امتیاز موضوع:
  • 13 رای - 2.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند عامل مؤثر سلامت پوست
#1
چند عامل مؤثر سلامت پوست
پوست يک فرد ممکن است در طول حيات و به خاطر تغييرات غددي، رواني، ارثي، محيطي يا بيماري تغيير کند. مثلاً بعضي افراد در سنين بلوغ دچار چربي بيش از حد پوست مي شوند که به علت افزايش هورمون هاي جنسي است. چربي پوست زنان در طول مدت عادت ماهانه دستخوش تغييراتي مي شود و اکثر زنان پس از سن يائسگي (حدود پنجاه سالگي) دچار کاهش چربي پوست مي شوند. بنابراين ممکن است تا سن خاصي پوست شما چرب باشد و از آن به بعد معمولي يا مختلط شود يا بالعکس.
بهترين ماسک ها، همان ماسک هاي متشکل از آب ميوه ها، پوست ميوه ها يا بافت ميوه ها هستند که در منزل مي توان به راحتي از آنها استفاده کرد.
خستگي و کار زياد، کشيدن سيگار، مصرف الکل، مصرف مواد آرايشي غيراستاندارد يا مصرف بي رويه و زياد اين مواد، استفاده خودسرانه و نابجاي برخي داروها (مثلاً ماليدن مکرر پماد بتامتازون به صورت) موجب آسيب پوست و بروز چروک و پيري زودرس پوست مي شود .
- پوست خود را زياد با آب و صابون نشوييد ولي اگر به خاطر مسائل شغلي مجبوريد اين کار را انجام دهيد ، از صابون هاي خنثي استفاده کنيد.
- پوست خود را از تابش زياد آفتاب، وزش بادهاي گرم و خشک و همچنين سرما محافظت کنيد. براي اين محافظت بهتر است علاوه بر پوشش مناسب از کرم هاي ضدآفتاب نيز استفاده کنيد.
- در هواي گرم از کرم هاي مرطوب کننده و در هواي سرد از کرم هاي محافظ استفاده کنيد.
پوست هيچگاه نبايد خشک بماند چون در اين صورت به محرک هاي خارجي حساس مي شود .
- مصرف شير پاک کن اشکالي ندارد. شما مي توانيد به جاي شير پاک کن مصنوعي از نوع طبيعي مثل شير، بادام شيرين يا عصاره خيار استفاده کنيد.
- از مصرف سيگار و الکل پرهيز کنيد، چون اين دو ماده جزو مضرترين مواد براي پوست بوده و موجب تغيير رنگ، چروک پوست و پيري زودرس مي شوند.
- استفاده از ماسک هاي پوستي مي تواند مفيد باشد چون موجب تميزي ، طراوت و شادابي پوست مي شود . بهترين ماسک ها، همان ماسک هاي متشکل از آب ميوه ها، پوست ميوه ها يا بافت ميوه ها هستند که در منزل مي توان به راحتي از آنها استفاده کرد. براي اين منظور ابتدا صورت را بشوييد، قسمت مورد نظر از ميوه (مثلاً خيار) را بر روي نقاط مختلف پوست بگذاريد و بيست دقيقه بعد آن را با آب يا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنيد. بهترين زمان براي استفاده از ماسک ها هنگام غروب است.
- پوست هيچگاه نبايد خشک بماند چون در اين صورت به محرک هاي خارجي حساس مي شود .
بنابراين هرگاه پوست قسمتي از بدنتان خشک شده بود، حتماً آن را با کرم مناسبي چرب نگه داريد البته هيچگاه پوست خود را بيش از حد با کرم چرب نکنيد
منبع: تک بانو

پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  5 عامل اصلی پیری پوست vor0ojak 0 460 ۱۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: vor0ojak