خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چرا پس از انجام ورزش درد در بدن ایجاد میشود؟

وضعیت : آفلاین
مدال ها

ارسال: #1
چرا پس از انجام ورزش درد در بدن ایجاد میشود؟
    اسید لاکتیک معمولا در طول تمرینات سخت و نفس گیرتشکیل می گرددو مقدار زیاد این اسید میتواند منجر به گرفتگی عضلات میشود.
اسید لاکتیک یک محصول ثانویه میباشد که توسط بافت های بدن علی الخصوص توسط عضلات به جهت دستیابی به انرژی به وسیله متابولیزه کردن گلوکز در غیاب اکسیژن تولید میگردد.سلولهای عضلانی پس از انجام ورزش وفعالیتهای شدید وبه علت عدم داشتن فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن منجر به مصرف انرژی و سوخت وساز میشود که همین امر منجر به تولید اسیدلاکتیک میشود وتجمع این ماده در عضلات باعث ایجاد درد میشود که گاهی ممکن است که تا 48 ساعت ادامه یابد وبا تدریج با جذب اسید لاکتیک درد عضلات کاهش میابد.دوش اب گرم باعث افزایش جریان خونی در بعد از ورزش میشود که تا حدی باعث کاهش درد میشود همچنین اب خوردن در فواصل ورزش این درد را کاهش میدهد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۰-۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ صبح، توسط marss.)
۲۳-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از marss به دلیل این ارسال سپاس کرده.
t@manna, Galaxy, Shegi
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 71

ارسال: #2
RE: چرا پس از انجام ورزش درد در بدن ایجاد میشود؟
دانشمندان تازگی ها به این نتیجه رسیدن که دیگه ترشح اسید لاکتیک باعث درد عضلانی نمی شود.بدن وقتی در روبرو با ورزش قرار میگیرد (اگر ورزش هوازی باشد باید بین تمرین ها از اکسیزن به خوبی استفاده کرد که بدن با کمبود اکسیزن مواجه نشه).
اگر بدن درد بگیره طبیعتا به این معنی است که بدن شما همیشه بدون فشار تمرین ورزشی بوده وتا ورزش میکنید بدنتون درد میگیره .FlowerysmileWavesmile
امضای عشقم فقط...
خدااااى من نگام كن منم هستم angelic0 
۲۳-۹-۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول

مدال ها

ارسال: #3
(۲۳-۹-۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ عصر)عشقم فقط... نوشته شده توسط:  دانشمندان تازگی ها به این نتیجه رسیدن که دیگه ترشح اسید لاکتیک باعث درد عضلانی نمی شود.بدن وقتی در روبرو با ورزش قرار میگیرد (اگر ورزش هوازی باشد باید بین تمرین ها از اکسیزن به خوبی استفاده کرد که بدن با کمبود اکسیزن مواجه نشه).
اگر بدن درد بگیره طبیعتا به این معنی است که بدن شما همیشه بدون فشار تمرین ورزشی بوده وتا ورزش میکنید بدنتون درد میگیره .FlowerysmileWavesmile

این مطلبی که شما نوشتید اولین مطلبی میباشد که دانشمندان خیلی زمان پیش به ان رسیدن و طی تحقیقات در این باره مقاله ای که جدیدا خوندم این بود که اسید لاکتیک زیاد مخصوصا تو تمرینات هوازی مانند ایروبیک که سنگین هست وبه دلیل اینکه تنفس درست انجام نمیشه ویا بهتر بگم بخاطر اموزش ندادن صحیح تنفس ایجاد میشه که همین امر موجب درد عضلانی میشه.من این مقاله رو توسط یک ایمیل از یکی از دوستانم تو بلژیک دریافت کردم که ایشون خیلی وقت پیش مربی من بودن و ایشون به خاطر علاقه من به ورزش جدید ترین اخبار رو برام ایمیل میکنن.
بر طبق این گفته شما باز میرسیم به مقاله ای که نوشتم که عدم تنفس صحیح این اسید تولید ومنجر به درد میشود. ازتون خواهش میکنم مطالب به روز و جدید رو بنویسید که شبه بین خانوم گلا ایجاد نشه.ممنونم که این مقاله رو نوشتین چون شاید خیلیا مانند شما فکر میکردند. شرمنده که انقدر طولانی نوشتم چون من بنا به شغلی که دارم باید جدیدترین مقالات روز ورزشی رو بخونم تا اپتودیت باشم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۹-۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ صبح، توسط marss.)
۲۴-۹-۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

ارسال: #4
سلام من ورزش شکمی میکنم وشکمم درد میگیره پس این درد به خاطر تنفسم هست ؟من فکر میکردم به خاطر تاثیر ورزشه
امضای nahid24
معبودا!
به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوچکی آنچه ندارم نا آرامم نکند.
۲۴-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد