خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 3.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پلو ماهیچه

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 294

پلو ماهیچه
[تصویر:  20120429095338_IMAG0341.jpg]

[تصویر:  20120429095420_IMAG0342.jpg]

مواد لازم برای طبخ ماهیچه :
1- ماهیچه به تعداد نفرات
2- پیاز
3- سیر ( خیلی کم یک حبه کافیه )
4- کره
5- نمک ، فلفل ، زردچوبه ، زعفران

ابتدا پیازها رو نگینی خورد کرده ودر کره تفت میدیم بطوری که طلایی و نرم بشن بعد هم سیر را اضافه کرده ( نمک و زدچوبه راهماضافه میکنیم ) و بعد ماهیچه هارو میریزیم و حسابی سرخشون میکنیم . این کار باعث میشه بوی بد گوشت گرفته بشه .
وقتی که ماهیچه ها طلایی شدن زعفران رابدون اینکه آب کنیم به صورت همان پودر روی ماهیچه ها میریزیم و بعد هم فلفل را به آن اضافه میکنیم Clap
بعضیا دارچین هم میزنن اما من از طعم دارچین خویلیخوشم نمیاد مزه اصیل غذا رو میگیره ازش Hanghead در ضمن دارچین رنگش و تیره میکنه Swear
بعد کمی در قابلمه را میگذاریم و وقتی ماهیچه ها آب انداختن خودمان هم کمی دقت کنین کمی بر ندارین یه پارچ آب بریزینا Vahidrk آب جوش به آن اضافه کرده و در زودپز را میگذاریم .
من از زودپز استفاده میکنم برای اینکه زودتر بپزه و زیر آن را خیلی کم کرده بطوریکه ماهیچه مغز پخت بشود .
بعد از 20 دقیقه وقتی در زود پز را باز میکنیم با ماهیچه پخته و روغن انداخته شده مواجه میشویم که اگر همانطور بگزاریم گوشت و پیاز در روغن خود گوشت سرخ بشه پیازها کاراملی میشن و گوشت هم طعمش داخلش میمونه.
این بود انشای من در باره پخت ماهیچه .laf

پلو زعفرانی :

من تنها کاری که میکنم اینه که برنج و آب و زعفران و کره و نمک و میریزم داخل پلو پز و دو شاخه رو میزنم به پریزو حالش و میبرم :loudlaff:
امضای mamal khanum
[تصویر:  GVbRp3.png]
[تصویر:  7oUnp3.png]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ صبح، توسط sima.)
۲۲-۹-۱۳۹۰, ۰۲:۱۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از mamal khanum به دلیل این ارسال سپاس کرده.
marss, aysuda, ma.sarani88, niloofar00, یگانسوگند, samaneh1990, مهلا گلي, n.vahed
خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 4456

ارسال: #2
RE: پلو ماهیچه
[تصویر:  20161026094206__.jpg]
[تصویر:  20161026094234__.jpg]
تزیین با فلفل های شبیه لاله
امضای mahsan3
[تصویر:  20151205084337_ilove-khoda-photokade-3.jpg]
۵-۸-۱۳۹۵, ۰۹:۴۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از mahsan3 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
asalkhanom, رها نبوی, مریم خانومی 1, mayok, ahoojoon58@yahoo.com, آشپزی صدف, آروشان, maman hamin

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد