• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه بهترین چمن مصنوعی را برای مدرسه یا زمین بازی خود انتخاب کنید
#1
 همه چمن های مصنوعی برای هر نوع کاربرد مناسب نیستند. این به این دلیل است که برنامه های مختلف نیازهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، یک چمن باغ جلویی زینتی نسبت به یک چمن مصنوعی در یک منطقه پیک نیک در یک پارک موضوعی ترافیک کمتری را دریافت می کند.
بنابراین، کاملا منطقی است که هر چمن به ویژگی های متفاوتی نیاز دارد. همین امر در مورد زمین های چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه و زمین های بازی نیز صدق می کند که تمرکز مقاله امروز است. چمن مصنوعی مزایای زیادی برای مدارس و زمین های بازی نسبت به دیگر انواع روکش دارد.
چمن مصنوعی برای گسترش فضاهای بازی موجود با تبدیل مدرسه یا زمین بازی به فضای قابل استفاده ای که برای سرگرمی و بازی مناسب است، عالی است.
یکی دیگر از مزایای مهم این است که نگهداری آن نیز بسیار کم هزینه است. به این معنی که می‌تواند هزینه‌های گران قیمت تعمیر و نگهداری مدارس و مقامات محلی را کاهش دهد.
اما هنگام انتخاب چمن مصنوعی برای این برنامه خاص، بسیار مهم است که چمنی را انتخاب کنید که توانایی پاسخگویی به نیازهای آن را داشته باشد.
در این مقاله ما برخی از ویژگی های کلیدی را که باید هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای برنامه مدرسه یا زمین بازی خود در نظر بگیرید را بررسی خواهیم کرد.
1.     محصولی را انتخاب کنید که دارای الیاف نایلون باشد
2.     هنگام انتخاب چمن مصنوعی، مهم است که به چیزی بیش از زیبایی شناسی توجه کنید. واضح است که انتخاب محصولی که ظاهر خوبی داشته باشد مهم است، اما برای یافتن بهترین چمن مصنوعی برای برنامه مدرسه یا زمین بازی، باید نگاه دقیق تری به چمن انتخابی خود بیندازید.
3.     سه نوع مختلف پلاستیک وجود دارد که می توان از آنها الیاف مصنوعی ساخت. اینها نایلون، پلی پروپیلن و پلی اتیلن هستند. قوی ترین الیاف از این سه نایلون است که تا 33 درصد از پلی اتیلن قوی تر است.
4.     در اکثر برنامه های مدرسه و زمین بازی، انتخاب یک چمن مقاوم بسیار مهم است.
5.     کودکان کاملاً عاشق چمن مصنوعی هستند و پس از نصب آن، مقاومت در برابر بازی روی آن برایشان دشوار خواهد بود. این بدان معنی است که در معرض ترافیک بالایی قرار خواهد گرفت.
6.     با توجه به اینکه نایلون قوی ترین الیاف مصنوعی مورد استفاده در تولید چمن های مصنوعی است، انتخاب یک محصول مبتنی بر نایلون مانند آبردین، آرنا یا اینورنس تصمیم عاقلانه ای است.
اما چه اتفاقی می‌افتد اگر محصولی نرم را انتخاب نکنید؟
اتفاقی که ممکن است برای الیاف ضعیف‌تر بیفتد این است که می‌توانند در اثر ترافیک مکرر پا شکسته شوند و برای همیشه آسیب ببینند. هنگامی که این اتفاق می افتد، الیاف به صورت صاف در برابر پشتی قرار می گیرند، که منجر به ایجاد شکلی غیر طبیعی برای چمن مصنوعی می شود.
هنگام انتخاب قوی ترین و مقاوم ترین چمن مصنوعی برای برنامه های مدرسه و زمین بازی، به شدت توصیه می شود که فناوری Instant Recovery را انتخاب کنید.
فن آوری نوآورانه که از الیاف نایلون برای تشکیل قوی ترین و مقاوم ترین چمن مصنوعی استفاده می کند.
در اکثر محوطه های مدرسه و زمین بازی، چمن مصنوعی در معرض استفاده زیاد و مکرر قرار می گیرد و بنابراین انتخاب مقاومترین چمن انتخابی عاقلانه است.
7.     مقایسه ضخامت فیبر: نه تنها باید به موادی که الیاف از آن ساخته شده اند دقت کنید، بلکه باید به اندازه و شکل آنها نیز توجه کنید.
8.     تامین کننده چمن مصنوعی نئوگراس: به عنوان یک قاعده کلی، هرچه الیاف پهن تر و ضخیم تر باشد، سایش آن بیشتر خواهد بود.الیاف نازک تمایل دارند به سرعت شکسته شوند و باعث می شوند که به جای ایستادن در حالت عمودی صاف دراز بکشند، که کلید واقعی به نظر رسیدن چمن مصنوعی است.
9.     هنگام مقایسه درجه های مختلف چمن مصنوعی، همیشه عرض و ضخامت الیاف را مقایسه کنید و برگه های داده را برای اطلاعات فنی بررسی کنید.
10. با توجه به اندازه توصیه شده برای برنامه مدرسه یا زمین بازی، ما ضخامت فیبر 200/99 میکرون را توصیه می کنیم. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که الیاف می توانند استفاده منظم را تحمل کنند.
11. مقایسه تراکم الیاف: در کنار ضخامت فیبر، مقایسه چگالی الیاف نیز ایده بسیار خوبی است. به طور معمول، هر چه توده متراکم تر باشد، چمن مصنوعی سخت تر خواهد بود. این به این دلیل است که الیاف بیشتری برای مقاومت در برابر ترافیک پا وجود دارد.
12. هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای برنامه مدرسه یا زمین بازی، به دنبال تراکم شمع حداقل 16000 بخیه در هر متر مربع باشید. البته نکته منفی چمن مصنوعی متراکم این است که گران تر است. این به این دلیل است که هزینه مواد در هر متر مربع بیشتر است.
اما ارزش سرمایه گذاری را دارد، زیرا سطح مدرسه یا زمین بازی شما به مراتب بیشتر دوام می آورد و عملکرد بسیار بهتری دارد. تلاش برای صرفه جویی در هزینه در این جنبه از پروژه شما می تواند به یک اقتصاد کاذب تبدیل شود
.
13. چمن مصنوعی باید در تمام طول سال قابل استفاده باشد. در طول ماه های تابستان، برخی از انواع چمن مصنوعی ممکن است بسیار داغ شوند. این به این دلیل است که الیاف پلاستیکی گرما را از پرتوهای خورشید جذب می‌کنند و در نتیجه چمنی به وجود می‌آید که برای استفاده و بازی خیلی داغ است.
به همین دلیل است که فناوری
Feelgood توسعه یافته است. فناوری Feelgood با دفع و انعکاس گرمای پرتوهای خورشید کار می کند تا اطمینان حاصل شود که چمن تا 12 درجه خنک تر از محصولات بدون این فناوری باقی می ماند. نتیجه نهایی فضای سبز زیبایی است که می توان در تمام طول سال از آن استفاده کرد.
14. فناوری ظاهر طبیعی را در نظر بگیرید این نه تنها مهم است که چمن مصنوعی شما خوب عمل کند، بلکه باید خوب نیز به نظر برسد.
اگر به دنبال واقعی‌ترین چمن مصنوعی هستید، مطمئناً می‌خواهید چمنی را با فناوری
Natural Look انتخاب کنید. فناوری Natural Look دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نام آن نشان می دهد - درخشش ناخوشایند و درخشش الیاف را کاهش می دهد تا ظاهر طبیعی تری ایجاد کند.
الیاف پایین می توانند نور خورشید را منعکس کنند، که می تواند ظاهری براق و غیر طبیعی برای چشم به آنها بدهد
. برای واقع بینانه ترین مدرسه یا زمین بازی، تکنولوژی Natural Look را انتخاب کنید.
15. یک پشتوانه قوی انتخاب کنید. پشتی بخش بسیار مهمی از هر چمن مصنوعی است. این به این دلیل است که همه چیز را با هم نگه می دارد. می‌توانید سخت‌ترین و واقعی‌ترین نخ را داشته باشید، اما اگر سطح پشتی آن بی کیفیت باشد، چمن مصنوعی شما دوام نخواهد داشت.
16. هنگامی که به دنبال یک پوشش با کیفیت بالا هستید، باید مقادیر لاتکس مورد استفاده برای تشکیل لایه ثانویه را با هم مقایسه کنید.
لاتکس اساساً چسبی است که همه چیز را کنار هم نگه می دارد. محصولات ضعیف معمولا دارای مقادیر کمی لاتکس هستند. ما به شدت توصیه می کنیم که هنگام جستجوی یک پشتیبان قوی برای یک برنامه مدرسه یا زمین بازی، به دنبال یک پشتیبان با حداقل 900 گرم لاتکس در هر متر مربع باشید
.
17. مقاومت لنگر را با سازنده انتخابی خود بررسی کنید - معمولاً با نیوتن اندازه گیری می شود.
 
18. اطمینان حاصل کنید که چمن انتخابی شما به طور مستقل برای مواد مضر آزمایش شده است. مطلقاً هیچ دلیلی وجود ندارد که مواد مضر در داخل چمن مصنوعی در کمین باشد. اما متأسفانه در گذشته مواردی وجود داشته که آثاری از مواد مضر پیدا شده است. این امر انتخاب چمنی را که به طور مستقل آزمایش شده و به عنوان عاری از مواد مضر تأیید شده باشد بسیار مهم می کند.
19. فقط حرف سازنده را قبول نکنید. هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای مدارس و زمین های بازی، حتماً گواهینامه های آزمایش شده مستقل را بررسی کنید تا مطمئن شوید کاربران چمن مصنوعی شما در معرض سموم بالقوه مضر قرار نخواهند گرفت.
20. مقاومت در برابر آتش را بررسی کنید با رعایت موضوع ایمنی، نه تنها باید چمن مصنوعی انتخابی شما عاری از مواد مضر باشد، بلکه می‌خواهید محصولی را انتخاب کنید که در برابر آتش مقاوم باشد، در صورتی که اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد. باز هم، فقط حرف یک تولید کننده را قبول نکنید، شواهد را بخواهید.
طبق استاندارد
UNE EN 13501-12007 - بهترین تضمین برای چمن مصنوعی مقاوم در برابر آتش - یک تولید کننده معتبر باید بتواند به طور مستقل گواهی های تأیید شده تولید کند و چمن آنها باید به عنوان Cfl-s1 در آزمایش های ضد حریق برای کفپوش طبقه بندی شود.
  پاسخ