• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
چگونه با مشاور تحصیلی صحبت کنیم؟ مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین برای انتخاب رشته
#1
مشاوره تحصیلی به منظور کمک و راهنمایی دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه‌ی انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی آن‌ها و با توجه به ویژگی‌هایی مانند هوش و استعداد و علایق و نقاط ضعف و قوت فرد انجام می‌شود. همچنین، شرایط و امکانات، ریز نمرات سال‌های قبل، تنوع رشته‌ها و شرایط جامعه نیز نقش مهمی در این انتخاب دارند. مشاوره تحصیلی در این زمینه معمولا توسط ازمون‌های سنجش استعداد انجام می‌گیرد.

لازم است مشاوران مدرسه با داشتن تجربه و علم و تخصص کافی بتوانند با معلمان، مدیران، و به ویژه والدین دانش‌آموزان تعامل سازنده‌ای برقرار کرده و با همکاری یکدیگر دانش‌آموز را در جهت رسیدن به اهداف آموزش و پرورش یاری نمایند.همانطور که می‌دانیم، وظیفه اصلی مشاور فکر کردن با مراجع است و نه برای مراجع. به‌همین دلیل تلاش مشاوران این است که با ایجاد رابطه‌ای همدلانه و صمیمانه مسئله‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری و همچنین بررسی و تحلیل مشکل مراجع را برای او آسان کنند.

همچنین، مشاور تحصیلی با ایجاد روابط سازنده میان دانش‌آموز و اجتماع، تقویت اعتماد به نفس و قدرت هدف‌گذاری و کاهش اضطراب دانش‌آموزان، کمک به انتخاب شغلی متناسب با مهارت‌ها و توانمندی‌های آنان و فراهم کردن منابع برای توسعه و رشد فردی دانش‌آموزان و در نهایت، کمک به حل مسائل و مشکلات آن‌ها، دانش‌آموزان را در پیمودن مسیر صحیح زندگیشان هدایت می‌کنند.

نقل قول:
برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره تحصیلی می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس بگیرید.
021-44273757 ، 021-44273767

مشاوره تحصیلی به 3 صورت حضوری، تلفنی و آنلاین برگزار می‌شود. انعطاف‌پذیری در برگزاری جلسات مشاوره یکی از امتیازهای مهم این نوع مشاوره است و به راحتی برای همه افراد این امکان را فراهم می‌سازد که از خدمات مشاوره تحصیلی استفاده کنند.
امروزه موسسات زیادی اقدام به برگزاری مشاوره تحصیلی کرده و در فضای مجازی با تبلیغات متعددی رو به رو هستیم. این حجم گسترده از تبلیغات ممکن است افراد را دچار سردرگمی کرده یا منجر به انتخاب اشتباه شود. به همین دلیل در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور تحصیلی خوب و قابل اعتماد توضیح داده می‌شود و می‌تواند معیاری برای انتخاب صحیح مشاور باشد

 1. متخصص بودن مشاور: داشتن اطلاعات کافی از روش‌های یادگیری و نظریات مختلف در مورد آن و استفاده از این دانش در جلسات مشاوره و نیز آشنایی کامل به مسیر تحصیلی که دانش‌آموز باید آن را طی کند.
 2. داشتن تحصیلات آکادمیک و مرتبط. 
 3. توجه به تفاوت‌های فردی، علائق، استعدادها و فعالیت‌های خاص هر فرد و برنامه‌ریزی بر اساس آن‌ها
 4. آشنایی با اصول مشاوره
 5. منظم بودن و مسئولیت‌پذیری مشاور 
 6. دلسوز بودن مشاور: اختصاص دادن زمان کافی به هر فرد و با ملایمت و نرمی رفتار کردن با او
 7. تشویق کردن دانش‌آموز و دادن انگیزه و روحیه به او و واقع‌بین بودن مشاور
 8. خلاق بودن مشاور: کشف راه‌حل‌های مختلف برای حل مسائل و مشکلات دانش‌آموز
 9. برنامه‌ریزی برای هر فرد با پرسیدن سوالات کافی از او و توجه به سطح آمادگی و پیشینه‌ی او
  پاسخ