• 10 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه از اختلافات دوران نامزدی جلوگیری کنیم؟
#1
نامزدی را می توان به بهار زندگی تشبیه کرد. چرا که حال و هوای آن گاهی صاف و آفتابی، گاه ابری، گاه بارانی و گاه همراه با رعد و برق و طوفان است. اما برای حفظ آرامش و کاهش تنش ها در دوران نامزدی، راه حل های زیادی وجود دارد. دستورالعمل هایی که اگر در رفتار و گفتار خود در مقابل نامزدتان رعایت کنید، تا حد زیادی از اختلاف نظر ها و تنش های دوران نامزدی شما کاسته می شود.

--------------------------------------------------------------------------------

در زیر چند راهنمایی برای کاهش تنش و استرس در دوران نامزدی را ذکر کرده ایم.

سعی نکنید یکدیگر را تغییر دهید

روزهای اول آشنایی خود را به خاطر بیاورید : شما یکدیگر را همانطور که هستید، پذیرفتید. حالا چرا سعی در تغییر یکدیگر دارید؟ چرا می خواهید عادتها، رفتارها و حتی لباس پوشیدن یکدیگر را تغییر دهید؟ یکدیگر را همانطور که هستید بپذیرید. به خاطر بیاورید که چرا عاشق یکدیگر شدید؟ فراموش نکنید که شما عاشق کسی نشدید که قرار است در آینده تبدیل شود، شما عاشق کسی شدید که هم اکنون "هست."

نامزدتان نمی تواند ذهن شما را بخواند

این یک اصل مهم است. کسی قادر به خواندن ذهن شما نیست.

حتی اگر نزدیکترین فرد به شما باشد. اگر خواسته ای دارید، یا اگر احساس خاصی دارید که می خواهید مطرح کنید، خیلی ساده و شفاف آن را با نامزدتان در میان بگذارید و خواسته های خود را بیان کنید. نامزد شما که علم غیب ندارد!

گفتگو و تبادل نظر کنید

به جای نق زدن، طعنه زدن و غر زدن، با نامزدتان گفتگو کنید. نق زدن، غر زدن و طعنه زدن هرگز جای بحث و گفتگو را نمی گیرد بلکه برعکس باعث سردرگمی و تنش می شود. درباره احساسات خود، خواسته های خود و... با یکدیگر صحبت و تبادل نظر کنید. صریح و بی پرده دغدغه های خود را مطرح کنید. در مورد تفاوت های شخصیتی یکدیگر، انتظارات عاطفی، احساسی و جنسی که از یکدیگر دارید، نگرانی هایی که از آینده دارید و هرچیز که فکر شما را مشغول می کند. خیلی راحت و صریح صحبت کنید. باور کنید بیشتر مشکلات با صحبت کردن حل می شوند.

حتی به عنوان شوخی نیز، نکات منفی و نقاط ضعف نامزدتان را در جمع مطرح نکنید. این رفتار ناشایستی است که به راحتی باعث شکستن غرور نامزد شما و ایجاد اختلاف و کینه می شود


نقطه ضعف نامزدتان را در جمع مطرح نکنید

حتی به عنوان شوخی نیز، نکات منفی و نقاط ضعف نامزدتان را در جمع مطرح نکنید. این رفتار ناشایستی است که به راحتی باعث شکستن غرور نامزد شما و ایجاد اختلاف و کینه می شود.

دوری، دوستی نمی آورد!

دوران نامزدی دورانی است که ضرب المثل "دوری و دوستی" درباره آن صدق نمی کند. هرچقدر کمتر یکدیگر را ملاقات کنید دلتان برای یکدیگر بیشتر تنگ می شود و بهانه گیری ها بیشتر می شود. سعی کنید بیشتر پیش هم باشید. با هم به گردش بروید، شام با هم باشید و درباره جزئیات جشن عروسی، ماه عسل، برنامه های زندگی مشترک و... گفتگو کنید. به یکدیگر تلفن کنید و به نامزدتان یادآوری کنید که چقدر او را دوست دارید. دوری، دوستی نمی آورد.


به مشاوره مراجعه کنید

این تصور اشتباهی است که گمان کنید وقتی باید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید که کار به جاهای باریک رسیده است و زخم ها کهنه شده اند. مشاوره فقط برای جلوگیری از طلاق نیست. اگر مشکلی در ارتباطات با نامزدتان یا خانواده او دارید، با نامزدتان صحبت کنید و پیشنهاد بدهید که به یک مرکز مشاوره و یا یک روانشاس مراجعه کنید. اختلافات کوچک را با مشاوره رفع کنید تا تبدیل به کینه ها و اختلافات بزرگ نشوند. مطمئن باشید که مشاوره روانشناسی، بخش زیادی از مشکلات و اختلافات شما را حل خواهد کرد طوری که به آنها خواهید خندید.

معجزه ای به نام هدف گذاری و برنامه ریزی

دوران نامزدی دوران استرس و اضطراب نیز هست. هردوی شما دغدغه دارید و نگران هستید که مبادا عروسی شما آنطور که مد نظرتان است برگزار نشود. اما اگر وقت کافی بگذارید و کارهای عروسی را برنامه ریزی کنید، حجم زیادی از استرس ها و اضطراب های شما کاسته می شود. هدف گذاری به شما انرژی می دهد و برنامه ریزی ذهن شما را آرام می کند. افکار خود را روی کاغذ بیاورید و لیست کارهایی را که باید انجام شود یادداشت کنید. هزینه ها را مشخص کنید، تاریخ ها را بنویسید و نقش ها و مسئولیت ها را تعیین کنید. وقتی با هم برای برگزاری جشن عروسی تان برنامه ریزی می کنید، ناخودآگاه به یکدیگر نزدیک تر می شود. عروس سایت مقالات زیادی درباره برنامه ریزی عروسی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید
.
  پاسخ
#2
مشاوره قبل از ازدواج شبیه ترسیم آینده برای فردی است که می‌خواهد مسیر مشترکی را با فرد دیگری طی کند، مشاور برای افراد مشتاق انتخاب این مسیر، جاده آن را ترسیم می کند؛ ترسیم این که بعضی افراد با انتخاب خود وارد جاده ای با پیچ و خم کم و آسفالت شده می شوند و بعضی ها وارد مسیر پر پیچ خم و پر از سنگلاخ می شوند. اصولا مشاور به مراجعین توصیه ای برای ازدواج کردن یا نکردن با فرد مورد نظر را ندارند، بلکه تلاش مشاور توصیف مسیری است که با این انتخاب احتمالا در پیش دارند؛ حتی اگر افراد اصرار به قرار گرفتن در مسیرهای پر پیچ و خم را داشته باشند، مشاور به آنها ابزار لازم برای حرکت در این مسیر را می دهد، از جمله: مهارت های لازم برای زندگی های پر ریسک یا توصیه به گذراندن دوره های روان درمانی قبل از ازدواج. در واقع مشاور نقش راهنما را دارد، گاهی مراجعین، مشاوره پیش از ازدواج را صرفا برای گرفتن جواب مثبت می روند و به مشکلاتی که مشاور هشدار می دهد، توجه ندارند، در این میان افرادی هم هستند که به مشکلات مسیر فکر می کنند و تلاش می کنند از مشاور در این مسیر کمک بگیرند تا آن‌ها بتوانند تصمیم مناسبی بگیرند که معمولا این دوره حدود 6 ماه طول می کشد تا به جواب قطعی برسند؛ البته این دوره 6 ماهه برای افرادی که تمایل بیشتر به نگه داشتن ارتباط و بررسی چالش ها و مواجه کردن خود با بخشی های از آن را دارند، می باشد.ازدواج و تشکیل خانواده باعث ارتقاء سطح سلامت روان، سطح فرهنگی و اقتصادی جامعه می شود. ازدواج سالم انسان را به سطحی از رضایت، آرامش و آسایش رسانده و سبب کاهش بیماری های روانی در فرد شده و انگیزه ی پیشرفت و تلاش و امید به زندگی را در او بالا می برد.مشاوره ی ازدواج یا زوج درمانی به شما در حل مشکلات ارتباطی کمک کرده تا روابط شما را بهبود بخشیده و برای زندگی خود تصمیمات عاقلانه ای بگیرید.
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 هفته اول آشنایی دوران نامزدی Alisa 0 2,299 ۲۴-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ عصر
آخرین ارسال: Alisa
  چگونه دوران نامزدی را مدیریت کنید mis gold 0 2,207 ۱۰-۸-۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ عصر
آخرین ارسال: mis gold
  چگونه استرس های دوران عقد را کم کنیم هنر مند 0 1,735 ۱۹-۷-۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ صبح
آخرین ارسال: هنر مند
  اشتباهات رایج در دوران آشنایی، نامزدی feri22 0 2,566 ۲۸-۶-۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: feri22
  با قاتلان دوران نامزدی تان آشنا شوید! totalitrain 0 2,699 ۱۰-۵-۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ عصر
آخرین ارسال: totalitrain
Error *خط قرمزهای دوران نامزدی تا کجاست ؟!* *heliya joon* 0 3,636 ۱۷-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۱۷ عصر
آخرین ارسال: *heliya joon*
Package_favorite خوبیها و بدیهای یک نامزدی طولانی* zin.pro 0 1,402 ۹-۱۱-۱۳۹۰, ۰۷:۳۰ عصر
آخرین ارسال: zin.pro
  نامزدی طولانی چه خوبی ها و بدی هایی دارد؟ Galaxy 0 1,900 ۱۶-۱۱-۱۳۸۹, ۰۱:۴۱ عصر
آخرین ارسال: Galaxy