تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چالش شماره 1 : کیک زلزله
سلام دوستان
وقتتون بخیر

بنابه دلایلی مسابقات به شکل قبل روحذف کردیم
وباهمفکری تیم مدیریت تصمیم گرفتیم این بخش روراه اندازی کنیم

این یه چالش دسته جمعیه و یه فرصته برای اونایی که دوست دارند چیزهای جدید روامتحان کنند
به این صورت که یک موضوعی انتخاب وبه شمامعرفی میشه
لینک تاپیک اصلی براتون قرارداده میشه وشما میتونید اون خوراک رودرست کنید وعکسش روبذارید
اگه دوست داشتیدازمراحل کارتون عکس بگیرید واینجا قراربدید
والبته تجربه هاتون روبرای هم توضیح بدید

هدف ما امتحان کردن چیزهای مختلف و جدید هستش که کمترسراغشون میریم
تاپیکهایی که کمی فراموش شدن تواولویت قراردارن

چون این فعالیت بصورت دست جمعی انجام میشه،هیجان خاص خودش روداره
وبرای تبادل اطلاعات ریزودرشت آشپزی خیلی خوبه

همه میتونیدشرکت کنید

هرسوالی داشتید بپرسید تابا مشورت هم به نتیجه برسیم
تیم مدیریت بخصوص مدیرهای خوب آشپزیمون درکنارشما عزیزان هستند وکمکتون میکنند

برای هرموضوع 2هفته درنظرگرفتیم وبعدتاپیک بسته میشه ومیریم سراغ موضوع جدید
فعلا موضوعات آشپزی روانتخاب میکنیم
درصورت استقبال شما بخشهای هنری و...هم خواهیم داشت

موفق باشید

303030303030

[عکس: 20170426093538_421917649_63529-.jpg]
پاسخ }

برای اولین چالش پخت وپزمون کیک زلزله درنظرگرفته شده

امیدوارم درستش کنید وخوشتون بیاد

عکسهاوسوالاتون روتوهمین تاپیک قراربدید

منتظر تجربه های جدیدتون هستیم

پاسخ }
(۱۴-۰۸-۱۳۹۴, ۰۸:۵۹ ب.ظ)مرضی سادات نوشته:  سلام موضوع جالبیه ولی بنظرم باید زمان بندی به این شکل باشه که 10روز مثلا برای پرسش ورسیدن دوستان علاقمند به تصمیم درست تر برای بهترین روش تهیه در نظربگیریم وسپس 1هفته بعد وقت بذاریم برای پخت وقراردادن عکس کار و....
مرضی جان دوستان علاقمند و فعال در عرض یکی دو روزهم حتما تاپیک رو میبیند و دست بکار میشن5
همون دو هفته کفایت میکنه تا بتونیم دستورات بیشتری رو امتحان کنیم53
[عکس: 20160413164628__DSC0183.jpg]
پاسخ }
(۱۵-۰۸-۱۳۹۴, ۱۲:۱۰ ق.ظ)سعیده جون66 نوشته:  اخ جووووون مسابقه!
سلام و عرض ادب
چندتا پرسش:
1. عکسارو کجا باید بزاریم؟ اینجا یا تاپیک خود خوراکی؟
2. حتما باید دستور اصلی رو پیروی کنیم که تو انجمن هست یا نه میشه خلاقیت هم بخرج داد یا از دستورات دیگه استفاده کرد؟
3. برنده رو کی انتخاب میکنه؟؟ لایک ها؟ اعتبارا؟ یا تیم مدیریت؟
و در آخر یه پیشنهاد! اگه میشه مدیرا شرکت نکنن! بین کاربرا باشه چالش. بنظرم منصفانه تره!

سلام
این یه کارگروهیه نه مسابقه پس اصلابرنده وبازنده نداریم
ولی مسلماکارهای بهتراعتباروسپاس بیشتری میگیرن

اهداف این طرح روکه توارسال اول براتون توضیح دادم
قراره دسته جمعی این کیک رودرست کنیم وتجربیاتمون روبرای هم بگیم تاچیزهای بیشتری یادبگیریم
پس مطمئنامیتونیدتغییراتی هم تودستوراصلی بدید ونتیجه رواینجابرای دوستان بنویسید
عکسهاتون روهم توهمین تاپیک بذارید

درموردشرکت نکردن مدیران اصلاباهاتون موافق نیستم
اتفاقاحضورشون برای گرمترشدن تاپیک واستفاده ازتجربیاتشون لازمه

خیلی ازکاربراهستن که کارهاشون خوبه.ماکه نمیتونیم تک تک حذفشون کنیم عزیزم
همه اونایی که کیک های عالی میپزن ،ازاول که حرفه ای نبودن

این یه فرصت عالی برای یادگرفتنه
ازدستش ندید دوستان

(۱۵-۰۸-۱۳۹۴, ۱۰:۴۷ ق.ظ)nazgitta نوشته:  با سلام وتشکر 27
کار خیلی جالب و متفاوتی هستش. چندتا سوال:
یعنی از زمانیکه اعلام کار شد میتونیم هر زمان که کارمون اماده شد عکسهامون رو همین جا بگذاریم یا باید مثل قبل عمل کنیم یا در روز مشخصی خودمون اینجا قرار بدیم؟
موضوع مسابقه بعدی چطور انتخاب میشه؟ مدیران یا به کمک اعضا؟
یه پیشنهاد : میشه کسی که در نهایت بیشترین سپاس یا اعتبار رو اورد چند موضوع رو پیشنهاد بده و از بین اون موضوع چالش بعدی انتخاب بشه؟ البته با توجه به اینکه کارهایی باشن که کمتر انجام شدند

در کل ایده خیلی خوبیه. واینکه ببینی در اخر هر کسی از چه نوع قالب و چه چیزایی در کارش استفاده کرده و شریک شدن در تجربیات همدیگه خیلییییییی مفیده
مرسی 83
سلام
اززمانی که موضوع اعلام میشه میتونیدعکسهاتون رو بذارید
وتجربیاتی که موقع درست کردن کیک داشتیدروبگید
لازم نیست همش ازموفقیتهاتون بگید...اشتباهات هم جالب وخوندنی هستن
بقول خودتون شریک شدن درتجربات همدیگه خیلی مفیده

درموردموضوع چالشها اگه پیشنهادی دارید،همینجابگید تابقیه دوستان هم درموردش نظربدن
ولی فعلاقراربراین شده که تصمیم نهایی درباره موضوع آشپزی باتیم مدیریت باشه
مطمئنا ازپیشنهادات شمااستفاده میشه.

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
اول اول!!!
سک سک!
کیک مخملی قرمز زلزله
من با کیک مخملی درست کردم . کیک بسیار خوشمزه ایه. یه تجربه متفاوت و جالب.
من اول ظرفو با کره چرب کردم. حتما باید با کره چرب شه وگرنه بنظرم لایه های اول طعم روغن میگیره. بعد یه لایه پسته ریختم که باید بیشتر میریختم چون در اصطلاح تست و برشته میشن و خوشمزه. بعد یک دوم پیمانه پودر نارگیل و حدود یک دوم پیمانه شکلات تخته ایه رنده شده . که میشه شکلات چیپسی ریخت ولی من دوس داشتم شکلاتا آب شن و طعمشون بره تو کیک. بعد کیک مخملی قرمز رو ریختم روش و در نهایت مایع پنیری
من صدگرم پنیر و سه چهارم پودر شکر و حدود 20-30 گرم کره و یکم وانیل برا مایع چیزکیکیم استفاده کردم
زمان پخت کیک خیلی بیشتر از کیکای معمولیه خصوصا اگه مث من مایع چیزکیکی بطور مساوی همه جای کیک پخش نشده باشه و وسط کیک متمرکز باشه. دفعه بعدی یجوری مایع رو به لایه های زیرینم منتقل میکنم که داخل کیکم پنیری داشته باشم
طعم پنیر اصلا غالب نیست پس خیالتون راحت باشه
بنظرم تزیین این کیک باید شلخته باشه تا به خرابیه ناشی از زلزله بودنش کمک کنه!!
راستی یه عذرخواهی کنم که فک کردم مسابقس و خواستم مدیرا شرکت نکنن
[عکس: 20151106144759_IMG_2015110626893-1.jpg]
بازم
[عکس: 20151106144847_IMG_201511065929-1.jpg]
بازم
[عکس: 20151106153944_IMG_2015110616558.jpg]
پاسخ }
سپاس از ایرندخت عزیز برای وقتی که میذارن و از سعیده جان که اولین چالشی ما بودن

دوستان لطفا دستور اصلی رو تست کنید
هدف از چالش رسیدن به یه تجربه مفید همراه با بیان نکاتی که طی تست رسپی بهش رسیدینه وگرنه با گذاشتن عکس در تاپیک اصلی فرقی نداره

میخوایم تاپیک هایی که تابحال تست نشدن و شاید بعلت غریب بودن نوع و شکلشون کسی جرات تست اونهارو نداشته به چالش گذاشته بشه

پس لطفا رسپی اصلی رو تست کنین و نکات و تجربه هاتون رو با دوستاتون در میون بذارین83
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
سلام دوستان و مدیران محترم .من این کیک رو طبق دستور پختم نکته جالب در این کیک حرکتهای شبیه ضربان قلب یا حرکت نبض مانند ی بود که حین پختن داشت و البته قالب من کوچک بود و مواد زیاد و همین باعث سرریز شدن مواد لایه آخر شد و مقدار پودر قند هم زیاد بود چون کیک شیرینیش کمی زیاد بود البته این به ذایقه شما دوستان بستگی داره. نکته بعدی اینکه این همه گردو و پودر نارگیل ریختم اما اصلا به کیک نچسبید و موقع خارج کردن کیک همگی ته قالب باقی موند ای کاش این مواد مابین کیک میریختم .بازم متشکرم از بابت دستورش اینم یه تجربه جالب بود(حرکات کیک در فر)70
کیک در فر و خرابی به بار آمده در حین زلزله
[عکس: 20151107194912_DSC_0770.jpg]
اینم آخر عاقبت قالب کوچیک
[عکس: 20151107195126_DSC_0773.jpg]
اینم نتیجه کار بدون تزیین چون به نظرم باید شکاف ها و شکلهایی که بوجود اومده نمایان باشه
[عکس: 20151107195240_DSC_0774.jpg]
[عکس: 20151205084337_ilove-khoda-photokade-3.jpg]
پاسخ }
1 ، شب خوش.
يه سوال: گيسوي عزيز فرمودن از دستور اصلي استفاده كنيم ولي آيا ميشه از يه دستور جايگزين به جاي دستور پودر آماده استفاده كرد؟ 10 اگه ميشه لطفا دستورش رو قرار بديد تا با همين موادي كه توي خونه داريم بتونيم اين كيك رو تجربه كنيم. ممنون
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
نسرین جون مسلما میشه با دستور پخت کیک برا لایه کیکیش کار کرد . رسپی اصلی برا اینکه دیگه نخواسته باشه مراحل درست کردنه کیک رو هم به دستورش اضافه کنه اون مرحله رو حذف کرده، این نظر منه
برای کیک هم خب شما طبق قالبت و سایزش میتونی هر دستوریو پیروی کنی، کیک ساده و راحت، کیک غذای شیطان، کیک شکلاتی ساده، کیک خانوم همسایه و امثالهم که تو سایت هست، اما یه نکته مهم همونه که شما طبق سایز قالبت پیش بری و درنظر بگیری که یه لایه مایع مانند از پنیر و کره قراره رو کیکت بیاد که اگه پف کیکت زیاد باشه نسبت بظرف ممکنه مشگل مهسا جون برات پیش بیاد پس خیلی نباید حجم موادت زیاد باشه، شما میتونی همون رسپیای معمولیه پخت شامل دوتا تخم مرغ، یکی و نصفی ارد، شکر، وانیل، یک ق مرباخوری بگین، یک شیر"یک پیمانه منظورمه"، نصف روغن، و یکی دوق کاکایو بسته به مرغوبیت کاکایوت استفاده کنی، من میزان شکرو نگفتم چون بایستی مقدار شکر کیک کم باشه از حدود معمول کیکها چون بقول مهسایی کیک شیرینیه بخاطر لایه پنیریش. فک کنم همون نصف پیمانه شکر کافی باشه
مرضی جان برا من لایه های زیر برشته شد و چسبید به کیک . خیلی ازشون جدا نشد. اون لایه ها یجوری شدن عایقه سوختنه ته کیک، بنظر من اگه دستورو درست رعایت میکردم اون لایه ها هم بداخل بافت کیک میرفتن
توی تجربه نون پزیه اخیرم یه چیزیو متوجه شدم، من روی چونه های نونم شکر میریختم و مواد رومال و میزاشتم فر، نونایی که روشون شکر پاشیده بودم خیلی قشنگ روشون ترک میخورد و شیارایی ایجاد مبشد، تو مقایسه این کیک و نونا متوجه شدم که شاید علت ترکها و شیارایی که حین پخت برای این کیک پیش میاد وجود پودر شکر موجود تو مایع پنیریه، من علمیشو نمیدونم اما مطمینم واکنشا و فعل و انفعالایی که موجب شکل عجیب و خاص این کیک میشه بیربط به اون حجم شکر نخواهد بود.
کیک فوق العاده خوشمزه و خوش خوریه. من خیلی دوس داشتم. اینبار میخوام طبق رسپی اصلی اما تو سایز کوچیکتر پیش برم
پاسخ }
سلام بله دوست خوبم سعیده جون درست میگه این ترکها و اشکال روش بخاطر پودر شکر مخلوط با پنیر و کره هست اگر قالبتون کوچیکه حتما مواد نصف کنید و من فکر میکنم اگه میزان گردو و پودر نارگیل کمتر میریختم بهتر به لایه کیکم میچسبید و بنظرم ارتفاع لایه کیک و لایه مخلوط کره و پنیر اگه کم باشه گردو و پودر نارگیل تغیر رنگ کمتری خواهد داشت و لایه های بعدی هم سریعتر میپخت و شاید برای بهتر چسبیدن گردو ها بعد از چرب کردن قالب بهتر بود یه مقدار کمی از مواد کیک رو مثل عایق ته ظرف میریختم فقط در حد چسبیدن بعد بقیه مراحل مطابق دستور انجام میدادم.دوستان یه چیز جالب بگم وقتی میخواستم مواد لایه آخر که سرریز شده بود روی لبه ی قالبم (بعد پخت)جمع کنم چون کمی قهوه ای شده بود مزه کردم طعم سوهان گرفته بود خیلی خوشم آومد امیدوارم شما هم درست کنید و من هم از تجربیات شما بهرمند بشم
[عکس: 20151205084337_ilove-khoda-photokade-3.jpg]
پاسخ }