خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چالش شماره 1 : کیک زلزله

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 4478

ارسال: #7
RE: چالش شماره 1 : کیک زلزله
سلام دوستان و مدیران محترم .من این کیک رو طبق دستور پختم نکته جالب در این کیک حرکتهای شبیه ضربان قلب یا حرکت نبض مانند ی بود که حین پختن داشت و البته قالب من کوچک بود و مواد زیاد و همین باعث سرریز شدن مواد لایه آخر شد و مقدار پودر قند هم زیاد بود چون کیک شیرینیش کمی زیاد بود البته این به ذایقه شما دوستان بستگی داره. نکته بعدی اینکه این همه گردو و پودر نارگیل ریختم اما اصلا به کیک نچسبید و موقع خارج کردن کیک همگی ته قالب باقی موند ای کاش این مواد مابین کیک میریختم .بازم متشکرم از بابت دستورش اینم یه تجربه جالب بود(حرکات کیک در فر)70
کیک در فر و خرابی به بار آمده در حین زلزله
[تصویر:  20151107194912_DSC_0770.jpg]
اینم آخر عاقبت قالب کوچیک
[تصویر:  20151107195126_DSC_0773.jpg]
اینم نتیجه کار بدون تزیین چون به نظرم باید شکاف ها و شکلهایی که بوجود اومده نمایان باشه
[تصویر:  20151107195240_DSC_0774.jpg]
امضای mahsan3
[تصویر:  20151205084337_ilove-khoda-photokade-3.jpg]
۱۶-۸-۱۳۹۴, ۰۷:۵۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
23 کاربر از mahsan3 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
1368Sheri, نم نم بارون, Galaxy, maryam_1, ایران دخت, naghmeh24, mayok, نسرین کوچولو, مهرناز مامانی, z.arghavani, مرضی سادات, ریحون گلی$, mahgolak, negare, Atefe joon, .....gandom, mozhgan57, nazgitta, azam1360, vidia, سعیده جون66, yasamin zahra, رها نبوی
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 1928

1 ، شب خوش.
يه سوال: گيسوي عزيز فرمودن از دستور اصلي استفاده كنيم ولي آيا ميشه از يه دستور جايگزين به جاي دستور پودر آماده استفاده كرد؟ 10 اگه ميشه لطفا دستورش رو قرار بديد تا با همين موادي كه توي خونه داريم بتونيم اين كيك رو تجربه كنيم. ممنون
۱۶-۸-۱۳۹۴, ۰۹:۳۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
خانوم گل کدبانو

مدال ها

اعتبار: 2683

ارسال: #9
نسرین جون مسلما میشه با دستور پخت کیک برا لایه کیکیش کار کرد . رسپی اصلی برا اینکه دیگه نخواسته باشه مراحل درست کردنه کیک رو هم به دستورش اضافه کنه اون مرحله رو حذف کرده، این نظر منه
برای کیک هم خب شما طبق قالبت و سایزش میتونی هر دستوریو پیروی کنی، کیک ساده و راحت، کیک غذای شیطان، کیک شکلاتی ساده، کیک خانوم همسایه و امثالهم که تو سایت هست، اما یه نکته مهم همونه که شما طبق سایز قالبت پیش بری و درنظر بگیری که یه لایه مایع مانند از پنیر و کره قراره رو کیکت بیاد که اگه پف کیکت زیاد باشه نسبت بظرف ممکنه مشگل مهسا جون برات پیش بیاد پس خیلی نباید حجم موادت زیاد باشه، شما میتونی همون رسپیای معمولیه پخت شامل دوتا تخم مرغ، یکی و نصفی ارد، شکر، وانیل، یک ق مرباخوری بگین، یک شیر"یک پیمانه منظورمه"، نصف روغن، و یکی دوق کاکایو بسته به مرغوبیت کاکایوت استفاده کنی، من میزان شکرو نگفتم چون بایستی مقدار شکر کیک کم باشه از حدود معمول کیکها چون بقول مهسایی کیک شیرینیه بخاطر لایه پنیریش. فک کنم همون نصف پیمانه شکر کافی باشه
مرضی جان برا من لایه های زیر برشته شد و چسبید به کیک . خیلی ازشون جدا نشد. اون لایه ها یجوری شدن عایقه سوختنه ته کیک، بنظر من اگه دستورو درست رعایت میکردم اون لایه ها هم بداخل بافت کیک میرفتن
توی تجربه نون پزیه اخیرم یه چیزیو متوجه شدم، من روی چونه های نونم شکر میریختم و مواد رومال و میزاشتم فر، نونایی که روشون شکر پاشیده بودم خیلی قشنگ روشون ترک میخورد و شیارایی ایجاد مبشد، تو مقایسه این کیک و نونا متوجه شدم که شاید علت ترکها و شیارایی که حین پخت برای این کیک پیش میاد وجود پودر شکر موجود تو مایع پنیریه، من علمیشو نمیدونم اما مطمینم واکنشا و فعل و انفعالایی که موجب شکل عجیب و خاص این کیک میشه بیربط به اون حجم شکر نخواهد بود.
کیک فوق العاده خوشمزه و خوش خوریه. من خیلی دوس داشتم. اینبار میخوام طبق رسپی اصلی اما تو سایز کوچیکتر پیش برم
۱۷-۸-۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از سعیده جون66 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
قلب, mahsan3, 1368Sheri, mozhgan57, Galaxy, نسرین کوچولو, nazgitta, مرضی سادات
خانوم گل کدبانو

مدال ها

اعتبار: 4478

ارسال: #10
سلام بله دوست خوبم سعیده جون درست میگه این ترکها و اشکال روش بخاطر پودر شکر مخلوط با پنیر و کره هست اگر قالبتون کوچیکه حتما مواد نصف کنید و من فکر میکنم اگه میزان گردو و پودر نارگیل کمتر میریختم بهتر به لایه کیکم میچسبید و بنظرم ارتفاع لایه کیک و لایه مخلوط کره و پنیر اگه کم باشه گردو و پودر نارگیل تغیر رنگ کمتری خواهد داشت و لایه های بعدی هم سریعتر میپخت و شاید برای بهتر چسبیدن گردو ها بعد از چرب کردن قالب بهتر بود یه مقدار کمی از مواد کیک رو مثل عایق ته ظرف میریختم فقط در حد چسبیدن بعد بقیه مراحل مطابق دستور انجام میدادم.دوستان یه چیز جالب بگم وقتی میخواستم مواد لایه آخر که سرریز شده بود روی لبه ی قالبم (بعد پخت)جمع کنم چون کمی قهوه ای شده بود مزه کردم طعم سوهان گرفته بود خیلی خوشم آومد امیدوارم شما هم درست کنید و من هم از تجربیات شما بهرمند بشم
امضای mahsan3
[تصویر:  20151205084337_ilove-khoda-photokade-3.jpg]
۱۷-۸-۱۳۹۴, ۰۹:۲۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از mahsan3 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
1368Sheri, mozhgan57, mayok, nazgitta, سعیده جون66

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیریت انجمن

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 6432

ارسال: #11
سلام به همه ی دوستان گلم
منم اومدم با اولین چالش اشپزی خانوم گل عزیزمون55
اول اینکه با نصف مواد درست کردم و تنها تغییری که دادم این بود بجای پودر شکر از پودر قند استفاده کردم و ترک روش کمتر از مال دستور شد.
زیر کیک با وجود پودر نارگیل به نظرم شیرین بود اگه یه کم کمتر بود به نظرم بهتر بود ولی بازم به ذائقه ی افرادبستگی داره33
ولی بافت کیک بسیار نرم و خوشمزه و خیلی دوست داشتم33
حالا اگه پودر کیک اماده در دسترس نبود میتونید از ترکیب ارد و پودر کاکائو استفاده کنید بسته های اماده 500 گرمی هستن
میتونید به ازای کم کردن ارد بهش پودر کاکائو اضافه کنید تا یه پودر کیک کاکائویی داشته باشین.
اگه بذارید کیکتون خوب خنک بشه گردو از کیک جدا نمیشه زیر کیک حالت چسبندگی داره به دلیل وجود پودر نارگیل
تجربه ی بسیار خوبی بود 5

حالا به روایت تصویر
[تصویر:  20151108144252_IMG_7306.jpg][تصویر:  20151108144305_IMG_7307.jpg]
مایه پنیری رو ریختم یادم رفت عکس بگیرم دیگه ببخشید از تو فر گرفتم
[تصویر:  20151108144319_IMG_7309.jpg][تصویر:  20151108144336_IMG_7314.jpg]
اینجا از فر در اوردم
[تصویر:  20151108144409_IMG_7315.jpg]
اینم برش خورده و بافت کیک
[تصویر:  20151108144419_IMG_7316.jpg]
[تصویر:  20151108144443_IMG_7319.jpg]
امضای mozhgan57
[تصویر:  20160413164628__DSC0183.jpg]
۱۷-۸-۱۳۹۴, ۰۳:۰۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
23 کاربر از mozhgan57 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
کوثر خانم, negare, Galaxy, nazgitta, mayok, مامي اروين, mahsan3, Atefe joon, .....gandom, azam1360, مرضی سادات, ایران دخت, maryam_1, z.arghavani, 1368Sheri, شاتوت, یکتا20, vidia, yasamin zahra, مدیون مهرت, naghmeh24, مهرناز مامانی, رها نبوی
مدیریت انجمن

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 6432

ارسال: #12
(۱۶-۸-۱۳۹۴ ۱۱:۱۶ عصر)مرضی سادات نوشته شده توسط:  نمیشه ی کاری کرد نارگیل کف ظرف بالا نیاد...مث کار مهسا جون نشه.... حرارت ملایم بنظرم برای پخت کیک بهتره نه؟؟؟؟ من که فرم داغونه چکار کنم؟ برنامه ریختم درستش کنم
عزیزم اصلا نارگیل بالا نیومد حرارتش همون که توی دستور گفته شده هم عالیه فقط زمانش ممکنه برا فرها متفاوت باشه مال من یک ربع بیشتر طول کشید با انکه نصف دستور بود ولی خوب به ضخامت ظرفمون هم بستگی داره ظرفم سرامیکی و کلفت بود وگرنه تو زمان کمتری میپخت
امضای mozhgan57
[تصویر:  20160413164628__DSC0183.jpg]
۱۷-۸-۱۳۹۴, ۰۳:۱۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
7 کاربر از mozhgan57 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
nazgitta, mahsan3, Atefe joon, 1368Sheri, سعیده جون66, ایران دخت, مهرناز مامانی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چالش شماره 4 : کیک مرغ وبادمجان ایران دخت 9 2,436 ۱۶-۱۱-۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ صبح
آخرین ارسال: ahoojoon58@yahoo.com
  چالش شماره 3 : دسر رویای زمستان (دسر برفی) ایران دخت 6 2,380 ۲۹-۹-۱۳۹۴ ۰۲:۵۵ عصر
آخرین ارسال: 1368Sheri
  چالش شماره 2 : نان بیگل (Bagel) ایران دخت 13 3,813 ۱۳-۹-۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ عصر
آخرین ارسال: نم نم بارون

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد