تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 2.9 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه طوری سرمه ی چشم درست کنم
سلام سرمه ی چشم به روش استاندارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عزیزان اگه خودتون درست می کنید خیلی با زبان ساده و کاملWavesmile
توضییح دهید با تشکر فراوانFlowerysmile
پاسخ }
دوست عزیز من با فندق و بادام تازه خودم درست میکنم البته یعنی مادر بزرگم باید چند تا سوزن تمیز ویک اسفنج تمیز دو عدد سینی داشته باشی
بعد فندق وبادام رو به سوزن میزنی وسوزن ها رو تو ی اسفنج یا از سیب زمینی تمیز هم میتونید استفاده کنید میذارید بعد اونا رو میسوزونید ویک سینی بالای اون میگیرد تا دوده ها به اون بچسبه بعد از اتمام کار دوده ها رو با کارد تمیز از سینی جدا میکنید ویک کاغذ مثل قیف درست میکنید و دوده ها رو توی اون جمع میکنید میریزید تو شیشه یا سرمه دان

[عکس: 20120220125016_Copy2of005.jpg]

اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
پاسخ }
مادر بزرگ خدا بیامورزم بادوم تازه رو میزد به سوزن بعد بادوم رو اتیشش میزد بعد یه نعلبکی میگرفت بالای بادوم و همین طور که میسوخت دوده میچسبید . در اخر کار یه سورمه خوبی بدست می اورد hih
[]برای فرج مهدی فاطمه صلوات[]
پاسخ }
منم بادام رو به سنجاق ؟؟؟میزنم میگیرمش زیر یه کاسهتا کاسه سیاه بشه بعد از کاسه میتراشم و تو جای سرمه ام میریزم زیاد هم درست نمیکنم و سعی میکنم ازسرمه تازه استفاده کنم حدود 10 تا بادامFlowerysmile
:من بنده ان دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
بعد از درست کردن سرمه، میتونید یه کم از اون رو بریزید داخل ظرف خالی شده ی ریمل، یه کم هم روغن زیتون بریزید توش و کمی به هم بزنید . اینم یه ریمل طبیعی برای خانم گلای عزیزم
پاسخ }
(۲۶-۰۶-۱۳۹۱, ۰۵:۵۶ ب.ظ)سالاری نوشته:  مامان راستین این ریمل خودت استفاده کردی؟؟؟ نمیریزه زیر چشم؟؟؟؟ باید جالب بشه

با اجازه ی مامان راستین عزیز....
من استفاده می کنم.فندق یا بادام رو می سوزونم و پودرش رو داخل ظرف خالی ریمل می رزم و روش چند قطره روغن زیتون می ریزم.یه سب که بمونه رنگ مغز ها به روغن میره و ریمل اماده میشه.هر شب قبل از خوای با همون فرچه ی ریمل طوری که ریشه ی مژه هام هم باهاش تماس داشته باشه به مژه می زنم. باعث تیره و پر پشت شدن مژه ها میشه.
برای ابرو هم می تونید همین کار رو بدون روغن زیتون انجام بدید و به جای مداد ابرو استفاده کنید.
خدایا خودت این عشقو بی هوا تو دلم کاشتی ...تا اینجای کار پا به پام اومدی ازینجا به بعدشم دستمو رها نکن زندگی قشنگمو به تو می سپرمangelic0

هرانچه بود....هرانچه هست::
http://www.ghazal70gh.blogfa.com

پاسخ }
(۲۶-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ)162 نوشته:  ببخشید این بادوم یا فندق با پوست یا بدون پوست باشند؟

من که بدون پوست استفاده می کنم.یعنی اونجایی که دستورشو گرفتم گفتن بدون پوست.فقط مغز بادام یا فندقFlowerysmile
خدایا خودت این عشقو بی هوا تو دلم کاشتی ...تا اینجای کار پا به پام اومدی ازینجا به بعدشم دستمو رها نکن زندگی قشنگمو به تو می سپرمangelic0

پاسخ }
(۲۶-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ)گندم.ن نوشته:  
(۲۶-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ب.ظ)باران جوینده نوشته:  سلام غزال جون من متوجه نشدم بادام رو سر سوزن که زدیم با سوزن روی شعله میگیریم؟Hanghead

با اجازه غزال جون....
اره عزیزم.روی شعله که بگیری بادومه اتیش میگیره ودود میکنه.یه ظرف که بگیری بالاش دوده هاش روی ظرف جمع میشه

خواهش می کنم1 (49)
بله درسته ولی اگه می خوای سرمه درست کنی باید یه ظرف بگیری بالاش ولی اگر میخوای ریمل و مداد ابرویی که توضح دادم رو درست کنی نیازی با گرفت ظرف بالای شعله نداری همون بادام و فندق گذاخته شده رو پودر کن و طبق دستور استفاده کن(1782)

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
[دوستای عزیز نباید مغز سوخته شده بادام یا فندق رو پودر کنید خطر ناک این مغزهای سوخته تولید کربن میکنن برای همین بعضی سرمه های تقلبی باعث سوزش و قرمزی چشم میشه چون مغز سوخته شده رو برای راحتی و به صرفه بودن پودر میکنن و گرنه اگه فقط دوده رو جمع میکردن این همه ارزون نمیفروختن
باید فقط دوده رو جمع کنید و در شیشه نگهداری کنید اصلا اصلا از مغز سوخته استفاده نکنید پودرش نکنید بزنید به چشم خیلی خطرناک و باعث التهاب و قرمزی چشم میشه

پاسخ }

سرمه بادام : Wavesmile
بهترین سرمه برای چشم سرمه ی بادام شیرین است. برای اینکار ابتدا تعدادی بادام را مغز کنید. یک عدد سوزن یا میله ی باریک را درون یک مغز بادام فرو ببرید و روی شعله گاز قرار دهید. وقتی که بادام روشن شد آن را داخل کاسه انداخته و ظرفی روی آن بگذارید، با سوختن بادام دود به طرف ظرف، بالا رفته و سرمه را بوجود می آورد.سرمه فندق هم به طریق سرمه بادام تهیه می شود.

سرمه قلم گاو :Wavesmile

ابتدا قلم گاو یا گوساله را از وسط نصف کرده و تمام مغز آن را خارج کنید.سپس این مغزها را داخل کاسه ای ریخته و روی بخار آب بگذارید، تا کاملاً آب شود. حالا کاسه را از روی بخار آب برداشته و با دو عدد آجر بر روی زمین یک اجاق درست کنید. سپس کاسه را روی اجاق گذاشته و داخل آن را یک تکه پنبه و یا یک تکه باند گاز قرار دهید. به صورتی که مقداری از باند یا پنبه بیرون از روغن باشد، حالا آن باند یا پنبه را آتش بزنید و یک ظرف بر روی آن برگردانید، البته در نظر داشته باشید که بین آنها فاصله باشد و گرنه آتش خاموش می شود و حالا دود حاصل از سوختن به ظرف بالا می چسبد و سرمه را بوجود می آورد، می توانید هر دفعه سرمه ها را خالی کنید تا به داخل ظرف برنگردد.

پاسخ }