• 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ و رفع اشکال چرم دوزی
(۱۳-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ صبح)kiyana74 نوشته است: دوستان هر وقت گفتید آموزش چهل تیکه رو شروع کنم!
فقط باید تو یه مربع 19*20 طرح مورد نظرتون رو بکشید هرطرحی دوست داریدفقط برای اول کار طرح شلوغ نکشید و سعی کنید تیکه ها بزرگ باشن که اذیتتون نکنهFlowerysmile

کیانا جان یه طرح که به نظرت خوبه رو انتخاب کن و لطف کن بهمون یاد بده.
راستی چرا مربع نباید 20 در 20 باشه ؟ چرا یه ضلعش حتما باید یه سانت کوچیکتر باشه؟
  پاسخ
(۲۶-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ صبح)persika نوشته است: میشه نحوه ی وصل کردن قفل های کیف اداری رو آموزش بدین؟منظورم اونایی هست که پیچ ریز داره.آیا باید جای پیچ سوراخ بشه روی چرم یا اینکه پیچ روی چرم قرار میگیره و احتیاجی به سوراخ کردن چرم نیست.

اگر قفل شما پیچ داشته باشه خیلی بهتره که بدون سوراخ کردن چرم پیچ رو بپیچونید چون سر جاش محکم میشه و پیچ جای خودشو پیدا می کنه
اما اگر چرم بسیار سخت باشه جای پیچ رو علامت بزنید و یک سوراخ ریز با سمبه بزنید
  پاسخ
(۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۷:۳۵ عصر)ذغال نوشته است:
(۱۳-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ صبح)kiyana74 نوشته است: دوستان هر وقت گفتید آموزش چهل تیکه رو شروع کنم!
فقط باید تو یه مربع 19*20 طرح مورد نظرتون رو بکشید هرطرحی دوست داریدفقط برای اول کار طرح شلوغ نکشید و سعی کنید تیکه ها بزرگ باشن که اذیتتون نکنهFlowerysmile

کیانا جان یه طرح که به نظرت خوبه رو انتخاب کن و لطف کن بهمون یاد بده.
راستی چرا مربع نباید 20 در 20 باشه ؟ چرا یه ضلعش حتما باید یه سانت کوچیکتر باشه؟

فکر کنم اینطور زیبا تره و به ما اینطور یاد دادن .اموزشش رو تو بخش اموزش چرم دوزی میزارم
هنوز وقتی میگن عروس خانووم باورم نمیشه منظورشون منمgag
یعنی اینقدر سریع و یهویی؟؟
  پاسخ
مرسی کیانا جون بی صبرانه منتظر آموزشهات هستیم.
دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنید.
اگه بخوایم کل کیف چرم محکم بایسته از چه لایی باید استفاده بشه؟
برای محکم کردن دو طرف کیف و همینطور کف کیف از چه لایی باید استفاده کرد؟
برای وصل لایی موکتی که خیلی سفت هست چه کار باید کرد؟
لایی هایی که برای محکم کردن پرده استفاده می کنن اسمشون چیه و آیا میشه برای محکم کردن کیف هم از اونا استفاده کرد و چگونه؟
ببخشید اینقدر سوال کردم.
  پاسخ
ببخشید کیانا جون من قات زدم این مدلی که برای چهل تیکه گذاشتید که مربع نیست یه نیم دایره هست. آخه شما گفتید باید در یک مربع 20 در 19 باشه.Dunnof
بعد این لایه سوزنی همون لایه حریره که با اتو می چسبونن؟
لایی سوزنی رو با اتو به چرم چسبوندید؟
Hanghead
  پاسخ
یه مربع 19*20 میکشی بعد توش طرحت رو میکشی من اونجا نصفش رو چسبوندم
نه به همون که چرم میفروشه بگو آستر سوزنی بهت میده واسه همه ی کیفا استفاده میشه
نه با چسب کرافت یا چسب آهن چسبونده میشه
اگه سوالی بود درخدمتم
هنوز وقتی میگن عروس خانووم باورم نمیشه منظورشون منمgag
یعنی اینقدر سریع و یهویی؟؟
  پاسخ
(۲۶-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ عصر)ذغال نوشته است: مرسی کیانا جون بی صبرانه منتظر آموزشهات هستیم.
دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنید.
اگه بخوایم کل کیف چرم محکم بایسته از چه لایی باید استفاده بشه؟
برای محکم کردن دو طرف کیف و همینطور کف کیف از چه لایی باید استفاده کرد؟
برای وصل لایی موکتی که خیلی سفت هست چه کار باید کرد؟
لایی هایی که برای محکم کردن پرده استفاده می کنن اسمشون چیه و آیا میشه برای محکم کردن کیف هم از اونا استفاده کرد و چگونه؟
ببخشید اینقدر سوال کردم.

برای محکم کردن کل کیف از لایی جورابی استفاده کن
برای کف کیف از لایی شلاقی استفاده کن
شلاقی رو باید از اندازه ی مورد نظر کوچیک تر ببری چون با سمبه سوراخ نمیشه
اما اگر لایی جورابی رو اندازه الگو هم ببری می تونی با سمبه سوراخش کنی
لایی جورابی و همچنین شلاقی با چسب کرافت بین چرم اصلی و لایی سوزنی چسبانده و مخفی میشه
لایی پرده نوعی لایی چسبه و برای پارچه کاربرد داره نه برای چرم
  پاسخ
مرضیه خانم عزیز (1782) می شه روش دوخت این کیف های بازاری که یک دهانه فلزی سرشون دارن و به این دهانه ها هم دو تا توپ فلزی وصله و باهاش در کیف رو می بندن و دیگه نیازی به زیپ ندارن رو برامون توضیح بدید؟
خیلی ممنونم
  پاسخ
(۲۹-۸-۱۳۹۲, ۰۶:۳۴ عصر)ذغال نوشته است: سلام دوستان عزیزم
می خواستم بدونم برای پاک کردن چسب آهن از روی چرم و همینطور خودکار اکلیلی باید چیکار کنیم؟
یه سوال دیگه هم دارم و اون اینه که من یه چرم زرشکی رنگ خریدم و با آستری مشکی رنگ آستری بهش دادم اما الان کناره های برش من شکل زیبایی نداره آیا بعد از دوخت حل می شه یا اینکه باید آستر زرشکی بهش می دادم ؟
البته خود چرمش پشتش پشمهای مشکی داشت و این باعث می شه که کناره ها کار رنگ زرشکی نداشته باشه.
خیلی ممنونم
سلام دوست عزیز
برای پاک کردن چسب و خودکار از پاکن مخصوص چرم استفاده کنین اکه کمی هم خیس باشه بهتر عمل می کنه
اگه چرم و آستری رو دقیق بریده باشین جوری که بر هم منطبق باشن بعد از دوخت حالت بهتری پیدا میکنه مطمئن باشین
  پاسخ
خانومی سلام خودکار رو با دستمال خیس هم میشه پاک کرد به راحتیFlowerysmile
آنه ! تكرار غریبانه روزهایت چگونه گذشت ، وقتی روشنی چشمهایت ، در پشت پرده های مه آلود اندوه ، پنهان بود. با من بگو از لحظه لحظه های مبهم كودكی ات ، از تنهایی معصومانه دستهایت...
  پاسخ