خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چرا زن ها گریه میکنند چون زن هستن

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 8

ارسال: #1
Ksmiletris چرا زن ها گریه میکنند چون زن هستن
روزی پسربچه ای از مادرش پرسید: «مامان، چرا گریه می کنی؟». مادر در پاسخ گفت: «چون یک زَنم». اما این جواب برای پسربچه، قانع کننده نبود. مادرش فقط او را در آغوش گرفت و گفت: «هیچ وقت، حسِ منو نخواهی فهمید. اما چیزی نیست. نگران نباش، عزیزم!». بعدها پسربچه کوچک نزد پدرش رفت و از او پرسید که: چرا مامان بدون هیچ دلیلی بعضی اوقات گریه می کند. تنها پاسخی که پدر می توانست در آن لحظه به فرزندش بدهد، این بود که بگوید: «همه زن ها بی دلیل گریه می کنند». کم کم پسربچه بزرگ تر شد و خود تبدیل به مردی بالغ گردید ؛ ولی هنوز در اندیشه آن روزی بود که مادرش بدون دلیل می گریست و هنوز هم با تعجب از خود می پرسید که: چرا زنان می گریند؟ نهایتا تصمیم گرفت سؤال خود را با خداوند در میان بگذارد. در نتیجه به سادگی از خدا پرسید: «خدایا! چرا زنان به این راحتی می گریند؟» و خداوند در پاسخ به او چنین گفت:
«هنگامی که زن را آفریدم، می خواستم او بنده خاصّم شود و با بقیه مخلوقاتم فرق داشته باشد. بازوان او را چنان محکم خلق کردم که بتواند تمام سنگینی غم های دنیا را به دوش بکشد. با این حال، آغوش او را آن چنان نرم و مهربان آفریدم که به دیگران احساس آرامش و راحتی دهد. به او چنان قدرت درونی ای اعطا کردم که بتواند درد و رنج حاصل از تولّد یک نوزاد را تحمل کند و از طرفی بتواند سنگینی اندوه طرد شدنِ چندین باره از جانب فرزندانش را نیز باور کند [ ؛ همان فرزندانی که با درد و رنج او هنگام تولد، پا به این جهان نهاده بودند]. به او قدرت و استقامتش بخشیدم که بتواند با وجود ناملایمات به کار و زندگی خود ادامه دهد و از خانواده و فرزندانش مراقبت نماید. حتی زمانی که بر اثر مشکلاتِ زیاد، تک تک اعضای خانواده، ناامید و دلسرد می شوند و از ادامه زندگی باز می مانند، در او نیرویی قرار دادم تا بتواند بر بیماری و خستگی، بدون ابراز هیچ نوع شکایتی، فائق آید. به او حسّی لطیف و روحی پاک اعطا کردم که بی هیچ قید و شرطی بتواند فرزندانش را دوست داشته باشد. حتی زمانی که فرزندش به خاطر ندانم کاری و اشتباه، خاطر او را آزرده کرده است، تنها او به عنوان مخلوق استثناییِ من است که می تواند اشتباهات فرزندش را نادیده بگیرد و تشویش ها، نگرانی ها و ترس او را با کلام دلنشین خود، تسکین دهد.
به او چنان توانایی ای دادم که حتی با توجّه به خطاهای همسرش، به وی عشق بورزد، از او حمایت کند و تا آخر عمر، همچون سدّی، تکیه گاه او باشد. به او دانایی بخشیدم تا بفهمد و به فرزندانش نیز آموزش دهد که یک شوهر دلسوز و مهربان، هیچ گاه همسر خود را نمی آزارد، بلکه بعضی اوقات می خواهد میزان توانایی های او را محک بزند و از او خاطرجمع شود که آیا می تواند همچون کوهی استوار، تمام مشکلات را تحمل کند و کنار همسر و فرزندانش بماند یا خیر؟!
اما... در عوض، همیشه این چیزهایی که به او دادم و به ازایِ تمام مسئولیت هایی که بر دوش او نهادم، به او چشمه اشکی نیز بخشیدم که هر وقت بدان نیاز داشت، از چشمانش جاری سازد تا شاید بار غم و اندوهش کمی سبک تر شود و البته «این، تنها ضعف اوست».
«هرگاه دیدی می گرید به او بگو که چه قدر دوستش داری، چه قدر حضورش باعث دلگرمی و قوّتِ قلب دیگران است و چه قدر دیگران برای کارهای او سپاسگزارند. با این حال، ممکن است باز به گریه خود ادامه دهد ؛ ولی بدان که قلبا احساسِ خوبی پیدا خواهد کرد. فراموش نکن که او جزو مخلوقاتِ خاص من است».
«لطفا این پیام را برای همه زنان، مادران و دوستانی که می شناسی ارسال کن و به آنان یادآور شو که چه قدر حضور زنان در زندگی شان مؤثّر است».
هر کس با شهامت و جُرئت می آموزانَد، نباید هیچ گاه از آموختنْ باز بمانَد

اگر تکراری است عذر میخوام
امضای @eli*
[گاه گاهی به یادت غزلی میخوانم
تا نگویی که دلم غافل از ان عهد ووفاست
خوب رویان همه گر با دل من خوب شوند
خوب من.....باهمه خوبان حساب تو جداست:anwei:

اینم ادرس وبلاگمه سری بزنید خوشحال میشم:
http://www.parvaneh64.blogfa.com
۴-۷-۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد