امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ و همفکری برای ساخت زیورآلات دست ساز
اسم این وسیله jig wig هست
و بیشتر هم با گیج های پایین سیم مثل 22 یا 20 میشه کار کرد
مثلا کار کردن با گیج 18 با این وسیله سخته
خیلی بهتره که از وسیله که عکسش رو گذاشتم استفاده کرد
من که یه دونه از اینا دارم و واقعا هم ازش راضیمhih

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
راستش من از ایران نخریدم واسه همین اسم ایرانیش رو نمیدونم چیه
من قبلا این یکی رو که عکسش رو الان گذاشتم داشتم و هر بار که میخواستم چیزی درست کنم با ماژیک روش علامت میزدم که یادم نره.hih ولی یه دفعه که رفته بودم بیرون اون وسیله بالایی رو دیدم که گرفتم. اسمشون plier هست
که به اسم round nose plier میشناسن( اینایی که عکسشون رو گذاشتم)

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
(۱۶-۰۴-۱۳۹۲, ۱۱:۵۰ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  سلام
كارهايي كه با مفتول درست مي شه چكار كنيم كه مثل مغازه ها مفتول صاف بشه . من از چكش استفاده كردم ولي خوب نشد. دستگاه خاصي وجود دارد براي صاف كردن مفتول؟

من از این نوع وسیله که عکسش رو گذاشتم استفاده میکنم. سرش پلاستیکی هست که بدون اینکه به سیم آسیبی برسه میتونید صافش کنید.

فایل‌های پیوست عکس(ها)

هر خرابی رو میشه درست کرد، جز ذات خراب
پاسخ }
(۱۴-۰۵-۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ب.ظ)parparisa نوشته:  
(۱۶-۰۴-۱۳۹۲, ۱۱:۵۰ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  سلام
كارهايي كه با مفتول درست مي شه چكار كنيم كه مثل مغازه ها مفتول صاف بشه . من از چكش استفاده كردم ولي خوب نشد. دستگاه خاصي وجود دارد براي صاف كردن مفتول؟

من از این نوع وسیله که عکسش رو گذاشتم استفاده میکنم. سرش پلاستیکی هست که بدون اینکه به سیم آسیبی برسه میتونید صافش کنید.
دوست عزیز این وسیله ای که شما معرفی کردین فقط برای سیمهای خیلی ظریف کارایی داره و معمولا برای چکش کاری از مفتولهای ضخیم استفاده میشه...ضمن اینکه پس از چندین بار استفاده پلاستیک سر ابزار ساییدگی پیدا میکنه و عملا قابل استفاده نیست.....چکش کاری یه نوع مهارته که شدت ضربه ها در شکل گیری و صاف بودن مفتول تاثیر داره و بمرور زمان این تجربه بدست میاد....فقط نیاز به تمرین فراوان داره....
الهي من در كلبه حقيرانه خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري.......
من چون تويي دارمو تو چون خودي نداري......
پاسخ }
(۱۵-۰۵-۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ ق.ظ)parparisa نوشته:  ممنون از پاسختون
ولی من مدتهاست که از هر دو وسیله استفاده میکنم
هم چکش ( با توجه به نوع استفاده که نوع چکش هم فرق میکنه) و هم از اون نوع انبری که عکسش رو گذاشتم
من از گیج 12 گرفته تا گیج 28 استفاده کردم
و همونجور که میدونید گیج12 خیلی خیلی ضخیم هست و هیچ مشکلی هم تا الان برای انبر پیش نیومده.
من نظر شخصی خودم که این کار رو میکنم گفتم
Flowerysmile
ممنون از اینکه در پاسخگویی همکاری میکنید....ولی چون از تمام نقاط ایران عضو این سایت هستن و ممکنه در شهرهای کوچکتر دسترسی به خیلی از ابزارآلات حرفه ای نداشته باشن سعی کنیم ابزاراتی رو معرفی کنیم که عمومیت بیشتری داشته باشه و همه بتونن تهیه کنن نه اینکه خیلی از اعضا فقط حسرت تهیشو داشته باشن .من بعنوان مربی میتونم یه منو بلند بالا از ابزارات جواهر سازیرو تصویر بذارم ولی چون میدونم در همه جای ایران امکان تهیش نیست و عده ای فقط بیننده اند از بسیاری از پاسخها پرهیز میکنم....موفق باشید.
پاسخ }
سلام parparisa جون ممنون از اینکه جواب سوالم رو دادی . من هر کاری می کنم با چکش بازم سیم مفتولم صاف از اب در نمی یاد . دیگه کلافه شدم این وسیله که گفتید تا سیم شماره چند رو صاف می کنه؟
پاسخ }
من همه گیجی رو باهاش صاف کردم بدون کوچکترین مشکل
این رو هم در نظر بگیرید شما نمیتونید با چکش معمولی این کارو بکنید
چون چکش معمولی شکل فلز رو عوض میکنه
یه سری چکش هست که سرشون حالت پلاستیکی داره و میتونی از اون برای صاف کردن مفتول استفاده کنی
ولی من خودم این کارو نمیکنم.1 (49)
اگه وسیله ای نداری سعی کن تا حد امکان از دستت استفاده کنی تا صافش کنی
پاسخ }
(۱۵-۰۵-۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ)parparisa نوشته:  
(۱۵-۰۵-۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  سوالم دیگم در مورد گوشاره ای که ساخته بودید و عکسشو گذاشتید هست توش نوشتید با گیج ساختم گیج چیه؟؟

یک نوع رده بندی برای سایز مفتول هست
هرچی شماره پایین تر باشه، مفتول ضخیم تره و هر چی شماره بالاتر باشه مفتول نازک تره
مثلا گیج 14 خیلی ضخیم هست
و گیج 24 ظریفFlowerysmile
یه نوع شماره بندی دیگه هم در بازار مفتول فروشها هست که شماره بندیها از 0.3 و 0.5 و 0.7 و 0.9 و 1 و 1.2 و 1.5 و 2 و رو ببالا شروع میشه که هرچی شماره ها بالا میره مفتول ضخیمتر میشه...مثلا شماره 0.3 مثل نخ قرقره و روببالا تا 2 که حداکثر شماره اییه که مناسب زیورآلاته...Flowerysmile
پاسخ }
(۱۵-۰۵-۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  سلام parparisa جون ممنون از اینکه جواب سوالم رو دادی . من هر کاری می کنم با چکش بازم سیم مفتولم صاف از اب در نمی یاد . دیگه کلافه شدم این وسیله که گفتید تا سیم شماره چند رو صاف می کنه؟

من امروز یه خانومی رو دیدم به انبرش چسب زده بود که بتونه مفتولش رو باهاش صاف بکنهfak
اینم یه ایده است دیگه .Flowerysmile
پاسخ }
نقل قول:سلام.میشه درست کردن بن

د دستبند رو آموزش بدید که چطور تنگ و باز میشه؟

دوست عزیز من خدمتتون عرض کردم، که من آموزش دهنده خوبی نیستم Dreamyeyesf ولی سعی میکنم تا جایی که میتونم براتون این مدل رو توضیح بدم.. در هر صورت هستند کسانی اینجا که کارشون آموزش هست
بعد از اینکه مدلی که خواستید رو به عنوان دستبند ساختید. دو نخ انتهایی رو از کنار هم عبور بدید... بعد یه نخ دیگه بردارید و شروع کنید گره زدن ( فکر میکنم گره زدنش مثل دستبند فرندشیپ باشه، البته من تاحال دستبند فرندشیپ نساختم Dash2 ( فقط بلدم از روش کومیهیمو استفاده کنم1 (49)) بعد از اینکه به تعداد لازم گره زدید، دو سر انتهایی دستبندتون رو گره های کوچولو بزنید که از این گره ساخته شده بیرون نیاد...
امیدوارم تونستم منظورم رو برسونم Hanghead
پاسخ }