونم دیگه اسم کاربری تونه دیگه

عزیزم یه سوال داشتم ازتون من کاملا قالیبافی رو بلدم خانومی اگه بخوام برم امتحان بدم برا مدرک چه چیز هایی رو امتحان میگیرن بافت قالی رو با نقشه یا چله کشی رو هم باید بلد باشیHanghead

خواهش میکنم همه همین صدام میکنن راحت باشیدlaflafhih

بستگی به میزان تحصیلاتتون داره در حال حاضر فنی حرفه ای زیر سوم راهنمایی و بیسواد محسوب میکنه و فقط امتحان عملی میدن
اما سیکل به بالا باسواد محسوب میشه و یه امتحان کتبی هم باید بدن
فرقشم تو مدرکشونم هست مدرک بیسوادا باید دوباره هر 5 سال آزمون بدن تا تمدید بشه اما واسه باسوادا فقط هر 5 سال مهر تایید میخوره
امتحان عملی بستگی به آزمونگر داره اگه بخواد دقیقا طبق فنی حرفه ای عمل کنه بله از چله کشی امتحان میگیره در واقع باید روی دار هم چله کشی کنید هم نقشه ای که اونا بهتون میگن و تا میزانی که مدنظرشونه ببافید و و چله هارم ببرید و تحویل بدید
اکثرا هم نقشه قرینه میدن1 (49)
البته در حین دادن آزمون عملی درباره فرشم و مراحل بافت و... امکان داره ازت سوال بپرسن
بعضی وقتها هم یهو یه چله رو پاره میکنن میگن ترمیم کن
Dash2
1
پاسخ }
(۰۱-۰۶-۱۳۹۲, ۱۲:۲۷ ق.ظ)s.sahel15 نوشته:  پس سخته خانومی من فقط قالی بافی رو بلدم خودم با نقشه یه تابلو فرش خیام که صورتشم خودم بافتم ولی رنگرزی و فراهم کردن نخها رو خودم نمتونم جمع کنم و چله کشی رو هم از شما یاد گرفتم ولی اخرش رو نفهمیدم اخه بعد اتمام چله کشی دونخ که هست بجای نخ بالایی یه شلنگ مندازن ولی اون نخ پایینی رو دیدم ها ولی متوجه نشدم یه چیزی میندازن میکشن پایین اول فرش

این چله کشی خیلی راحت تر از اونایی بود کوجی داشت واینا
اگه سوالتونو درست فهمیده باشم منظورتون اون نخ که با سیخ کشیدمه؟Hanghead
اون اضافه نخ چله بود که با سیخ از لایه چند تا تار آخرت میکشی بین چله هات و اضافشم میچینی برای تمیزی کارته و این که در نره
1
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۰۱-۰۶-۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ق.ظ)s.sahel15 نوشته:  نه عزیزم اون دو نخ رو میگم که قبل از چله کشی میبندی به دوطرف دار به طور عمودی و نخ ها چله رو یه بار از رو و یه بار از زیرش رد میکنی هاااااااااااا اونو میگم Hanghead

آهان lafHanghead

ببینید این نخهارو اول میبندید فقط واسه چله کشی اما باید باشه
بعد از چله کشی وقتی میخوای زنجیره رو شروع کنی باید بالا کنار نخ بالا یه چوب تخت بزاری یا هرچیز دیگه پایینم اول یه چوب میزاری محکم میشی پایین بعد یه رج زنجیره بعد به عنوان اولینپود ضخیمت اون نخ و میاری پایین و میزنی حالا زنجیره رو بزارم کامل با عکساش متوجه میشی
شرمنده من بلد نیستم بی تصویر خوب توضیح بدمDunnofHanghead
1
پاسخ }
سلام خانوم گل هنرمند.....بي هنرWavesmile
من تالبوموبانقشه عددي بافتم دوست دارم بانقشه خونه بندي كاركنم توي آموزشت از كدوم نقشه استفاده ميكني؟/؟؟؟

حذف نقل قول بیمورد
Flowerysmileممكن است گاهي گريه كنم اما هيچ گاه درتنهايي گريه نمي كنم
خداوند اينجاست
اشك هاي مرا پاك ميكند.......چون
قلب من خانه ي خداست
پاسخ }
سلام مامان نیای هنرمند
ایشاالله من میخوام نقشه سنتی (خونه بندی) بگم
میخوام نقشه قرینه رو بگم که عزیزان هم قرینه بافی و یاد بگیرن واسه هم نقشه سنتی ، چون اصولا واسه امتحانای فنی هم نقشه سنتی میدن 1 (49)
قیمت فرشهایی که با نقشه سنتی دوخته شده بیشترم هستhih
راستش من زیاد نقشه کامپیوتری بلد نیستمangelicHanghead
ایشالله وقتی آموزش من تمام شد شما هم بی زحمت نقشه کامپیوتری (عددی ) و بگید(1782)
1
پاسخ }
(۱۰-۰۷-۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ق.ظ)shayna نوشته:  سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییاتون ، اگه گلیم ام بلدین لطفا آموزش گلیمم بزارین .
یک دنیا سپاس(1782)

سلام عزیزم Wavesmile
خواهش میکنم متاسفانه من گلیم و بلد نیستم Hangheadangelicاینو باید از خانم گل طلایی با اسم کاربری سمیرا مامان شهاب بخواین که ایشاالله آموزش بدن ایشون استاد گلیم بافی هستن Dreamyeyesf و خیلی هنرمندFlowerysmile

آموزش گلیم بافی
1
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۱۵-۰۷-۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ)m.b نوشته:  دوست عزیز و هنرمند وقت بخیر
قبل از هر چیز از بابت زحمتی که جهت اموزش کشیدید سپاسگزارم .من هفته اینده امتحان عملی دارم از انجاییکه داوطلب ازاد هستم ممکن است مرا در رابطه با چگونگی ازمون راهنمایی کنی؟
در ضمن میدانم برایتان زحمت است اما امکان دارد ایراد پاره شدن چله را با تصویر برایم توضیح دهید؟
خیلی خیلی متشکرم امیدوارم همیشه موفق و موید باشید(1782)

سلام عزیزم خواهش میکنم Wavesmile مرسیییییییییییی همچنینFlowerysmile(1782)
برای امتحانتون اگه منظورتون امتحان عملیه طبق اون چیزی در تهران و تا جای که من در جریانم اطراف تهران الان برای فرشبافی درجه 2 برگزار میشه شامل :چله کشی زنجیره زدن گلیم زدن(چند رج پود نازک و پود کلفت یاضخیم زدن ) یک یا چند رج ساده بافی بعد هم فکر میکنم تا 7-8 رج از نقشه رو ببافید وبعد اگه آزمونگرتون خوش انصاف باشه همون جا میگه از چله جدا کن تا بهش تحویل بدین که برای این کارم حواستون باشه همه ی چله ها رو یکباره با قیچی نزنید بلکه 5 سانت 5 سانت یکی در میان اول قیچی کنید بعد تیکه های بعدی در غیر این صورت نا منظم برش میخورهhih

اما اگه آزمونگر بخواد سخت بگیره حتما یه چله رو پاره میکنه تا شما ترمیمش کنید و در هر دوصورت ازتون سوالاتی راجب فرش میپرسن مثل : انواع نقشه و طرز پایین کشی فرش و همین بریدن چله ها و جنس انواع نخ فرشبافی و....1 (49)
درمورد تصویرم دوست عزیز من در حال حاضر دار آموزشی ندارم اما در اولین فرصت عکس اینهارو به روی چشم قرار میدم(1782)
بعد تو کتابایی که معرفی کردم اون کتابی که گفتم تشریحی توضیح داده رو هم بخونید بهتون خیلی کمک میکنهhih

موفق باشید ایشاالله آزمونتونم حتماااااااااااااااااااااااااا قبول میشیدDreamyeyesf1 (49)(1782)
1
پاسخ }
سلام
بخش پرسش و پاسخ فرش نداشتیم همین جا پرسیدم
این اصطلاحات چیه تو بافت فرش؟
اینارو هم یاد میدید؟
سیه بندی،زنجیره های مختلف،ملیله بافی،گلیم کرباس،صوف
رجشمار
واین که اگر کوجی نباشه تو دار که ایراد نداره؟اصلا تو دار فرش هست یا فقط گلیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ }