تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 9 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا قلقلکمون میگیره
#1
Ksmiletris 
همه ما با مفهوم قلقلک و قلقلکی بودن آشنا هستیم. هنگامی که نقاط خاصی از بدن توسط دیگران لمس شود گویی تمام وجود آدم در آن لحظه دچار نوعی تشنج به خصوص می‌شود و عملکرد تمام دستگاه‌های بدن در آن لحظه تحت تاثیر این تماس قرار می گیرند

برخی از ما یا قلقلکی هستیم یا نیستیم، یا میزان قلقلکی بودن مان متفاوت است؛ کم یا زیاد. یا اینکه زمانی قلقلکی بودیم و اکنون دیگر قلقلکی نیستیم اما آنچه درباره همه ما صدق می کند این است که همه ما زمانی قلقلکی بودیم به خصوص در کودکی یا نونهالی که در آن زمان شناخت دقیقی از شخصیت خود نداشتیم. اما دلیل قلقلکی بودن چیست؟
بسیاری گمان می کنند که مسائل ژنتیکی در این امر دخیل است حال آنکه بسیار کسانی که خود قلقلکی نیستند فرزندان قلقلکی دارند و برخی نیز دلایل عصبی را در این امر دخیل می دانند. حال آنکه علم پزشکی هیچ دلیل قانع کننده و بدون تناقضی تاکنون برای اثبات این مدعا ارائه نداده است. حقیقت این است که قلقلکی بودن دلیلی کاملاً روانی دارد. قلقلکی بودن رابطه کاملاً مستقیمی با اعتماد به نفس اشخاص دارد. با کمی تامل درباره انسان های قلقلکی و کسانی که قلقلکی نیستند به راحتی درمی یابید که انسان‌‌هایی که قلقلکی نیستند شخصیتی محکم و تقریباً ناگسستنی دارند حتی کودکانی هم که قلقلکی نیستند از این ویژگی مستثنا نیستند. اما کسانی که قلقلکی هستند از شخصیت چندان محکمی برخوردار نیستند. به لحاظ اجتماعی هم اگر آماری تهیه کنید درمی یابید که اکثر کسانی که قلقلکی نیستند به لحاظ موقعیت کاری و اجتماعی از جایگاه بالاتری برخوردارند. معمولاً کودکانی قلقلکی نیستند که خانواده هایشان از همان کودکی به شکل حساب شده ای به آنها شخصیت داده اند اما تعداد این کودکان بسیار کم است. معمولاً انسان ها به مرور زمان خودشان با کمک جامعه این اعتماد به نفس را به دست می آورند و شخصیت شان محکم می شود و مقاوم درباره چیزی به نام قلقلک. در واقع اعتماد به نفس نوعی حس مبارزه طلبی را در شخص ایجاد می کند که قلقلک یکی از چیزهایی است که کسی که قلقلکی نیست به مقابله با آن می پردازد. از اینجا اینگونه می توان نتیجه گرفت که قلقلک راهی برای سنجش اعتماد به نفس انسان است.
منبع:روزنامه شرق
[عکس: 20120220125016_Copy2of005.jpg]


اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
}