امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ و همفکری برای ساخت زیورآلات دست ساز
(۱۸-۰۴-۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ب.ظ)fati.ms نوشته:  
(۱۸-۰۴-۱۳۹۲, ۰۷:۰۶ ق.ظ)rafighi نوشته:  
(۱۷-۰۴-۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ب.ظ)fati.ms نوشته:  سلام خسته نباشسد
تو کار با مفتول برا درست کردن انگشتر و یا گردنبند و گوشواره مفتول شماره چند باید استفاده کنم.مال من خیلی کلفته.ممنون میشم راهنمایی کنیدFlowerysmile

دوست عزیز هیچ محدودیتی برای شماره ها وجود نداره...از شماره0.5 تاشماره 2 قابل استفاده است...باید موقع خرید ببینید کدوم سایز باب سلیقتونه...من شخصا بسته به طرحم از تمام شماره ها استفاده میکنم....موفق باشید.
خوب شما چه شماره ای پیشنهاد میکنید؟مخصوصا برا انگشتر و اون تیکه هایی که درست میکنیم تا به سرویس وصل کنیم
عزیزم برای کار زیورآلات با برنج یکی از معمول ترین سایز ها سایز 0/9 هست برای پایه گوشواره خود بدنه کار و ... کاربرد داره در کنارش سایز 1 و 1/2 استحکام و زمختی بیشتری داره و ازش استفاده میشه برای پیچیدن سیم دور کار از سایزهای 0/5 و 0/4 استفاده میشه این اعدادی که اسم بردم در واقع سطح مقطع و قطر مفتول هستند به میلی متر بنا به سلیقه و طرح مورد نظر انتخاب میشن بدیهیه که هرچه پایینتر باشه سیم ظریفتر و نازکتر و هرچه بالاتر باشه محکم تر و کلفت تر خواهد بود
از بوی تند سیب سرم گیج میرود
پروردگار من، تبعید جای خود، بر دارمم زنی
آدم نمیشوم...
پاسخ }
(۱۷-۰۴-۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  خانوم رفیقی ممنون از راهنمایی تون یه سوال دیگه هم داشتم من چکش عادی دارم ولی کارام تمیز نمی شه .این کارها چکش خاصی می خواد ؟ اگه می خواد اسمش چیه؟
با اجازه از اساتید. شاید تجربیات من بدردت بخوره دوست عزیز، برای چکش کاری استفاده از چکش معمولی چندان گزینه خوبی نیست باید چکشی تهیه کنی که کاملا سطحش صاف و صیقلی باشه و دو سر متفاوت داشته باشه یک سرش که مثل چکش معمولی سرتخته و سر دیگه اش که مهمه باید کاملا گرد و توپی باشه از این سر استفاده کردن کارارو تمیزتر درمیاره چون رد زوایای سر تخت چکش روی کار نمیمونه و اگه کار ظریفو نازکه باید از چکشهایی با سر فیبری یا پلاستیکی استفاده کنی تا کار صدمه نخوره در ضمن چکش کاری کاری مداومه و یه جور مهارته که با دقیق و ظریف عمل کردن و حوصله به خرج دادن حتما نتیجه خوبی میده.
آدم نمیشوم...
پاسخ }
(۱۹-۰۴-۱۳۹۲, ۰۷:۲۷ ب.ظ)mim.ar نوشته:  سلام.کسی می دونه ورق فلزات (برنج، مس،استیل...) رو چه شکلی میشه حالت داد؟و کدوم حالت دادنش بدون امکانات تخصصی و به صورت خونگی راحت تره؟اصلن ممکنه؟
تو فلزهایی که من باهاشون سرو کار داشتم انتخاب اولم برنجه به نظرم شکل پذیری این فلز از استیل بهتره ورق برنج با ضخامت اگه اشتباه نکنم 0/3 میلی متر یا 0/4 استفاده میشه یا حتی 0/7 هم هست. طرحتو رو کاغذ میکشی با چسب مایع میچسبونی روی ورق بعد با استفاده از اره مویی دور طرح رو میبری اگه طرحت پیچیده باشه و اشکال درهم باشه علاوه بر اره مویی باید یک دستگاهی داشته باشی تا سوراخ تو شکل ایجاد کنی بعد تیغه اره مویی رو توش بذاری تا شکلو دربیاری برای صاف کردن لبه های تیز ورق سوهان هم لازمه.
آدم نمیشوم...
پاسخ }
(۲۳-۰۴-۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ)الهام گل نوشته:  [quote='mim.ar' pid='743769' dateline='1373471841']
سلام.کسی می دونه ورق فلزات (برنج، مس،استیل...) رو چه شکلی میشه حالت داد؟و کدوم حالت دادنش بدون امکانات تخصصی و به صورت خونگی راحت تره؟اصلن ممکنه؟
تو فلزهایی که من باهاشون سرو کار داشتم انتخاب اولم برنجه به نظرم شکل پذیری این فلز از استیل بهتره ورق برنج با ضخامت اگه اشتباه نکنم 0/3 میلی متر یا 0/4 استفاده میشه یا حتی 0/7 هم هست. طرحتو رو کاغذ میکشی با چسب مایع میچسبونی روی ورق بعد با استفاده از اره مویی دور طرح رو میبری اگه طرحت پیچیده باشه و اشکال درهم باشه علاوه بر اره مویی باید یک دستگاهی داشته باشی تا سوراخ تو شکل ایجاد کنی بعد تیغه اره مویی رو توش بذاری تا شکلو دربیاری برای صاف کردن لبه های تیز ورق سوهان هم لازمه.
[/quote

اگر منظورتون از حالت دادن اره کاری و در آوردن طرح باشه،همون کاری که دوستمون گفتن،معمولترینشه.اما اگه منظورتون فرم دادن و ایجاد طرح روی خود ورق یاشه،اول باید بعد ازبریدن قطعه (اره یا قیچی)اونو حرارت بدین(روی صفحه نسور وبا فندک های مخصوص)بعد توسط چکش یا قالب خوشه بهش فرم بدین
پاسخ }
سوالی داشتم خدمتتون برای درست کردن زنجیر که مفتول رو دور یک شی استوانه میپیچیم بعد داخل اره مویی میکنیم و می بریم تا حلقه ها جدا شن من اینو امتحان کردم نشد اصلن یعنی نبرید فکر کنم اشکال از تیغه اره ام باشه تیغه خاصی با شماره خاصی احتیاجه؟ چی برای این کار مناسبه؟
آدم نمیشوم...
پاسخ }
سلام. برای ساخت زیورآلات خمیری ، از چه خمیری باید استفاده کرد؟Dunnof
پاسخ }
(۰۹-۰۵-۱۳۹۲, ۰۴:۳۱ ق.ظ)الهام گل نوشته:  سوالی داشتم خدمتتون برای درست کردن زنجیر که مفتول رو دور یک شی استوانه میپیچیم بعد داخل اره مویی میکنیم و می بریم تا حلقه ها جدا شن من اینو امتحان کردم نشد اصلن یعنی نبرید فکر کنم اشکال از تیغه اره ام باشه تیغه خاصی با شماره خاصی احتیاجه؟ چی برای این کار مناسبه؟

تیغ اره باید آهن بر باشه ،من از تیغ اره آهو استفاده میکنم ،شماره 0.اما اگه تازه کارید شماره 2بگیرید که زود به زود نشکنه
پاسخ }
(۰۹-۰۵-۱۳۹۲, ۰۴:۳۱ ق.ظ)الهام گل نوشته:  سوالی داشتم خدمتتون برای درست کردن زنجیر که مفتول رو دور یک شی استوانه میپیچیم بعد داخل اره مویی میکنیم و می بریم تا حلقه ها جدا شن من اینو امتحان کردم نشد اصلن یعنی نبرید فکر کنم اشکال از تیغه اره ام باشه تیغه خاصی با شماره خاصی احتیاجه؟ چی برای این کار مناسبه؟

خوانومی میتونی بعد از اینکه سیم رو دور لوله پیچوندی و در اوردی از سیم چین استفاده کنی
یکی یکی میچینیشون
همه رو باهم داخل سیم چین نکن چون دستت درد میگیره
تقصیر ما نیست که بر روی حرفهایمان نمی مانیم، ما بر زمینی زندگی میکنیم که هر روز خودش را دور میزند...
پاسخ }
از خانم گلهای حرفه ای که تو کار ساخت زیورآلات هستن یه سوال داشتم این وسیله که عکسشو گذاشتم از توی یه ژورنال خارجی گرفتم اسمش jig هست فکر کنم میخواستم بدونم کسی هست که باهاش کار کرده باشه از کجا تهیه کرده تهران دارن این وسیله رو ؟
[عکس: 1375639564811.jpg]
[عکس: 1375639564882.jpg]
آدم نمیشوم...
پاسخ }
(۱۳-۰۵-۱۳۹۲, ۰۹:۴۳ ب.ظ)الهام گل نوشته:  از خانم گلهای حرفه ای که تو کار ساخت زیورآلات هستن یه سوال داشتم این وسیله که عکسشو گذاشتم از توی یه ژورنال خارجی گرفتم اسمش jig هست فکر کنم میخواستم بدونم کسی هست که باهاش کار کرده باشه از کجا تهیه کرده تهران دارن این وسیله رو ؟
سلام دوست عزیز....این وسیله در ایران نیست...برای من یه چیزی شبیه این از ترکیه آوردن البته از جنس فایبر گلاس و در سایز کوچیکتر....ولی کار کردن با اون یه کم دردسر داره و بیشتر بدرد افراد مبتدی میخوره که میخوان خیلی اصولی و نکته به نکته کار کنن....ضمنا خودت میتونی با یه تخته و چندتا میخ اونو بسازی...تخته رو شبیه شکل تقسیم بندی کن و میخارو از زیر تخته بکوبون تا کاملا بیاد بالا ...همون کارو میتونی باهاش انجام بدی.....
الهي من در كلبه حقيرانه خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري.......
من چون تويي دارمو تو چون خودي نداري......
پاسخ }