امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ و همفکری برای ساخت زیورآلات دست ساز
(۰۸-۰۸-۱۳۹۲, ۰۱:۳۹ ب.ظ)وفای خوبان نوشته:  بچه ها میشه بگید وسایل ساخت زیور آلات در حد معمول چیا هستنو از کجای تهران میشه خرید؟(قیمت مناسب)Flowerysmile

سلام...یه سری ابزار کار لازمه که معمولترینش سیمچین-دم گرد و دم کجه....و یه سری هم خرجکار زینتی یه که سلیقه ای یه و همه ی اینارو میتونید از بازار بزرگ تهران- مسجد شاه-پاساز اردیبهشت تهیه کنید....Wavesmile
الهي من در كلبه حقيرانه خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري.......
من چون تويي دارمو تو چون خودي نداري......
پاسخ }
(۰۸-۰۸-۱۳۹۲, ۰۳:۵۶ ب.ظ)sammi نوشته:  سلام

مارکیز و لپه ای چی هستن ؟ میشه اگه میدونید عکس هم بزارید ؟

Flowerysmile
سلام...مارکیز و لپه ای نوعی سنگ روی لباس هست که از نوع دوختی و چسبی در بازار موجوده و دو جنس کریستال و پلاستیکی موجوده که کریستال اون شفافتر و گرون قیمتتره....متاسفانه تصویرشو ندارم ولی مارکیز تقریبا لوزی شکل و لپه ای همونطور که از اسمش پیداست لپه ای شکله....Wavesmile
پاسخ }
(۱۲-۰۸-۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ)persika نوشته:  دوستان میخوام بدونم شما زیورآلاتی رو که درست میکنید چطور قیمت گذاری میکنید؟لطفا خیلی سریع جواب بدید. امیدوارم جای سوالم درست باشه.

سلام دوست عزیز...قیمت گذاری زیور آلات روش مشخصی نداره ....بسته به تمیزی کار-نوع کاری که روی اون انجام میدین-جنسی که برای کارتون استفاده میکنین- و جاییه که بفروش میرسه...گاهی اوقات ممکنه دو تا جنس دقیقا همشکل رو روی دوتا کار بزنین که یه جنس رنگ ثابت داره و یه جنس تضمینی نیست ولی دقیقا شبیه همند ولی با توجه به نوع جنس قیمتشون چندهزار تومان تفاوت پیدا میکنه....Wavesmile
پاسخ }
(۱۲-۰۸-۱۳۹۲, ۰۶:۵۴ ق.ظ)rafighi نوشته:  
(۱۲-۰۸-۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ)persika نوشته:  دوستان میخوام بدونم شما زیورآلاتی رو که درست میکنید چطور قیمت گذاری میکنید؟لطفا خیلی سریع جواب بدید. امیدوارم جای سوالم درست باشه.

سلام دوست عزیز...قیمت گذاری زیور آلات روش مشخصی نداره ....بسته به تمیزی کار-نوع کاری که روی اون انجام میدین-جنسی که برای کارتون استفاده میکنین- و جاییه که بفروش میرسه...گاهی اوقات ممکنه دو تا جنس دقیقا همشکل رو روی دوتا کار بزنین که یه جنس رنگ ثابت داره و یه جنس تضمینی نیست ولی دقیقا شبیه همند ولی با توجه به نوع جنس قیمتشون چندهزار تومان تفاوت پیدا میکنه....Wavesmile
خب دوست عزیزم مثلا من برای حساب کردن قیمت محصولات چرمی اول قیمت موادی که استفاده کردم رو حساب میکنم و اون قیمتی که درمیاد رو دو برابر میکنم.حالا برای زیورآلات باید چطوری حساب کنم.آخه الان مشتری دارم ولی نمیدونم چه قیمتی براشون حساب کنم؟رنگ ابزار هم ثابت هست. ترکیب اشبالت و مهره ی فیروزه ای هستش.
پاسخ }
(۲۹-۰۸-۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ)persika نوشته:  سلام دوستای عزیزم.شما برای چسبوندن سنگ های فیروزه ای یا هر چیز دیگه ای روی حلقه ی انگشتر از چه چسبی استفاده میکنید که استحکام داشته باشه؟فقط میخوام از چسب استفاده کنم و باید خیلی محکم باشه.به جز چسب قطره ای اگر چیزی میدونید بگید چون چسب قطره ای حالت شکنندگی پیدا میکنه و اگر ضربه بخوره میشکنه
سلام من شخصا سهی میکنم همیشه از سنگهای سوراخدار استفاده کنم که بتونم با سیم ببندمشون...ولی در بازار چسبی هم به نام چسب 1-2-3 (یک دو سه)موجوده که دوامش از قطره ای خیلی بالاتره ولی من امتحان نکردم...میتونی اون رو هم امتحان کنی....
پاسخ }
(۲۹-۰۸-۱۳۹۲, ۰۷:۰۵ ق.ظ)rafighi نوشته:  
(۲۹-۰۸-۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ)persika نوشته:  سلام دوستای عزیزم.شما برای چسبوندن سنگ های فیروزه ای یا هر چیز دیگه ای روی حلقه ی انگشتر از چه چسبی استفاده میکنید که استحکام داشته باشه؟فقط میخوام از چسب استفاده کنم و باید خیلی محکم باشه.به جز چسب قطره ای اگر چیزی میدونید بگید چون چسب قطره ای حالت شکنندگی پیدا میکنه و اگر ضربه بخوره میشکنه
سلام من شخصا سهی میکنم همیشه از سنگهای سوراخدار استفاده کنم که بتونم با سیم ببندمشون...ولی در بازار چسبی هم به نام چسب 1-2-3 (یک دو سه)موجوده که دوامش از قطره ای خیلی بالاتره ولی من امتحان نکردم...میتونی اون رو هم امتحان کنی....

سلام
این چسب 123 که پیشنهاد کردید خیلی کار کردن باهاش مهارت میخواد چون به شدت با رطوبت واکنش میده و بعد از چسبیدن دیگه هیچ جور جدا نمیشه
از این چسب واسه چسبوندن سنگهای بزرگ برای نمای بیرون خونه ها استفاده می کنن
حتی نمِ سر انگشتای دست هم باعث چسبیدن انگشتها به هم میشه و واسه جدا کردن انگشتاتون باید برید دکتر تا جداشون کنید
این اطلاعات من از این چسب بود
ولی تا حالا خودم باهاش کار نکردم گفتم بگم که مراقب باشیدHanghead
شایم مدل ملایمترش باشه که من بی خبرمDunnof

حدیث قدسی : هر بنده ای از بندگانم به جای پناه بردن به دیگری با نیت خالص به من پناه آورد ، از کارش چاره جویی میکنم ، حتی اگر آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست علیه او توطئه کنند.
پاسخ }
سلام.ممنون از راهنماییتون.من هم از سنگ های سوراخ دار استفاده میکنم اما مثلا سنگم بزرگتر از صفحه سوراخ دار حلقه انگشتر هست نمیتونم دیگه با سیم وصلش کنم یا اصلا مدل انگشترم جوری نیست که بشه از سیم استفاده کرد.
اگر امکانش هست نحوه وصل کردن سنگ با سیم رو یاد بدید.Flowerysmile
پاسخ }
(۰۱-۰۹-۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ب.ظ)persika نوشته:  
سلام.ممنون از راهنماییتون.من هم از سنگ های سوراخ دار استفاده میکنم اما مثلا سنگم بزرگتر از صفحه سوراخ دار حلقه انگشتر هست نمیتونم دیگه با سیم وصلش کنم یا اصلا مدل انگشترم جوری نیست که بشه از سیم استفاده کرد.
اگر امکانش هست نحوه وصل کردن سنگ با سیم رو یاد بدید.Flowerysmile

دوست عزیز روش خاصی نداره....از سیمهای برنجی خیلی نازک(معمولا 0.7)استفاده میکنم و سیمو از سوراخهای سنگ عبور داده اگر پایه انگشتر سوراخ داشت از سوراخ پایه هم عبور داده به زیر کار میبندیم ولی اگر پایه انگشتر سوراخ نداشت باید سیمو زیر رکاب مهار کنید....این کار فقط دقت فراوان میخواد که سیمو بتونین بدون اینکه دیده بشه یا روی انگشت خراش ایجاد کنه مهار کنین....موفق باشید...
پاسخ }
(۱۱-۰۹-۱۳۹۲, ۰۱:۴۹ ب.ظ)persika نوشته:  
(۱۱-۰۹-۱۳۹۲, ۰۶:۳۵ ق.ظ)rafighi نوشته:  
(۱۱-۰۹-۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ ق.ظ)persika نوشته:  سلام.خرج کارهایی که رنگ زرد دارن یا مثلا قفل گردنبند یا حلقه ها یا زنجیرهایی طلایی معمولا بعد از مدتی رنگشون سیاه میشه. باید چیکار کنم که رنگشون ثابت باشه؟ یه مغازه دار سیلر کیلر رو بهم پیشنهاد کرد نظر شما چیه خانم رفیقی؟
اگر خرج کارها برنج ترکیه باشن به هیچوجه سیاه نمیشه و اگر کمی حالت چرکی بخود بگیره روش پاکسازیشو در آخرین صفحات فروشگاه خودم توضیح دادم ولی اگر جنس درجه 2 باشه در هر حال سیاه میشه و با استفاده از برق ناخن میتونی تا مدتی اونارو حفظ کنی ولی به محض کنده شدن برق ناخن دوباره سیاه میشن....موفق باشید.
من خودم نخریدم اونارو.نمیدونم ترکیه هست یا نه؟از کجا باید متوجه بشم.چیزی روشون حک شده؟
یکی از دوستان پیشنهاد آب طلا کاری بهم دادن به نظر شما خوب میشه؟باعث میشه که دیگه سیاه نشه؟
عزیزم جنس ترکیه هیچ آرم و نشانی نداره...یا باید فروشنده آشنا باشه که بگه یا باید بشناسیشون و یا باید بذاری کنار جنسایی که داری از وضع ظاهرشون کاملا مشخصه....آبکاری طلا هم موقتی یه و بعد مدتی دوباره سیاه میشه...تنها جنسی که در ایران سیاه نمیشه فقط اجناس ترکه....
پاسخ }
(۱۷-۱۱-۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ)saharjoooon نوشته:  سلام من می خوام خودم عصایی گوشواره درست کنم بنظرتون بکوبم با چکش بهتره یا ساده ؟
دوست عزیز اگر با چکش بکوبی کار کمی پهن شده و به سختی وارد سوراخ گوش میشه...من خودم ترجیح میدم از سوزن گوشواره های آماده استفاده کنم چون ضخامتشون استاندارده......موفق باشید..
پاسخ }