تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.83 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کنیم بچه ها خجالتی نشوند؟
پسر من با هم سن و سالهاش بازی نمی کنه و در مهمانی ها معذبه و دوست داره زودتر اونجارو ترک کنیم" چه کار کنم؟
پاسخ }
دخترمنم باوجود اينكه مهدكودك مي ره خيلي ديريخشاس آب مي شه خودم يه وقتايي مي گم به خاطر اينكه زياددعواش مي كنم
لبانم رادوخته ام ،مبادابگويم دوستت دارم
كه هربارگفتم ،تنهائيم بزرگترشد
پاسخ }
(۱۸-۰۲-۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ)azadfar نوشته:  پسر من با هم سن و سالهاش بازی نمی کنه و در مهمانی ها معذبه و دوست داره زودتر اونجارو ترک کنیم" چه کار کنم؟
سلام عزیزم
پسرت چند سالشه؟

بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }
(۱۹-۰۲-۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ق.ظ)طلاخانوم نوشته:  دخترمنم باوجود اينكه مهدكودك مي ره خيلي ديريخشاس آب مي شه خودم يه وقتايي مي گم به خاطر اينكه زياددعواش مي كنم

عزیزم دقیقا یکی از دلایل خجالتی بودن بچه ها که به بزرگ سالی هم کشیده میشه، توبیخ زیاد از طرف والدینه که اعتماد به نفسشون رو پایین میاره و یکی از عوارضش خجالت کشیدن هست .

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
نمي دونم چيكاركنم كمتردعواش مي كنم ولي هنوزعذاب وجدان دارم طفلك بچم هنوزسه سالش نشده crying
لبانم رادوخته ام ،مبادابگويم دوستت دارم
كه هربارگفتم ،تنهائيم بزرگترشد
پاسخ }
(۱۹-۰۲-۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ)طلاخانوم نوشته:  نمي دونم چيكاركنم كمتردعواش مي كنم ولي هنوزعذاب وجدان دارم طفلك بچم هنوزسه سالش نشده crying

خیلی خیلی کم توبیخش کن اونهم نه خودش رو وقتی می خواهی بهش تذکر بدهی بهش بگو که کارت نادرست بوده نگو بچه ی بدی هستی یا نمی فهمی یا بازم این کار رو کردی . وقتی پارک می بری یا تو وسیله ی حمل و نقل عمومی هستید باهاش زیاد صحبت کن در مورد نقاشی هاش که قشنگه اینکه بچه ی خیلی خوبیه و دوسش داری، اسباب بازی هاش و... بزار تو جمع با تو صحبت کنه همین کار بهش اعتماد به نفس میده. وقتی کاری انجام میده مثل جمع کردن وسایل بازیش یابرای تو کاری انجام میده کلمات تشویقی مثل: می دونستم خیلی خوب این کار رو انجام میدی و...استفاده کن.

عزیزم کمتر دعواش کن عدم اعتماد به نفس عوارض دیگه هم داره که سنش که بیشتر بشه خودشو امکان داره نشون بده.یکی از عوارض بزرگسالیش ازدواج های ناموفق هست.

پاسخ }
این واقعیت دارد كه بچه های آرام و خجالتی هم می توانند خوشحال و خشنود باشند ولی اغلب آنها از ترس هایی كه دارند خجالت می كشند. یك كودك خجول معمولاً اعتماد به نفس كافی را در رابطه با خودش، توانایی هایش و یا دنیای پیرامون ندارد. در این مورد، تجربیات كودكی خود والدین و میزان نفوذی كه می توانند داشته باشند به عنوان عوامل كمك كننده یا مشكل ساز در برخورد با رفتار خجالت و كم رویی مطرح است. با كاربرد تكنیك های خلاقانه و اندكی تشویق می توان به كودك برای كاهش خجالت خود و رفع آن بدون اینكه خودش متوجه شود كمك كرد.

تربیت كودك خجالتی
اولین گام
در پرورش كودك خجالتی پذیرش او است. كودك خود را آن طور كه هست بپذیرید، نه آن طور كه دوست داشتید یا انتظار دارید باشد. كودك با دانستن این مطلب كه «همین طور كه هست» بسیار دوست داشتنی است، اعتماد به نفس اش ترمیم خواهد شد. البته این مطلب در مورد بزرگترها نیز صدق می كند.
دوم: سعی در تغییر رفتار خجالت كودكتان داشته باشید با تأكید بر این نكته كه مجبور نیست كاری را كه دوست ندارد، انجام دهد زیرا اصرار بر انجام كار، روحیه تدافعی در كودك را افزایش می دهد.
سوم: احساسات كودك خود را شناخته و اجازه دهید خودش باشد. اطمینان داشته باشید با صرف وقت، عشق و حمایت شما، او می تواند بر ترس های خود غلبه كند. به عبارت دیگر فرزند خود را باور كنید تا او نیز خود را باور كند.
چهارم: كودك خود را در یافتن فرصت های زمانی كه می تواند خارج از محیط آشنای خود قدم بردارد یاری دهید. همه ما در موقعیت های سخت و مبهمی برای تصمیم گیری درباره مسائل قرار گرفته ایم. ما دوست داریم كاری را انجام دهیم ولی می ترسیم و همین ترس ما را منصرف می كند. زمانی كه چنین موقعیت هایی هم برای كودكتان پیش می آید او را تشویق به پریدن از مانع و سعی در رسیدن به مقصود كنید. اگر او سعی كرد، از او تقدیر كرده و تشویق كنید ولی اگر سعی نكرد، مشكلی نیست و به او بگویید همچنان مقبول نظر شماست.
پنجم: پرخاشگری نسبت به كودكی كه با ترس هایش درگیر است به هیچ وجه مناسب نیست. پذیرش، عشق ورزی و تشویق از نكات كلیدی پرورش كودك خجول است. بنابراین درك این نكته كه موفقیت یا شكست او در رفع خجالت و كم رویی آن قدر مهم نیست تا یادگیری دوست داشتن خود، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ادامه دارد...
[/size]
پاسخ }
(۱۹-۰۲-۱۳۹۱, ۱۰:۳۴ ق.ظ)عصیانگر نوشته:  
(۱۸-۰۲-۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ)azadfar نوشته:  پسر من با هم سن و سالهاش بازی نمی کنه و در مهمانی ها معذبه و دوست داره زودتر اونجارو ترک کنیم" چه کار کنم؟
سلام عزیزم
پسرت چند سالشه؟
سلام پسرم 3 سالشه

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۲۴-۰۲-۱۳۹۱, ۰۶:۵۱ ب.ظ)azadfar نوشته:  
(۱۹-۰۲-۱۳۹۱, ۱۰:۳۴ ق.ظ)عصیانگر نوشته:  
سلام عزیزم
پسرت چند سالشه؟
سلام پسرم 3 سالشه

زیاد به پسرت امر و نهی می کنی؟ شاغلی؟

پاسخ }