امتیاز موضوع:
  • 20 رای - 3.1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا خانم ها گریه می کنند؟
#1
يکي از بزرگترين مشکلاتي که ممکن است براي هر مردي بوجود بيايد، اين است که همسرش به دليل اختلالات هورموني، شروع به گريه و زاري کند. در دوره هاي ماهانه که سيستم بدني خانم ها دستخوش تغييرات هورموني قرار مي گيرد، آنها از نظر احساسي بسيار حساس مي شوند، البته نبايد تصور کرد که دليل ناراحتي و بي قراري خانم در يک چنين مواقعي تنها به واسطه اختلالات هورموني ايجاد مي شود و دليل قانع کننده ديگري در وراي آن وجود ندارد. به هر حال در اين شرايط، هر لحظه اين امکان وجود دارد که خانم آب هاي جمع شده در پشت سد را رها کرده و ساعت ها به گريه و زاري بنشيند. بسته به شرايط روحي و رواني که براي خانم ايجاد مي شود، هر نوع عکس العملي از جانب شما به راحتي مي تواند شرايط را به طور کامل تغيير داده و آنرا بهبود بخشد. با اين کار مي توانيد خودتان را از يک انفجار احساسي نجات داده و از ايجاد هر گونه بحث و دعوا خودداري نماييد.هورمون ها


اجازه دهيد از همين ابتدا تکليف شما را در مقابل اختلالات هوروني خانم ها روشن کنيم؛ بايد توجه داشته باشيد که در هنگام چرخه ماهانه، خانم ها نسبت به همه مسائل حساس تر مي شوند و ممکن است به هر دليلي گريه کنند. اگر احساس کرديد که در مورد يک مسئله عکس العمل شديد نشان مي دهد نبايد به احساسات خشم آلود او دامن بزنيد بلکه بايد سعي کنيد او را آرام کنيد و با او اظهار همدردي نماييد. اگر در مورد يک مسئله خاص نظرتان با او يکي نيست، نبايد اختلاف نظر خود را صراحتاً بيان کنيد. پس از سپري شدن اين دوران خودش به مرور زمان متوجه خواهد شد که واکنش نابجا از خود نشان داده و از يک مسئله کوچک براي خودش يک غول بسازد؛ اما به هر حال در آن زمان شما هيچ واکنشي نبايد نشان دهيد و فقط وارد بازي شده و در تيم او توپ بزنيد. اشتباه نکنيد: در اين دوران با او مدارا کنيد تا بعدها پاداشش را فراي آن چيزي که انتظار داريد، دريافت نماييد.


سر به سر گذاشتن


خانم ها از همان سال هاي ابتدايي زندگي خود به اين نتيجه دست پيدا مي کنند که مردها در زمان مواجهه با يک خانمي که در حال گريه کردن است، احساس بدي پيدا کرده و راحت نيستند و هر کاري که لازم باشد انجام مي هند تا جلوي اشک هاي خانم را بگيرند. دليل گريه خانم هر چيزي که باشد: از شنيدن يک داستان بچه گانه که يکي از شخصيت ها در انتهاي آن مي ميرد و يا به خاطر اينکه پدر چيزي را که ميخواهد برايش نمي خرد، وقتي متوجه مي شود که با گريه مي تواند آمال و آرزوهاي خود را عملي کند، در مورد نامزد خود نيز همين کار را انجام مي دهد تا بتواند به اهدافش دست پيدا کند. به دلايلي که در بالا به آنها اشاره کرديم، مي توان نتيجه گرفت که تشخيص اشک هاي واقعي و دروغين از يکديگر کمي مشکل است، به ويژه در مورد ارتباط ميان خانم ها و آقايون. به هر حال اگر در اوايل رابطه خود قرار گرفته ايد و نمي دانيد که چگونه مي توانيد از صداقت او اطمينان حاصل کنيد، بايد خودتان را به طريقي از اين موقعيت نجات داده و خودتان را از بحث خارج کنيد و موضوع ديگري را براي گفتگو به ميان بياوريد. اين کار تنها واکنشي است که مي تواند براي شما تضمين کند که او نه تنها از دست شما ناراحت نمي شود بلکه هيچ احساس بدي نيز نسبت به شما پيدا نخواهد کرد.احساسات خالص و واقعي


زمانيکه مطمئن شديد ناراحتي همسرتان به خاطر دو مطلب ذکر شده در بالا ايجاد نشده است، مي توانيد اطمينان پيدا کنيد که دليل اشک هايش ناراحتي واقعي و احساسات ناخوشايند دروني است. خانم ها در مورد شرايط و موقعيت هاي مختلف بيش از اندازه احساساتي برخورد کرده و واکنش هاي عاطفي از خود نشان مي دهند، به همين دليل شايد قدري مشکل باشد که بخواهيد تشخيص دهيد دليل اصلي ناراحتي همسرتان از کجا نشات مي گيرد. تنها راهي که مي توانيد او را آرام کنيد اين است که به هر شيوه اي که شده نشان دهيد احساسات او را مي فهميد و پشتيبان و حامي اش هستيد. چه از دست کسي ناراحت باشد (و يا حتي از خود شما) يا در شرايطي قرار گرفته باشد که هيچ کنترلي بر روي آن نداشته و نااميد و درمانده باشد (به عنوان مثال مشکلاتي پيرامون مسائل شغلي) به هر حال براي تخليه احساسي گريه مي کند. در يک چنين موقعيت حساسي او به دنبال يک فرد رويايي نمي گردد که مشکلش را بلافاصله حل کند، فقط نياز به کمک کسي دارد که براي احساساتش ارزش قائل شود، و پشتيباني و حمايتي را که او براي رسيدن به موفقيت و حل مشکلات نياز دارد را از او دريغ نکند.


عصبانيت

خانم ها در مقايسه با آقايون به هنگام عصبانيت گريه مي کنند. زماني که برنامه ريزي هايشان درست از آب در نيايد، به عنوان مثال کارفرما آنها را اخراج کند و يا در مسائل زناشويي دچار مشکل شوند، عصبانيت خود را با اشک ريختن نشان مي دهند. در زمان مواجهه با يک چنين شرايطي بايد سعي کنيد که بر خلاف غريزه خود عمل کنيد. به اين معنا که به خودتان بقبولانيد که هيچ فضايي براي مقابله با خانم وجود ندارد، اگر چنين کاري را انجام دهيد، مطمئن باشيد که احتمال پيروزيتان در حد صفر است. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که خودتان را به نهايت غم و غصه او برسانيد و بعد هم هر چقدر وقت مي خواهد در اختيارش قرار دهيد تا بهبود پيدا کند. اگر قصد داريد که با دليل و منطق او را قانع کنيد، بايد بگويم که چيزي جز وقت تلف کردن نيست. فقط به او فضاي لازم را بدهيد تا هر طور که دوست دارد از خود واکنش نشان دهد؛ اما آگاه باشيد که: پيش داوري و نصيحت کردن شرايط را دشوار تر کرده و خشم و عصبانيت را طولاني مدت مي کند. بايد توجه داشته باشيد که هميشه بايد ابتدا به او اجازه دهيد که هر چه در دل دارد، بيرون بريزد، زمانيکه به طور کامل از نظر احساسي تخليه شد، آنوقت مي توانيد با حرف هاي آرام و ملايم، به او آرامش دهيد.


خاطرات

شايد آقايون وقت زيادي را روي فکر کردن به مسائلي که در گذشته در زندگي برايشان اتفاق افتاده، صرف نکنند - البته بجز کارهاي خطرناکي که در دبيرستان انجام داده اند!- اما خانم ها داراي قدرت بسيار بالايي در به ياد آوردن خاطرات گذشته دارند و مي توانند ساعت ها بر روي وقايعي که قبلاً در زندگي برايشان اتفاق افتاده فکر کنند و مانند يک فيلم در ذهن خود آنها را تجسم کرده و مرتباً تکرار نمايند. اين خاطرات چه خوب باشند، چه بد، دليل موجهي براي شروع گريه هاي يک خانم محسوب مي شوند. به هر حال يک چنين امري مي تواند دليل قانع کننده اي دست خانم بدهد که اخلاق و روحياتش تغيير کند، غم زده شده و مقدمات گريه کردن را برايش فراهم آورد. اگر متوجه شديد که خانم در حال نگاه کردن آلبوم هاي عکس قديمي است و يک جعبه دستمال کاغذي هم در کنار خود گذاشته است، اصلاً نگران نشويد و تصو نکنيد که در حال مقايسه کردن شما با خواستگارهاي قبلي اش است، سعي کنيد به او ملحق شده و سوال کنيد که چه چيزي در سرش مي گذرد. دست يافتن به عمق افکار او، آن هم زمانيکه در حال مرور خاطرات گذشته است، شايد کمي دشوار باشد، اما بهترين زماني است که شما مي توانيد اطلاعات بيشتري در مورد او و گذشته اش بدست بياوريد. با اين تکنيک مي توانيد او را طوري هدايت کنيد که اعتراف کند از زندگي فعليش کاملاً راضي است. بهترين کاري که براي جلوگيري از ايجاد ناراحتي و غم زدگي مي توانيد انجام دهيد، اين است که با او صحبت کرده و اجازه دهيد تا احساساتش را با شما در ميان بگذارد. شايد در زمان انجام يک چنين کاري احساس کنيد که در حال شکنجه شدن هستيد، اما پس از اينکه او تخليه روحي شود آنقدر به شما احساس نزديکي مي کند که بدون شک تبديل به بهترين همسر دنيا خواهد شد.


ايجاد گريه و زاري

شايد مقوله گريه کردن و اشک ريختن براي تعداد بسيار زيادي از آقايون ناخوشايند باشد. همچنين تشخيص دليل گريه هاي يک خانم نيز کار دشواري است. شايد در گام اول تصور کنيد که هيچ کاري براي آرام کردن او از دستتان بر نميآيد، اما بايد بدانيد که شما بهترين کسي هستيد که مي توانيد به او کمک کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که دليل ناراحتي او را پيدا کرده و با او اظهار همدردي نماييد. هر کاري که انجام مي دهيد، هيچ گاه به او نگوييد که دليل ناراحتي و بي قراري او اختلالات هورموني و پيش قاعدگي است. به هر حال او تقويم دارد و متوجه همه اين مسائل مي شود برخوردي مناسب داشته باشيد تا همه چيز خوب پيش برود.
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکاتی که خانم ها باید پس از ازدواج رعایت کنند خاله سیما 0 1,255 ۲۰-۰۵-۱۳۹۳, ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: خاله سیما