امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ هنرهای خمیری
سوال و اشکالای خودتون راجع به انواع خمیر و نحوه کار با اونها رو فقط تو این تاپیک مطرح کنید

سحر جون میشه راهنماییم کنی چجوری گل شیپوری یا همون calla lili درست کنم؟
کوچولو باشه
اندازه نصف بند انگشت
میخوام دوتا گل باشه که با سیم نازک به هم وصل باشن که بشه دور تور رو باهاش بست
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
گیسو جون خمیرو که میدونی چجوری درست کنی ؟

برای پرچم گل مقدار کمی از خمیر رو رنگ زرد میزنی و گلوله ی کوچکی درست میکنی و با دستت بهش فرم اشک بلند با ریکی رو میدی و از تور ارگانزا یا تورهای معمولی که سوراخهای ریزی داره استفاده می کنی و اشکی که درست کردی رو بین تور قرار میدی و کمی تور رو فشار میدی تا خمیر کمی از سوراخهای تور بزنه بیرون . بعد اضافه ی تور رو میچینی . سیم گلسازی شماره هفت را با کمی چسب چوب در انتهای پرچمی که درست کردی فرو میبری .

برای گل برگ خمیر رو رنگ سفید میزنی . گلوله ای به اندازه ی دلخواه برمیداری و به شکل اشک تپل درمیاری و با شیشه یا جلد نوار پهنش می کنی و به دور پرچمی که آماده کردی حالت میدی . دور ساقه رو هم نوار گاترین میپیچی.

بازم اگه سوالی داشتی خوشحال میشم تونستم جواب بدم uhum
پاسخ }
گیسو جون چسب چوب یک کیلویی شمال با در قرمز رو از رنگ فروشیها و یا مغازه های فروش لوازم گلسازی باید بخری. این نوع چسب چوب بعد از خشک شدن بی رنگ میشه و مناسب گل چینی و عروسک سازی هستش .
پودر نشاسته ی ذرت رو از همون مغازه فروش لوازم گلسازی و یا از عطاری تهیه می کنی .

رنگ روغن درنا یا کیمیا یا مارکهای دیگه رو از لوازم تحریری یا همون فروش لوازم گلسازی داره . وازلین یا روغن مایع خوراکی هم که در دسترس هستش .

عزیزم برای درست کردن خمیر کمک خواستی درخدمتم uhum
پاسخ }
خانمی اسپری براق کننده میزنن که در همه خرازی ها یافت میشه به اسپری کیلر هم معروفه
پاسخ }
(۲۹-۰۸-۱۳۹۰, ۰۲:۴۸ ب.ظ)ghazal_1368_22@yahoo.com نوشته:  ببخشیدبرای براق شدن خمیرچکاربایدکردha
[/quote]

ببخشید که من جواب میدم...
در نهایت وقتی کارتون خشک شد باید از اسپری کیلر استفاده کنید و روی کار اسپری کنید
که میتونید از رنگ فروشیها بخرید...
یا اینکه
از وارنیش استفاده کنید و با قلمو به سطح کار بزنید که کمی سخت تره...پیشنهاد من همون اسپری هستHanghead
معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
پاسخ }
سلام خمیر رو بعد ساختن برای اینکه تمیز بمونه یا حالتش عوض نشه کجا بزارم
پاسخ }
سلام چه کار کنم کارام تمیز در بیاد 2.بعد ساخت عروسک روی چی بزارم تا خشک شه چون کارام حالتشون رو از دست میدن و روی پنبه هم گذاشتم پرز گرفت؟لطفا پاسخ بدهید
پاسخ }
(۱۲-۰۹-۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ب.ظ)صفورا جان نوشته:  2.بعد ساخت عروسک روی چی بزارم تا خشک شه چون کارام حالتشون رو از دست میدن و روی پنبه هم گذاشتم پرز گرفت؟لطفا پاسخ بدهید

سلام...فکر کنم روی یک کهنه ی پارچه ای که پرز نمیده و به صورت توده در آوردین بزارین خوب باشه....ha
مثل پنبست ولی پرز نمیده
پاسخ }
(۱۲-۰۹-۱۳۹۰, ۰۲:۳۳ ب.ظ)صفورا جان نوشته:  من هر بار که خمیرم رو ورز میدم نرم تر میشه بعد هم که رنگ میزنم سست تر چه کار کنم نمیشه هم که ورزش نداد!راستی به نظرتون برای ساخت عروسک سایز 20 قسمت بدن {اگه خمیر بزرگ رو کامل استفاده کنم خیلی خمیر میبره قبلا داخلش اسفنج کار میکردم کار تمیز در نیومده ،نرمه اسفنج داشته }چه کار کنم/التماس دعا

صفورا جان...الان بچه هایی که با خمیر کار میکنن نیستن...بازم سر بزن حتما جواب سوالتو میدن
ولی به اینجا هم یه سر بزن شاید به دردت بخوره
http://www.khanoomgol.com/thread-829.html
پاسخ }
من از خیر سوالهای قبلیم گذشت یکی بگه چه رنگایی روقاطی کنم بشه رنگ صورت عروسک؟همچین برنزه روشنترش؟
پاسخ }