خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرسش و پاسخ نقاشی روی پارچه و باتیک

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 1666

ارسال: #1
پرسش و پاسخ نقاشی روی پارچه و باتیک
(۲۱-۹-۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ صبح)صفورا جان نوشته شده توسط:  میگم این رنگای پارچه بعد از شستشوی پارچه از بین نمیرن؟

اگه رنگ مخصوص پارچه باشه و فیکس شده باشه نه نمیره
من خودم چند سال پیش روی شال یه طرحی با رنگ پارچه کشیدم و با اتو فیکس کردم...الان دقیق یادم نیست...فروشنده میگه چه جوریه روشش

ولی پاک نشد با شستشوBathtime
امضای shivaa
معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۷-۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ صبح، توسط Galaxy.)
۲۱-۹-۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از shivaa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2349

ارسال: #2
RE: درباره باتیک
(۲۱-۹-۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ صبح)صفورا جان نوشته شده توسط:  میگم این رنگای پارچه بعد از شستشوی پارچه از بین نمیرن؟

اگه از رنگ مخصوص پارچه استفاده کنی اصلا نمیره.من خودم استفاده کردم نرفته.ولی موقع شستن با ملایمت باهاش رفتار کنhihاگه یادم نره یه نمونه کارمو میزارم برات
امضای Linda
[تصویر:  sunflower3.gif]
۲۱-۹-۱۳۹۰, ۰۴:۵۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 11577

ارسال: #3
(۱۶-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۴۴ عصر)*nazanin* نوشته شده توسط:  مامان کیانای عزیز
من می خوام یه طرح ساده روی یه پرده بندازم اونم فقط با رنگ قهوه ای تیره و یه رنگی که بتونه طرح رو روی پارچه ی کرم جذاب نشون بده.... نمیخوام حرفه ای یاد بگیرم این همه رنگ برام زیاده
چیکار کنم؟
حالا با خودت می گی این دیگه چه شاگرد بدیهVahidrk

به نظر من شا باید با استنسیل این کار رو انجام بدی خیلی راحته. اما قبلش روی 1 پارچه دیگه امتحان کن اگر طرح خاصی داری اونو روی 1 طلق منتقل کن و بعد با هویه طرحو خالی کن.اما اگر نداری 1 طرح استنسیل بخر همراه با رنگی که دوست داری.1 قلم استنسیل هم لازمه اما میتونی با 1 تکه ایر مثل ابر اسکاچ برایت هم درست کنی ابر را شبیه 1 قارچ در بیار و ته آن یعنی ساقه قارچو با چسب کاغذی از اون سفیدا سفت بپیچ.رنگ را داخل 1 زیر دستی بریز کم بریزاااا اسفنجت را داخل رنگ بزن در همون زیر دستی هی بزن زمین تا به اصتلاح زهر رنگ گرفته بشه و کارت بد نشه.حالا مییریم رو پارچه .اول اینکه باید استنسیلو با همون چسب کاغذی روی پارچه ثاثبت کنی در صورت امکا از کسی کمک بگیر که دستشو روی گوشه های استنسیل بگذاره که وقتی میخوای با ابر یا قلم ضربه بزنی استنسیلت جا به جا نشه و کارت تمیز در بیاد .تا جایی که دوست داری کم رنگ یا پر رنگ یا سایه روشن بشه به اختیار خودت ضربه بزن یادت باشه زوایا رو کامل ضربه بزنی که مثلا نوک 1 برگ بی رنگ نباشه و بد بشه.وقتی تموم شد به آرامی چسبهارو بکن و استنسیلو بر دار.رنگت خیلی غلیظ نباشه اگر بود فقط 1 قطره 1 قطره هااااا آب باهاش مخلوط کن کاملا یکنواخت بشه با آب .با این روش سایه روشن خییییییلیییی شیک میشه اگر نمونه داشته باشم توی خونه برات میگذارم ببینی.اما حتماااا امتحان و تمرین کن سریع نرو رو پارچه اصلی هااااااااااااااااااا. بعد از 1 هفته 10 دقیقه از پشت بدون بخار اتو کن تا 1 ماه نشور پارچه ات حریر نیست که؟
امضای mamane kiana
۱۷-۱۰-۱۳۹۰, ۰۱:۴۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از mamane kiana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, parva321
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

ارسال: #4
حالا این کارو با رنگهای دیگه هم امتحان کن شاید سایه روشنی از طلایی و قهوه ای و یا نارنجی سیر(نارنجی با 1 نوک سوزن رنگ مشکی) و قهوه ای جواب خوبی بده.
امضای mamane kiana
۱۷-۱۰-۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
Atefe joon, پرسپولیس66
مدیر ارشد

مدال ها

ارسال: #5
(۱۷-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ عصر)*nazanin* نوشته شده توسط:  مامان کیانا واقعا ممنونم خیلی خوب توضیح دادینClap
امیدوارم همینطوری بشه که گفتین و برم سراغ حرفه ای شدن. اینقدر خوب توضیح دادین که تشویق شدم. عکس کارمو البته اگه خراب نشه اینجا خواهم گذاشتGigglesmile

من از دیشب تا حالا همش میخوام بیام بهت بگم یاددددددت باشه زیر پارچه ای که میخوای روش کار کنی 1 کاغذ سفید بگذار تا زیر کارت کثیف نشه.مثلا اگر روی شیشه باشه حتما پشتش کثیف میشه. با این کار کوسن رو بالشی روتختی.... خیلی خوشگل میشه.و سریع هم انجام میشه. کلا توی کلاسها همیشه به استنسیل که میرسیم همه کلی ذوق میکنن
امضای mamane kiana
۱۸-۱۰-۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
Atefe joon, طاطا

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیر ارشد

مدال ها

ارسال: #6
(۱۳-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ عصر)ساناز2 نوشته شده توسط:  مرسی عزیزم (1782)حتما عکس میزارمWavesmile

شستن قلم موها یادت نره . چسب زدن روی پالت و ریختن آب.قرار دادن کاغذ زیر کارت و ....
امضای mamane kiana
۱۳-۱۱-۱۳۹۰, ۱۱:۲۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقاشی روی پارچه و باتیک اعضا خانم گل mamane kiana 94 67,299 ۲-۷-۱۳۹۵ ۱۰:۳۳ صبح
آخرین ارسال: carpet
  ایده و آموزش استفاده از تکنیکهای استنسیل و چاپ با مهر در نقاشی روی پارچه و باتیک Galaxy 28 12,590 ۲۵-۸-۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: mamane kiana
  آموزش تکنیکهای نقاشی و طراحی روی پارچه های نخی(غیر از سیلک) mamane kiana 13 7,789 ۲۲-۳-۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ صبح
  طرح هایی برای نقاشی روی پارچه وباتیک mamane kiana 85 141,814 ۱-۱-۱۳۹۳ ۰۸:۳۷ عصر
  فهرست تاپیکهای موجو در انجمن نقاشی روی پارچه و باتیک afsoon_b82 0 1,452 ۵-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ صبح
آخرین ارسال: afsoon_b82
  آموزش باتیک ( نقاشی روی پارچه های سلیک و ابریشم و ..) mamane kiana 5 4,035 ۲۸-۹-۱۳۹۲ ۰۸:۵۴ عصر
آخرین ارسال: شقایق سرخ
  مقدمه ای بر نقاشی روی پارچه و پاتیک Linda 0 84,534 ۲۸-۴-۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ عصر
آخرین ارسال: Linda

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد